Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Ještě ohledně spotřeby, mám Toura 1,6, najeto cca 7000km. Celkový průměr teď po zimě je 7,4 dle PP, asi 70%město. Každý víkend si dávám 120km do Jánských lázní (20km po rychlostní a zbytek okresky a obce) a spotřeba při klidné jízdě (dodržování předpisů) 5,1.Při ostré jízdě max.průměr 6,9l,ale to vytáčel motor do maxima kvůli předjíždění a po rychlostní jízda 150-180km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ohledně spotřeby, mám Toura 1,6, najeto cca 7000km. Celkový průměr teď po zimě je 7,4 dle PP, asi 70%město. Každý víkend si dávám 120km do Jánských lázní (20km po rychlostní a zbytek okresky a obce) a spotřeba při klidné jízdě (dodržování předpisů) 5,1.Při ostré jízdě max.průměr 6,9l,ale to vytáčel motor do maxima kvůli předjíždění a po rychlostní jízda 150-180km/h.

jsem na tom asi stejně :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímnou soustrast. Jestli chceš novou, tak už máš čas na objednání podle všeho jenom týden. Jestli byla pojištěná, docela by mě pak zajímalo, kolik strhne pojišťovna za "pokles hodnoty".

nic objednavat nebudu, pojistena byla diky bohu....takze pak dam vedet za tech par mesicu,....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máte chlapci opravdu pěkné, kolega v práci má na PP 8,5 l. Mě se to u mého traktůrku drží pořád na 5,4 l, najeto něco přes 5 tis., takže očekávám, že to ještě po zajetí o 3 l klesne... :)

pan kolega má zřejmě extra těžkou nohu nebo styl jízdy či jiné možné vlivy, jednašetkaři ví v jakém rozmezí může spotřeba lítat a autem je to málokdy, já mám aktuálně dlouhodobou zas na 7,3 lítám s těžkou nohou v kopcích na silnicích 3.tř., jakmile vyjedu do rovin mimo město na delší trasu jsme někde o litr a víc jinde, ale to jinak všichni víme ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rogerer: Je to svinstvo, přeji Ti ať pojišťovna proplatí částku alespoň blížící se 100% a rychle..

Vrátím se ke spotřebě TDI, včera jsem jel Praha - Paříž, cca. 1.000km, 3 lidi a pár tašek v kufru, průměrná rychlost 124km/h což znamenalo ČR a Franice dle tacho 140-150km/h, Německo spíš 150-160km/h. Asi třikrát jsem v Německu zkusil na chvíli "co to dá", t.j dle tacho 200-210km/h. (btw. při této rychlosti spotřeba 13,5 :-))

Průměrná spotřeba za celou cestu dle PP i dle tankování 7l/100km.

Je fakt, že mám najeto teprve necelé 3000km, ale při svižnější jízdě na dálnici není možné se podle mě dostat pod 6l/100km zvláště s 1.6MPI. Nebo si pod pojmem svižnější jízda představujete plynulou jízdu snad max do 110km/h tacho.

Pak si lidi koupí auto a diví se jak moc jim to žere když na fórech se píše jak naopak málo to žere, obecně u všech značek aut. :kuk:

Jinak poznatky: Do 140km/h tacho je tourka celkem tichá, do 160km/h se to ještě dá sem tam snést, ale větší rychlosti již znamenají ohromný hukot v kabině. Stejně tak při akceleraci nebo jízdě do kopce už při 130km/h je hučení dost nepříjemné.

Do 170km/h celkem táhne, potom už je motor hodně líný. V kopcích je akcelerace špatná už i od 110km/h, táhne do 140-150 a konec. I když se rozjede tak do kopce udržela max 170.

Jinak naopak jsem byl překpvapen jízdními vlastnostmi, zkoušel jsem postupně i 200km/h v dost nepříjemných zatáčkách a překvapivě seděla velmi dobře. Mám 16" kola, asi podvozku hodně pomáhají, protože tourka držela výborně stopu, žádné skákání, kroucení. Tu samou trasu jsem jel i s fábií takže mohu porovnávat, ve vyšších rychlostech je tourka na dálnici jednoznačně stabilnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha je na todle hrozná...tam je těch hajzlů mraky!!!

Ted jsem se dozvěděl že v našem městečku vykradly 8 Octávek II, xeny, kapoty, Airbagy...prostě už s tim taky počítám že mi něco šlohnou!!

Jen kamarád má O II a za škráblé světlo mu dala Česká P. 12000,- tak třeba ti dají dost!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha je na todle hrozná...tam je těch hajzlů mraky!!!

Ted jsem se dozvěděl že v našem městečku vykradly 8 Octávek II, xeny, kapoty, Airbagy...prostě už s tim taky počítám že mi něco šlohnou!!

Jen kamarád má O II a za škráblé světlo mu dala Česká P. 12000,- tak třeba ti dají dost!!

nevim kazdopadne to bude az za dlouho :-D jo o tri ulice vedle tak dva tydny zpet vybrali taky oII pred face predni svetlomety :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni přišlo vedle stojící auto s pojistnejma šroubama o dvě litý kola. Tento tejden vedle stojící auto o obě přední světla. V baráku v garážích dvakrát vykradli lajnu aut, dokonce berou i brejle a pouzdro s čočkama. Dodávám, že nebydlim v žádný divoký čtvrti, spíš naopak.

Občas mně přijde, že tohle musí pojišťovnám dělat radost, protože nevim jak ve vás, ale ve mě to vzbuzuje beznaděj a nutnost pojištění v Praze je imho naprosto nutná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rogerer: peníze asi uvidíš až za 3měsíce... :feve:

PČR bude hledat auto 2měsíce a pak ti dá nějakej papír že se nenašlo a pojištovna ti muže vyplatit peníze do měsíce takže to vychází na 3měsíce asi stejně dlouho jako jsi čekal na nové auto! Je to hnus! :aggressive:

jo 3-4 mesic epocitam, jen se modlim aby ten rozdil mezi pohledavkou skofinu a pojistnym plnenim nebyl ranec ...ale třeba se najde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je opravdu hnus, snad ti ji najdou. Mě by asi duplo, tak dlouho čekat a pak mi ho nějaká zmrdka šlohne... Taky by mě zajímalo, jak se vyrovnáš s pojišťovnou a Škofinem, přeju alespoň nějaký solidní peníz na koupi jiného mazla!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě taky duplo :-D

variant je několik - bud do zahranici, na díly, na objednavku(ikdyz nevim), preprodej do bazaru, z nudy? :-D ale nebyly nikde strepy nic - čistá práce :aggressive: uz na to radsi nemyslim, fakt si je chrante dejte si tam vsechny zabezpecovaky co jdou, ten pocit je sileny :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko doporučit, já mám defend lock, garáž u domu, a v práci mi to stojí před kannclem na vymezeném parkovišti, takže snad mimo ohrožení, ale nikdy nevíš...! Snad ještě jedna rada, prý, prý, je nej "tajný" vypínač "někde"..., a z jednoho školení vím..., že jde otevřít vše..., od dobře zabezbečeného bytu po kozu před hospodou... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...