Přejít na obsah

Povinné ručení


Mairek

Doporučené příspěvky

Co mě dnes rozčílilo?

   Informace z pojišťovacího portálu e-pojištění, že Česká národní banka  se rozhodla ukončit možnost provozovat otevřené flotily aut a pojišťovnám přikázala, aby tyto flotily postupně zrušily, no a takové pojištění mám já. 
No, o to by nešlo. Zároveň mi byla nabídnuta nová, jak psali-výhodná poj. u jiné pojišťovny, kterou mají nasmlouvanou za stejných podmínek, porametrů a dokonce i za stejnou cenu. Tedy do té doby než jsem si v jejich kalkulačce zadal dané parametry a zjistil, že jejich skvělá nabídka je o 500 dražší než to co nabízejí v off. kalkulačce u stejné pojistky a pojišťovny. Ku*vy jsou to. No což zkusili to, a nevyšlo jim to smilie4.gif  
Takže bacha na portál epojištění.cz a vše kontrolovat.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím proč bys musel dokládat bonus, když jsou on-line propojení s kanceláří pojistitelů, kde si tvůj bezškodní průběh stejně nakonec i ověřujou. Dokonce většinou i podle toho opravují tvůj bězškodní průběh směrem dolů, protože řidiči ho uvádí ke dni ukončení smlouvy, což je třeba až za 1-2 měsíce a předpokládají, že se už nic nestane. Ale ke dni sepsání to musí být skutečně k aktuálnímu datu sepsání. Já ten bezškodní průběh posledně ani neměl zjištěný-připravený, tak si to tam hned sami zjistili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny,

nove jsme s pritelkyni majitele Fabie 1. Ja uz ridim od svych 18 let + od 21 jeste na motorce. Starsi auto driv bylo psane na otce, takze ja mel napsany povinny ruceni na sebe jenom z motorky. Ted je mi 25 a tam kde mam pojistenou motorku jsem chtel nechat na sebe pojistit i fabku. Za 1198 obsah chtej 5400,- a to je to bez niceho. Nevztahuje se na me zadnej bonus, je to hroznej ranec. Kamarad je o rok mladsi a provozuje karu se ctyrma krouzkama ve znaku s obsahem 1.8 a ma vsechny bonusy a plati kolem 3200,- kde sehnal nabidku prave z fora pro jeho znacku. Je tu taky nedko kdo je schopnej sehnat povinny ruceni levnejs + pripadne i nejaky bonusy? Jsem schopnej se dohodnout kdyz to bude zajimavy, realny to musi bejt, jelikoz kamarad na sebe to auto dlouho psany taky nema.

Diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Mám Feldu krátkou, 1289 ccm, 50 kW, rok výroby 1999. Jsem z Prahy, mám 111 bezeškodních měsíců. Zajímá mě kdo co platíte na tom nejzákladnějším povinném ručení, tedy nejnižší limity plnění (tuším 35 melounů), prostě jenom to, aby zákonu bylo uděláno zadost. Já do teď 1189, teď mi to pojišťovna zvýšila na 1370 za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepomůžete si, cenu zvedají plošně všecky bez ohledu na to, kolik máte bezeškodních měsíců - jen se mírně liší podle velikosti "bonusu".

 

Přitom by mě ale VSKUTKU ZAJÍMALO, jak s těma prachama hospodařej, protože když mají všecky pojišťovny dohromady fungující na českým trhu úhrnnej roční výběr pojistnýho na povinným přes 20 miliard CZK a výplata náhrad za události odškodňovaný podle zákona 168/1999Sb je v rozměru cca polovičním, na co ještě potřebujou zdražovat...???

 

A taky - KDY KONEČNĚ ZAČNOU POJIŠŤOVNY UPLATŇOVAT MALUSY VŮČI NOTORICKEJM ŠKODIČŮM???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za reakce. Vidím, že to mám hodně levné. Doporučuji si na inetu najít vyhledávače povinného ručení (nechci sem dávat odkazy, aby to nevypadalo jako reklama) a zadat tam svou Feldu. Asi vám vypadne cena poměrně vysoká, ale nezoufejte. Do 24hodin vám někdo zavolá a cena jde rapidně dolu. Jenom to chce nebýt líný, a každý rok změnit klidně pojišťovnu. Hlavně včas vypovědět pojistku předchozí.

Můj příklad: 30.06. uzavřeno s Triglav na 1150. Teď přišel dopis, že bohužel musí zvýšit a bude 1740. Zvýšení o zhruba 60% mi připadalo docela velké, tak jsem začal hledat. Všude mi to pojistné vypadlo kolem 1700. Ale maník zavolal, dali jsme řeč a nové pojistné bude asi 1340 - u Slavie.

Pokud pravidla tohoto fora umožňují sem odkaz umístit, rád to udělám. Co na to Pawouk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímal skutečnej SROVNÁVAČ cen pojistnýho, ne weby, kde je první podmínkou výpočtu sazby poskytnutí mailu, telefonu nebo jména a adresy k zaslání předschválený pojistný smlouvy s vybraným "akčním" produktem jedný konkrétní pojišťovny.

 

Tyhle odkazovaný stránky jsou totiž maximálně vychcaný akcičky právě těch pojišťoven, který potřebujou nahnat klientelu - vy jim pošlete svoje údaje + údaje o autě - a oni vygenerujou nejen "návrh smlouvy", ale taky odešlou výpověď smlouvy o povinným rušení na vaše auto s vaší stávající pojišťovnou. Sice to nebude vždycky právně úplně košer, ale udělají z vás tak svýho klienta aniž byste něco tušili.

 

Všechny potřebný údaje k tomu jim totiž poskytujete už tím vyplněním tabulky na webu - a dole tím nejdrobnějším písmem je napsáno, že odesláním dotazníku vyjadřujete souhlas s jejich "Obchodními podmínkami" - a v těch samozřejmě je i souhlas s jejich dalším postupem "ve váš prospěch" - údajně. Reálně vás samozřejmě ojebou.

 

 

 

Vaše největší smůla totiž přitom je, že budete mít po určitou dobu dvě smlouvy o povinným ručení na 1 auto - výpověď totiž nejde udělat jen tak jednoduše, ale je platná až k výročnímu dni původně sjednanýho pojištění (zákon 168/1999Sb to říká jasně - pokud není sjednáno na dobu kratší, platí povinný ručení 1 rok a bez včasnýho oznámení výpovědi nejdéle 6 týdnů před datem ukončení platnosti se automaticky prodlužuje o další rok. Výjimkou je změna vlastníka vozidla = prodej a převod nebo dočasný/trvalý ukončení registrace = odhlášení z evidence). 

 

 

Když o tomhle nevíte, původní pojišťovna naprosto v souladu se zákonem nevrací žádný "přeplatky", ale naopak vy máte 2 platný smlouvy o povinným ručení a jste povinní za ně hradit pojistný. 

 

 

Jediný co poradím a co je skutečně možný udělat, je OBEJÍT SI ZASTOUPENÍ NĚKOLIKA POJIŠŤOVEN A OSOBNĚ SI VYŽÁDAT VÝPOČET NABÍDKY POVINNÝHO RUČENÍ - A TY SI DOMA MANUÁLNĚ POROVNAT. 

 

Když v každý kanceláři řeknete, že chcete srovnat jejich nabídku s cenou svý stávající smlouvy s pojišťovnou XYZ, budou se snažit dostat se s cenou pod, ale když jim nic nepodepíšete, nebudou mít žádný vaše osobní údaj k vygenerování dalších podfucků und ojebů a ani váš "předsouhlas" s vygenerováním nějaký výpovědi.

 

Vy budete krytý, budete mít v ruce nabídku se kterou se dá mlátit do stolu a brát ji v rámci jednoho vozidla a konkrétního řidiče jako závaznou - a oni budou mít v ruce hovno, se kterým na vás žádnou boudu s převodem nebo duplicitním pojištěním neušijou.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar z bastlírny:

 

Na 100% s tebou souhlasím, i tak si myslím, že tímto postupem jsem získal nejlevnější možné pojistné. S tou výpovědí předchozí smlouvy je to pravda, ale když jsem od předchozí pojišťovny dostal dopis s oznámením zvýšení pojistného, ten dopis měl nějaké datum a v tom dopise bylo napsáno, že když s tím nesouhlasím mohu to do 30dnů od oznámení vypovědět, tak jsem to vypověděl, byť to bylo již v tom ochranném 6ti nedělním pásmu před skončením platnosti období.

 

Nic jsem předchozí pojišťovně neplatil a jsem zvědav jestli to zkusí vymáhat, dost bych se divil.

 

Ale i ti telefonující se ptali do kdy jsem pojištěn a když zjistili že už je to jenom 3 týdny před limitem tak chtěli z nabídky vycouvávat. Já jenom trval na základě dopisu té předchozí pojišťovny na svém. Takže oni možná až takoví gauneři nebudou, byť si o nich žádné iluze nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Vejdou, Room má podběhy jak vjezdy do pískovny. Tolik k realitě použití - jednoduše mechanicky to jde.

 

ALE.

 

Problém nastane, když se náhodou staneš účastníkem nějaký strkanice na silnici při níž dojde k poškození hmotnýho majetku nebo nedej Pámbu ke zranění nebo úmrtí - a vůbec nemusíš bejt viníkem!!!

Jakmile se totiž do konečnýho řešení bude zapojovat pojišťovna a dojde ke zjištění, že na některým autí byly nasazený gumy pro to konkrétní autí nepovolenýho rozměru, začne na tom faktu rajtovat jak na koni a minimálně se bude snažit snížit vyplácený odškodný, pokud už ne rovnou se ze všeho odškodnění vykroutit komplet - a všecko zavinění hodit na fakt použití nepředpisovýho komponentu....  

 

Takže i když budeš nevinnej a čistej jak lilie a naopak budeš ty tím kdo utrpěl škodu a tvůj "protivník" může klidně mít dvě promile "pod kůží" - jakmile budou na tvým autě nepovolený gumy, můžeš se dočkat toho, že ve finále nebude pojišťovna platit tobě z viníkova povinnýho, ale ještě budou minimálně polovinu jeho škody požadovat zaplatit od tebe (našijou ti spoluvinu)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já (bohužel pro dotyčnýho poškozenýho) jo - likvidátor pojišťovny nafotil pár dní po nehodě vrak, revizní technik ve vyjádření pro kalkulační oddělení napsal podle těch docela detailních fotek "na voze použit nepovolený rozměr pneu" - a odškodnění se zfleku krátilo o 50%... Nebylo to moje auto, ale i tak - jsem pro budoucnost poučenej. 

 

NIKDY NEVĚŘ POJIŠŤOVNĚ, ŽE "TO JE DOBRÝ, TO PROJDE" - pojišťovna vždycky bude hledat cestičku, jak vyplatit na odškodným co nejmíň a takovýhle záminky jsou to, po čem dneska nejvíc jdou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně tam 14" uvedený mít může - já mám 288x25 kotouče taky ze série a v TP mám napsaný i 14" kola - dokonce přímo jako základní rozměr...

 

Taky to tak mám .. mám teda 1.6 TDI 77kw ale kola 15" a v techníčáku základ 14 .. a kotouče v předu obrovské .. tak tak na ty 15" kola ..

 

A když jste u těch pojišťoven .. nevadí že nemám u kooperativy v havarijku zaznamenané alu kola? Jsou pojištěné nebo ne když tam nejsou? Na výběr v jejich programu při vytváření smlouvy nebyly ( dělala mě to přímo pojišťovačka v kooperativě)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože ty podmínky pro sjednávání se neustále mění, tak to nikdo kromě přímo pracovníků Koopky nedokáže říct - musíš se obrátit přímo na kancelář a tam se jich zeptat. Smlouvu s sebou tahat nemusíš, stačí RČ a RZ auta - všecky platný smlouvy mají v on-line systému, tam si to prostě vyhledají a řeknou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to tak mám .. mám teda 1.6 TDI 77kw ale kola 15" a v techníčáku základ 14 .. a kotouče v předu obrovské .. tak tak na ty 15" kola ..

 

A když jste u těch pojišťoven .. nevadí že nemám u kooperativy v havarijku zaznamenané alu kola? Jsou pojištěné nebo ne když tam nejsou? Na výběr v jejich programu při vytváření smlouvy nebyly ( dělala mě to přímo pojišťovačka v kooperativě)

podívej se co máš ve smlouvě vypsané co všechno je pojištěné, pokud tam není zmíňka o kolech je pojištěné to co tam aktuálně je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělal přímo u pracovnice koopky .. a neměla to tam na výběr ani :( ale tak mám tam pojistné šrouby mcgarden nebo jak se jmenují a prý jsou jedny z nejlepších tak snad je to tak :/ aleza pojistku platím 15 000 ročně tak bych měl rád pojištěno vše :(

cože ? já mám na Rapida havarijko a povinný GAP, první nehoda bez penalizace + sklo apod. a platím něco lehce přes 8tis... ( limity ty nejvyšší )  Kolik máš naježděno měsíců bez nehody ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám nafťáka tak to asi je i tím .. mám jen 23 let takže i tím a malus mám jeden na povinném, a bonusy na havarijku asi 20% ani nevím .. nějak 36 měsíců ale mám tam slevu 30% obchodní a 5 % důvěru a taky 15% asi na havarijní že to budu opravovat po nehodě u jejich partnerů servisních.. pojištěné sedačky na uráz, smrt, ublížení na zdraví a 75 milionu plnění limit, všechny rizika nehody, všechny skla do 10 000 plnění no a nevím co ještě ..

 

Jak jsem auto koupil měl jsem 15 000 u ČSOB a nechal bych si to kdyby mě do dvou týdnu nenapsali že mi zdražují pojistku na 20 000 protože mě neuznali 34 měsícu bonusů ale jen 2

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...