Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


Luďa

Doporučené příspěvky

Nj, ale ty jsi nejel víc jak 80, ale kdežto já jel o 2 km/h více a s automatem. Větší obsah a váha. Takže na auto dost slušný, ale dlouho trvat nebude a hodím sem lepší spotřebu smile.gif Nebo můžu sem hodit spotřebu mýho předchozího auta a 3 litry málokdo trumfne. bleh.gif

Editováno: , autor: MikeTTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak jsem absolvoval cestu z Prahy do Zalakaroše a z5 (Maďarsko skoro u Rumunska). Cestou tam jsem si to nezaznamenal, ale po cestě z5 mám tyto výsledky :kol-137:

Ujetá vzálenost............ 566km

Doba jízdy .................. 7h 5m

Pr. rychlost................. 80km/h

Pr. spotřeba............... 5,6l/100km

Na většině území Maďarska mimo obec 90km/h (tempomat) v obci 30-50km/h podle značek, Slovensko a ČR - D2 a tankodrom (D1) 111km/h (taky tempomat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Nazdárek. Pár postřehů z delších cest. Praha - Ostrava 5,6 l / 100 km dle PP (tempomat na 130). Zpět to bylo za 6 l / 100 km dle PP (zpět to bylo přes Boskovice, Letov, Brno), kapánek ostřejší jízda. Najeto něco přes 10 tisíc km. :palec2: Absiolutní spokojenost. Motůrek sametově vrněl a žere čím dál méně. Byl to dobrý kup. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Moje nejlepší spotřeba z dlouhé cesty, Jeseník - Přerov (přes Ramzovou, Hanušovice, Zábřeh, Olomouc), délka 150km, jel jsem mimo dálnici po staré, předpisově, žádná couračka a výsledná spotřeba 4,4 l/ 100km. Motor 9000 km nalítáno. Lepší auto mít už ani nemůžu :kol-47: Supr pohodlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

tak jo, 9 měsíců a 38.000 km najeto.... když se člověk hodně snaží, tak za 5.6 úplně minimálně, ale to je jízda hodná nějakého velmi velmi velmi defenzivního řidiče - kvůli tomu si člověk nemusí kupovat dvoulitrový turbodiesel... při běžné jízdě (mimo dálnice), tak do těch 6,5... ale jak je tam dálnice, ať dělám co dělám, tempomat do 130, tak pod sedm ani náhodou.... a když se někam pospíchá, tak už jsem byl běžně u devíti (napříč Německem například)... prostě yeti je hranatá krabice a co se spotřeby týče, tak je to pro mě zatím asi největší zklamání u tohoto vozu... inu Emča zlobí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že platí zásada, aby kůň tahal, musí dostat nažrat, velký kůň žere prostě víc a když ho ženeš tak ještě víc. Mám najeto 18000 km a celkový průměr je 5.6 na 100 km, ale je to tím, že se na dálnici dostanu málokdy. V rychlostech do 100 km/h nebo po městě, to znamená do 2000 otáček motoru je spotřeba v pohodě a s Jetynkem jsem spokojený jak želva.

Editováno: , autor: Radko01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přidám svůj kousek do skládanky. PRosím přečtěte si celý příspěvke, ať se dostanete do situace:)

Motor 2.0TDI 103kW 4x4, celkem 13474km.

Jezdím většinou předpisově - to znamená 90 na okresce, nikoliv 70, jak si někteří mohou myslet. Brzdím hodně motorem a moc mu nejdu po krku. Většinou. Asi tak v 30 % případů tomu tak nenísmile.gif Neznamená to, že bych jel po okresce 110, ale rychleji se rozjíždím, někdy šlapu i na brzdu:) Nezávodím, ale nešetřím ho. Co se týče složení cest, v létě 60 % okresky, 40 % město. V zimě je to tak 25 % město, 25 % okresky a 50 % dálnice - to je výlet na hory, kdy jsem jel přes Německo, kde jsem jel 120 všude, kde je rychlost omezená a s nohou na podlaze všude jinde (600 km asi 4 hodiny). Spěchal jsem a spotřeba už nebyla na prvním místě. Píšu to pro to, že 1200 km z 6500 najetých je dost.

Ex post: Ještě dodám, že město je Brno, čili tu nějaký provoz občas je. Protože spotřeba po Vyškově a po Brně je přecejenom trochu jinde a města jsou to oboje:)

Takže léto, pneu 215/60 R16 : průměrná spotřeba 6,03 l/100km (pro zajímavost průměrná cena nafty - a já beru Vervu, když to jde, 31,79 Kč/l), najeto 7148km, 1,92 Kč/km

Zima, pneu 205/55 R16: průměrná spotřeba 7,39 l/100km (cena 33,63 Kč/l), najeto 6326km, 2,50Kč/km

Celkem je průměrná spotřeba 6,67 l/100km, bez přepočtu ujetých km by to bylo 6,53 l/100km

Jen doplním, že se jedná o reálnou spotřebu, tj. tankuju do plné a házím hodnoty do excelu. Po přezutí na ta menší kola násobím celkovou ujetou vzdálenost koeficientem, tak aby odpovídala kolům montovaným. Jen nevím, jestli se seriovými to ukazuje přesně, To by chtělo změřit, až to udělám, můžu přidat i koeficient ke standardnímu rozměru a pak už by to mělo počítat dokonale.

Ještě přidám rozdíl mezi reálnou spotřebou a spotřebou na palubním počítači je - 0,5 l/100km, počítač ukazuje míň, aspoň u mne.

Zcela se přikláním k názoru ohledně spotřeby na palubním počítači. Také mi ukazuje o cca půl litru méně, než ve skutečnosti jezdím. Počítám spotřebu dle stavu nádrže na začátku a konci měsíce (plná nádrž 60 litrů).

Perlička, kdyby to někoho zajímalo - rovinka, plné auto (4 osoby + lyže, věci, jídlo, boty,...), rakev na střeše, šestka a 177km/h ~ 13,2l/100km. Když auto ukazuje dojezd 0km, tak jsou v nádrži ještě 3 litry, což je teda na plochu nádrže opravdu na dně - příliš nedoporučuji.

Editováno: , autor: Petra Mik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nepochopil jsem, proč tady řešíte rozdíly spotřeby plus minus 0,5 l, to je nedůležitý rozdíl, mění se dle stylu jízdy a profilu trati

1) stejně nevíš spotřebu skutečnou,ale jen co ti řekne přesný-nepřesný měřák

2) Je jasné,že spotřeba u vysokého Yetíka s 4x4 je v těchto hranicích rozumná-naprosto odpovídající a jestli jednou jedeš za pár desetin víc nebo míň,tak si s tím hlavu nelámej,panč je to blbina.

Naprosto souhlasím. Já taky na začátku blbnul a neustále sledoval spotřebu mezí jednotlivými tankováními (do plna), ale teď už na to kašlu. Mimochodem jsem zjistil, že PP ukazuje průměrnou spotřebu v obou režimech (1 a 2) tak asi o 0,5 l/100km méně než je ve skutečnosti. Takže teď mám najeto 25 tis. s průměrnou spotřebou 6,5 l (v zimě 6,8 a v létě 6,2), ale podle počítače 6 l( v zimě 6,2 a v létě 5,7). Takže si vyberte :kol-32: Pro pořádek mám 2,0 TDI 4x4, 103kW. Editováno: , autor: eskada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čaute Yeťáci,tak ted pár mých zkušeností (2.0 TDI 81kw najeto 40 000km)

Ostrava-Praha (dálnice)doba jízdy 2h 20 minut cca 160 až 180km/h spotřeba 6.8l

Ostrava-Karlova studánka 110km do kopce pořád přes dědiny 1h 45minut spotřeba 5l

Karlova Studánka-Ostrava 110km už z kopce :o) 1h 25minut spotřeba 3.9l a zasekal jsem se v Opavě a v centru Ostravy v zácpě na semaforech

Ostrava-Bardejov 360km jízda většinou tak o 20km/h více než je povolená rychlost a spotřeba 5.3l

Bardejov-Ostrava předpisovou jízdou(co 30 km stál policajt a měřil,to jsem ještě nezažil!!!!!) spotřeba 4.8l 65% dálnice zbytek dědiny a rychlostní

Jinak pořád jsem měl dlouhodobou spotřebu cca 5.6 až 5.8l ale posledních asi 10 000km mi spotřeba spadla na průměr 5l,asi jsem se stím naučil jezdit,protože se mi zdá že jezdím svižněji než předtím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...