Přejít na obsah

D-Dot na Fabii - zobrazovani hodnot na Maxidotu


dolezelk

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
Pokud mas opravdu MaxiDOT tak staci si jen koupit krabicku(D-Dot) od uzivatele Dolezelk a pripojit do auta

Kolegove, laicky dotaz: proc uvadene lze zobrazovat jenom pomoci dalsi elektroniky-krabicky, kdyz s tim auto stejne pracuje? Konkretne - diagnostika mi z adresy 17 v druhem bloku namerenych hodnot ukaze:

- celkove pocitadlo v km,

- objem paliva v l,

- odpor na snimaci paliva v Ohm,

- venkovni teplota v st. C.

Ovsem na originalnim displeji mam pouze ty km a v maxiDOT zaroven tu teplotu. Jinymi slovy - neslo by to i bez krabicky nejak naprogramovat tak, aby byly dostupne i tyto dalsi udaje? (napr. ten objem paliva by se mi hodil, to umela uz Felda na dokoupenem MFA, ale i dalsi, treba napeti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim chlapci toto ma sakramensky zaujalo

mam Fabiu 1.4MPi 44Kw 2001

a nakolko moj tatko nieje narocny :D tak to ma len zaakladnu vybavu :feve: a toto ma velmi zaujalo a zaujimalo by ma ci by taketo nieco fungovalo aj na mojej fabii a ak nie tak ci je nejaka moznost zohnat palubny pocitac a nejak to spojazdnit??? budiky by som teoreticky mohol zohnat ale ako dalej viete mi poradit chlapci??? cital som o tom aj ine temy ale aj tak by ma to zaujimalo keby ste mi to povedali rovno diky moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Kolegove, laicky dotaz: proc uvadene lze zobrazovat jenom pomoci dalsi elektroniky-krabicky, kdyz s tim auto stejne pracuje? Konkretne - diagnostika mi z adresy 17 v druhem bloku namerenych hodnot ukaze:

- celkove pocitadlo v km,

- objem paliva v l,

- odpor na snimaci paliva v Ohm,

- venkovni teplota v st. C.

Ovsem na originalnim displeji mam pouze ty km a v maxiDOT zaroven tu teplotu. Jinymi slovy - neslo by to i bez krabicky nejak naprogramovat tak, aby byly dostupne i tyto dalsi udaje? (napr. ten objem paliva by se mi hodil, to umela uz Felda na dokoupenem MFA, ale i dalsi, treba napeti).

Tak preprogramovat by to jiste slo, kdybys mel zdrojove kody, mel na to znalosti a kdyby take se ten obsah CPU budiku dal vubec precist (coz mozna nelze) a v konecnem dusledku co by se prodavalo?

Nejjednoduzsi metoda je analyza protokolu a napojeni zvnejsku, protoze zmena kodu palubky, to pravdepodobne nikdo nedokaze... proste moc slozity, tak snad si to pochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No vysvětlil jsi to politicky, kluci v Česaně to zkrátka neudělají. Takže jsem zvolil schůdnější cestu a D-Dot jsem si u Kamila objednal a zaplatil. Zapoměl jsem se však zeptat, jestli lze takto získané hodnoty a text zobrazit i malým písmem, nebo pouze kapitálkami (text z rádia je zobrazován pouze kapitálkami). Po pravdě řečeno, kilometr napsaný jako "KM" se mi vůbec nelíbí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíš v té spodní části, tak tahle funkce je v D-Dotu hard-coded.

To by bylo asi na přímo na Kamila, aby to předělal. Jinak v horní třetině můžeš mít v popisku i malá písmena, problém je v tom, že maxidoty ve Fabiích neumí všechna malá písmenka. Hodnoty včetně jendotek jsou však přebírané z ŘJ, takže tam to půjde předělat asi taky dost těžko.

Mimochodem, Tobě se Kamil v poslední době ozval?

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...