Přejít na obsah

Nový motor 1.4 (16V) 63kW


JendaR

Doporučené příspěvky

Včera vyšel oficiálnní ceník nových Roomsterů a v něm i zmínka o motoru 1.4 (16V) 63kW. Zajímalo by mě, jestli nědo nevíte, v čem je tento motor jiný než klasická verze s 55kW. Je to jen v sání, nebo je toho víc?. Vím, že tu před časem běželo podobné téma, ale v něm s emluvilo jen o 59kW a nikdo se nikam nedopátral. Nyní jde mortor na trh, tak by snad mohlo být víc informací...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen chip to určitě není. Slyšel jsem něco o nově dimenzované chaldící soustavě a již citované sání. Ten motor musí mít po upravách víc už v základu a ne jen nadupaným čipem který dál nejde. Už jen kvůli výrobním tolerancím). Každopádně jsem zvědav. Pár kW by nebylo k zahození. A pokud by šel obohatit o pár nových komponent i náš motor, přijal bych to s povděkem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no co se uprav toho motoru nevim, ale pokud vim tak jiz 1. 4 55 kW nema jenom 55 kW ale neco navic. Kdesi jsem cetl, ze skodovka podhodnocuje vykon motoru, udava 55 a je tam neco navic (pry je to ciste marketing - postavis vedle sebe skodovku 55 kW a neco jinyho 55 kW a skodovka na tom bude lip protoze uz tam ma vic)

samozrejme ze to nebude jenom timto (priblizeni realu k udavanemu), ale je mozne ze to k tomu vysledku 63 kW castecne napomaha + precipovani ridici jednotky...

vic ale ukaze az cas ;)

ohledne pravdy ci nepravdy toho ze skodovka udava mensi nez skutecny vykon ------- kdo z vas si delal cip a nebo aspon zajel na motorovou brzdu vyzkouset co tam vlastne ma, dejte vedet

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s 1.4 16V 59kW bych mel v brzke dobe mit takovou delsi pruberfahre, takze pak muzi poreferovat jak natom je a okolik je lepsi nez moje 1.4 16V 55kW se kterou ted pujdu na chipesek a hodnoty me mile prekvapili. Pruzny zrychleni na ctyrku z 80-120 o sekundu lepsi. Kroutici moment z 126 ve 3800ot. pude na 132 v 3500otackach a vykon 55kW pri 5000ot. bude 63kW pri 5500ot. Samozrejme decentne posunutej omezovac. Prikladam i graf na brzde.

post-8-1146241704.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s 1.4 16V 59kW bych mel v brzke dobe mit takovou delsi pruberfahre, takze pak muzi poreferovat jak natom je a okolik je lepsi nez moje 1.4 16V 55kW se kterou ted pujdu na chipesek a hodnoty me mile prekvapili. Pruzny zrychleni na ctyrku z 80-120 o sekundu lepsi. Kroutici moment z 126 ve 3800ot. pude na 132 v 3500otackach a vykon 55kW pri 5000ot. bude 63kW pri 5500ot. Samozrejme decentne posunutej omezovac. Prikladam i graf na brzde.

Tak pak dej vědět, kdyby ten graf odpovídal skutečnosti, mělo by to cenu. Kolik to má celé stát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pava: dymovksy nedava grafy na web pokud to nema odbrzdeny.

Tomu rozumím, ale přesto ideální je porovnání před a po úpravě na konkrétním autě, nebo přímo fyzicky vidět graf opět u konkrétního auta před a po úpravě. Možná jsem trošku nevěřící, ale to jen proto, že s chipováním nemám ty nejlepší zkušenosti. Měl jsem před lety chip u Felicie 1.3MPi od Cimbu, který měl zvýšit výkon z 50 kW na 63kW. Ve skutečnosti jsem změnu až na pár detailů (zvýšení volnoběhu, posunutí omezovače a možná trošku lepší pružnost motoru) nepoznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pava: pokud si naletel tak potom to chapu, nicmene kamarad mel od Cimbu feldu a jela super mel tam patnacky a ani ja se trinackama a seriovkou sem ho nestihal a mel jen chip, sani a vybrakovanej fejfuk od svodu jen trubku. Mel to tez od Cimbu, ja sem od cimbu zazil akorat 1.8T nejelo to spatne ale bylo to takovy nepravedylne najednou vykon hrc a pak spadl sportmotor dela tu krivku vic plochou a rozlozenou do celeho spektra otacek ne ze jedes jen v rozmezi 1500ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď před nedávnem jsem narazil na zajímavé stránky.

Pokud s tím máte někdo zkušenost, podělte se pls.

Zde slibují zvýšení ještě vyšší, ale bez uvedení grafů

průběku výkonu a kroutícího momentu.

Nu přikládám odkaz.

http://www.abctuning.cz/menu4.php?id=1

Zde už mám ale obavu, že takto upravený motor bude

žrát víc a i když to slibují, tak neude tak úplně splńovat

ekologické normy EURO...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci chválit ani hanět, protože neznám. Ale mi by k případnému rozhodování stačilo se podívat právě na nabízené parametra motorů po úpravě, obzvláště parametry atmosférických motorů jsou totálně srandoidní. Zvýšit chipem výkon o 30% a krouťák o 40%, jak nabízí u 1.9SDi, to umí obravdu jen skutečný machr (nebo spíš kouzelník?) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...