Přejít na obsah

Volba tlumicu


krysarr

Doporučené příspěvky

No tlumice samo :)

Jaký bys dopooručil, ty samý jako origo? Mě totiž příjde brzy je měnit po 83000 km a 3 letech provozu. Ale auto se mi neskutečně houpe a kýve zleva doprava, to jsem v jiným autě nezažil, jako na moři, chjó. A co pružiny, nemůžou tu houpavoat a kývavost dělat pružiny? Nebo něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předek se mi už taky nějak pohupuje v zatáčkách tak asi dám ty Excel - G, přece jenom nejvíc jezdim Prahu a okolí. Našel sem nejlepší cenu tady

http://www.vltava2000.cz/autopet/default.a...rderingItemID=1

nemáte někdo zkušenosti s tímto obchodem? Tváří se to relativně seriózně, za jeden tlumič 1.290,- vč. DPH je myslim sehr gut!

Myslíte že bych měl měnit i pružiny, když mám najeto 230 tis. km, O1 combi 1.9TDi 81kw r.99, já osobně bych řek že neni třeba, ale nemám zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předek se mi už taky nějak pohupuje v zatáčkách tak asi dám ty Excel - G, přece jenom nejvíc jezdim Prahu a okolí. Našel sem nejlepší cenu tady

http://www.vltava2000.cz/autopet/default.a...rderingItemID=1

nemáte někdo zkušenosti s tímto obchodem? Tváří se to relativně seriózně, za jeden tlumič 1.290,- vč. DPH je myslim sehr gut!

Myslíte že bych měl měnit i pružiny, když mám najeto 230 tis. km, O1 combi 1.9TDi 81kw r.99, já osobně bych řek že neni třeba, ale nemám zkušenost.

Jaký budeš brát, příjde mi, že tam jsou jak přední, tak zadní ve dvou provedeních (stejná cena, ale různá čísla). Určitě pak napiš, jak jsi spokojenej. Můj kombajn má jenom 83tis., ale houpe se a kýve až běda. Příjde mi to strašně měkký.

Doplněno: no už to vidím, ta čísla se liší podle motoru. Mám kombi TDI 66kW, tedy předek 333713 a zadek 343298 (zadek je pro vsechny kombajny stejny).

Editováno: , autor: Marsonic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem koukal na ty jejich stránky a asi si objednám ty Kayaba Excel-G. Přední i zadní stojí jen 1290,- koulí jeden kousek. To je super cena. Nikde jsem levnější nenašel. A doprava je zdarma. :palec2:

Editováno: , autor: Rocky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi. Dnes mi přišly Kayaby Excel-G. U toho byl nějaký papír s návodem. Bylo tam i toto(viz foto). Co to je? Nějaké speciální uložení? Nevím jestli si to mám koupit k tomu, nebo bude stačit to co májí originály na autě.

Budou Ti stacit originaly. Pokud to auto nema najeto nejakou horentni sumu km, mely by byt ok, ale preventivne je vzdycky lepsi vsechno zkontrolovat, loziska, dorazy, ulozeni, prachovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pídím se po různých info na tlumiče, bohužel ve fábkách nic, mám fábku sníženou na pružinách a potřebuju koupit nové tlumiče, po přečtení zdejší diskuze asi zvolím kayby, neměl bych mít tedy auto tvrdší než je teď na origo tlumičích - myslím si to tak správně, žebříček tvrdosti je tedy:

nejměkčí - originál - kayba Exc - kayba Ultra - billstein - tvrdé???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pídím se po různých info na tlumiče, bohužel ve fábkách nic, mám fábku sníženou na pružinách a potřebuju koupit nové tlumiče, po přečtení zdejší diskuze asi zvolím kayby, neměl bych mít tedy auto tvrdší než je teď na origo tlumičích - myslím si to tak správně, žebříček tvrdosti je tedy:

nejměkčí - originál - kayba Exc - kayba Ultra - billstein - tvrdé???

No ona Fabka je precejen tuzsi nez Octa uz z vyroby, ale taky zadna slava, jen bych to trochu prehazel.

nejměkčí - originál - kayba Exc - Bilstein B4 (ma taky sportovni B6, B8, atd.) - kayba Ultra - extremne tvrdé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pídím se po různých info na tlumiče, bohužel ve fábkách nic, mám fábku sníženou na pružinách a potřebuju koupit nové tlumiče, po přečtení zdejší diskuze asi zvolím kayby, neměl bych mít tedy auto tvrdší než je teď na origo tlumičích - myslím si to tak správně, žebříček tvrdosti je tedy:

nejměkčí - originál - kayba Exc - kayba Ultra - billstein - tvrdé???

No ona Fabka je precejen tuzsi nez Octa uz z vyroby, ale taky zadna slava, jen bych to trochu prehazel.

nejměkčí - originál - kayba Exc - Bilstein B4 (ma taky sportovni B6, B8, atd.) - kayba Ultra - extremne tvrdé

tvrdší to už nechci, takže nejlépe origoš, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pídím se po různých info na tlumiče, bohužel ve fábkách nic, mám fábku sníženou na pružinách a potřebuju koupit nové tlumiče, po přečtení zdejší diskuze asi zvolím kayby, neměl bych mít tedy auto tvrdší než je teď na origo tlumičích - myslím si to tak správně, žebříček tvrdosti je tedy:

nejměkčí - originál - kayba Exc - kayba Ultra - billstein - tvrdé???

No ona Fabka je precejen tuzsi nez Octa uz z vyroby, ale taky zadna slava, jen bych to trochu prehazel.

nejměkčí - originál - kayba Exc - Bilstein B4 (ma taky sportovni B6, B8, atd.) - kayba Ultra - extremne tvrdé

tvrdší to už nechci, takže nejlépe origoš, díky

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
chtel bych se zeptat jake tlumice by jste doporucili k 17" s 215/45 ? vycetl jsem ze Kayaby SR jsou hodne tvrde a Sachs zase na komfort , takze nevim jestli dat zase origo protoze samy osobe jsou tyhle kola dost tvrde . tak nevim

Dal bych tam Kayaba Excel-G. Mám je taky. A také jezdím na 17" 225x45x17 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtel bych se zeptat jake tlumice by jste doporucili k 17" s 215/45 ? vycetl jsem ze Kayaby SR jsou hodne tvrde a Sachs zase na komfort , takze nevim jestli dat zase origo protoze samy osobe jsou tyhle kola dost tvrde . tak nevim

Dal bych tam Kayaba Excel-G. Mám je taky. A také jezdím na 17" 225x45x17 :palec2:

Souhlas :palec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...