Přejít na obsah

Škoda RAPID


djpetr

Doporučené příspěvky

Myslíš že Rapid má větší boční plochu?

Jinak chlapi, nevím co proti Rapidu pořád máte ... Abych hodnotil, že nemá vystrčená kola z blatníků? To jste si měli koupit Wranglera

 

Většina z Vás tu děla z Rapida závoďáka na okruhy, ale vždyť je to původně rodinné auto!

 

tady nikdo nebrečí že nejsou kola ven z blatníků, to jsi trochu nepochopil, sice to tady bylo zmíněno, ale hlavně se "kritizuje" pouze další vzhled Škodovky alá koza. Stejná jako Fabia2 a SuperB2 - kterýmu se říká jezevčík. Prostě tyhle 3 auta, jsou proporčně špatný - což z nich ale nedělá špatné auto... Je tu téma šířka Rapida vs výška, tak se o tom bavíme... nic víc, nic míň...

To že je to rodinné auto ještě neznamená, že může být klidně disproporční... 

 

PS: co se týče vaší hádky s Ekkarem, vzhledem k tomu, že napsal že se ptáš jak 3 letej fracek, tak se nediv, že použil to primitivní porovnání s čumákama, ale ve své podstatě má pravdu :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MNĚ k tomu tvrzení stačí, že ho mám podložený vlastním pozorováním - voko není 3,14ča, voko vidí a vzhledem k tomu, že mám možnost postavit svýho Drobka jak vedle nějakýho rapida, tak i proti němu skoro na kterýmkoliv parkovišti, stejně tak ho můžu porovnat i s oktávkou a dalšíma značkama, tak jednoduše můžu tvrdit, ŽE ROOM MÁ VĚTŠÍ BOČNÍ PLOCHU - neřeknu v absolutních hodnotách o kolik (desetin) metrů čtverečních to je, ale jednoduše v relativním porovnání ji má. A protože room na rozdíl od rapida prakticky nemá zadní převis, musí bejt jasný, že drtivá většina tý boční plochy je před zadní nápravou. Basta. Měřit to na čtvereční centimetry kvůli tobě nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ta disproporce tam je, a je celkem povedene zamaskovana designem auta. Nema cenu tady nad tim brecet, auto jsme si vsichni koupili dobrovolne a ja jsem za ty prachy spokojen. Kdyby byly proporce karoserie v poradku - byla by to octavia nebo naopak fabia. Takze timto kompromysem vznikl model mezi. Tak to asi ve skodovce zamysleli a vzdy to takto i prezentovali. myslim ze se jim to povedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....

Trápí mě to pouze když je vítr - s autem to celkem hází a možná si ho dovolím nazvat trošku nebezpečným, já osobně jsem nezažil auto, který by takhle házelo.

To je vidět, jak málo dnešních řidičů mělo fyzickej kontakt se "šádynou" - lehkej a relativně hranatej a vysokej čumák spolu s těžkým a masivním zadkem, k tomu ještě jednoduchá přední náprava u starší verze ještě s maticovým řízením (hřebenový dostaly až "emky" v roce 1984), člověk jel po "jedničce" 90 a protijedoucí kamión ho málem sešoupnul do příkopu jen vzduchem, kterej hrnul před sebou do stran - nebo při předjíždění podobnýho vozidla na dálnici člověk musel počítat s tím, že když pojede kolem boudy kaniónu, dostane jednak šťouchanec od rozráženýho vzduchu - a pokud foukalo zprava, tak kamión dělal závětří, ze kterýho se vyjíždělo pod náporem větru s málem 45° úhlem směrem ke svodidlům ...

Proti tomu jsou všecky dnešní auta stabilní jak přilepený k asfaltu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tedy není. Včera jsem se hnal po D3, celkem silně foukalo a s autem to trochu pohazovalo, to ano. Ale na nějaké výjezdy zpoza kamionu apod. to auto nereagovalo nijak. Empiricky se chová lépe než matiz, srovnatelně až maličko hůře než nízký dlouhý citron ZX. Tragédie se nekoná :-)

Editováno: , autor: camillio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

je to plnohodnotný facelift.

 

Stačí se podívat na F1 - motory, jiné mlhovky, nové budíky, potahy sedaček a pár drobností.

Rapid - nové mlhovky s DL, blinkry v zrcátkách, nová elektrika, nové motory, nové budíky ( rámeček maxidotu ), páčky jestli se nepletu, nová rádia, nová kola, nová opěrka, kryt sedaček a pár drobností...

 

Designový facelift jen tak nebude, to auto vypadá až moc dobře ( tím ho nechci vychvalovat ), osobně tipuju tak za 2 - 3 roky a je ještě otázka co bude dřív, jestli Octavia nebo Rapid.

A vůbec bych se nedivil, kdyby byl Rapid zrušený a nebo minimálně sloučený s Toledem...

Když jsem svého Rapida před 14 dny objednával, tak mi bylo v ŠA řečeno, že za rok-dva má být úplně nový model, něco jako Rapid 2. Moc mě nepotěšili, ale tak co, čekat nebudu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jen k dohadům FACELIFTU. Dle slov samotné Škody Auto se jednalo puze o "modelovou péči", samotný FACELIFT se již připravuje a fyzicky existuje /osobní zdroj/, kdy bude ukázán nebo vyráběn to nevím.

 

Podle informací aktuálně.cz facelift bude a to příští rok. Což na jednu stranu překvapení není, protože se loni do výroby dostaly věci jako LED svícení v mlhovkách, které by se asi těsně před FL nenasazovaly. Na druhou stranu bych čekal, že po skoro pěti letech od představení rovnou vyprdnou novou generaci. Zvlášť s ohledem na zprávy, že Fabia má mít "nečekaně krátký cyklus".

 

Pokud by se FL objevil až v průběhu 2017 a byl na trhu aspoň 1,5 roku, tak druhá generace vychází nejdřív na 2019... Blesk jenom tvrdí, že se facelift připravuje a následně nový model.

 

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-ekonomika/377415/skoda-pristi-rok-prijde-s-modernizaci-nejmensiho-modelu-citigo.html

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě to je optický klam, kdy blesk rozjasní lesklou část okna a dá se říct matný stěrač v tom vynikne...

V reálu to nebude tak hrozný...

Jinak pěkný auto, ale co se mi fakt nelíbí, je barevné provedení těch sedaček, přijde mi to jak v metru, nebo City elephant...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...