Přejít na obsah

Yetiho ještě nemám,ale budu mít! Koupě nového Yetiho


Artigas

Doporučené příspěvky

Koukám, že to řešíš podobně jako já, auto ještě nemáš, ale zimní botičky ano… Tak mě napadá, nedělají toto ženský, že mají nakoupenou výbavu pro své dítko ještě před narozením?

Pochlub se, co za botičky jsi Yetimu nachystal, ať mám trošku o čem zase přemýšlet.

No dělají, jenže jsem se nechtěl dostat do situace, kdy napadne sníh a já mudu mít auto a vymýšlet co mu obout.

Moc velký výběr nebyl, Koupil jsem nakonec Kumho KW19. Asi budou trosku hucet, ale ja potrebuju gumy hlavne na snih. Bydlim na horach a cesta domu neni udrzovana. Bez 4x4 si ani neskrtnu... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem dneska koupil nové zimní botičky a nové radio,a taky čekám až to budu mít do čeho namontovat.Jinak já mám gumy Sava,měl jsem už několik značek a jsem maximálně spokojen.A nejsou ani moc drahé. 1800,-

Ještě k té ceně přidej to, co se tu stale dokola řeší - rozměr. To víš, jsem zvědavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, berte 215/60 ;-)

Nie ako ja a teraz mi to nabeháva o 5% viac km :(

Najezdím za celý rok cca 15 000km, takže nějakých 5% v zimě navíc bych asi neřešil, ale v dědině už jeden s Yetim přezul na 205/55 R16 a jak kolem jdu, tak koukám a koukám a nějak to není ono. Ty letní 215/60 R16, co tam měl dříve, vypadaly líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozměr jsem vzal 205/55 R16,Chtěl jsem 215/60 ale bud hrozně drahé nebo nedostupné.Ceníková cena těch Sav je 2325,- mám určité slevy tak jsem je vzal a 2000,- ušetřeno,moc na výběr jsem ani neměl,zbylo mi posledních 8000,- a za to jsem musel koupit nějaké gumy.Ale čekám na dovoz Pirelli ( SottoZero 2 N1 )

Editováno: , autor: Distephano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, psal jsem to v jiném tématu (zimní kola) - rozměr 215/60 R16 v lepších pneu totálně vyprodané. Sehnal jsem ještě jedny z posledních Pirelli Sottozero II na e-pneumatiky.cz (zajímavé, během dne tam chvíli Dunlop mají, chvíli ne - když jsem tam volal několikrát, tak stejně prý nejsou a nebudou, tak nevím). Stejné to je i s ostatními obchody a ostatními značkami (Continental, Michelin apod.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říkáte na bílé kola k bílému Yetimu?????Každý názor dobrý.Nemůžu se rozhodnout jaké si mám na léto koupit...

http://alu-kola.elektrony.cz/konfigurator?&auto=sk&model=Yeti*&velikost=16&typ=typ%205L

Na tomto odkaze si můžete vyzkoušet jak kola vypadaj přímo na auě.

Editováno: , autor: Distephano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říkáte na tyhle kola k bílému Yetimu?????Každý názor dobrý.Nemůžu se rozhodnout jaké si mám na léto koupit...

http://alu-kola.elektrony.cz/konfigurator?&auto=sk&model=Yeti*&velikost=16&typ=typ%205L

Na tomto odkaze si můžete vyzkoušet jak kola vypadaj přímo na auě.

Nejde mi přidat obrázek tak kola jsou Ronal SL2 White 2784,-

Editováno: , autor: Distephano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, berte 215/60 ;-)

Nie ako ja a teraz mi to nabeháva o 5% viac km :(

Taky jsem jako blbec koupil auto již na zimákách 205 ( letní v kufru ) , a když jsem to pak viděl v autosalonu, tak mě málem omejvali. Jedině 215.

V té době jsem vlastně nevěděl jaký kola jsou povolený ( techničák jsem neviděl, debaty žádný nebyly ) a nechal jsem blbě tento výběr na prodejci.

Příští budou určitě 215.

Přikládám foto mojeho Yetiho s letníma a poté při koupi se zimákama.

post-51581-062571400 1288762013_thumb.jp

post-51581-027382200 1288762031_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem jako blbec koupil auto již na zimákách 205 ( letní v kufru ) , a když jsem to pak viděl v autosalonu, tak mě málem omejvali. Jedině 215.

V té době jsem vlastně nevěděl jaký kola jsou povolený ( techničák jsem neviděl, debaty žádný nebyly ) a nechal jsem blbě tento výběr na prodejci.

Příští budou určitě 215.

Přikládám foto mojeho Yetiho s letníma a poté při koupi se zimákama.

Zdravím, tak jsem si dnes převzal nového Yetiho taky na zimních 205tkách a čistě subjektivně musím říct, že v tom vůbec žádný problém nevidím a to mě ještě nestihli dodat poklice - ty přijdou až zítra. Je fakt, že oproti letním ALU kolům (16tky) mají ty zimní o cca 2cm menší průměr, ale rozhodně to není taková hrůza, jak se zde popisuje. Ono totiž také záleží na barvě auta, jak k tomu ty menší kola (a tudíž viditelnější černé podběhy) sednout. Já mám šedou platin a vůbec to nevypadá zle. Samozřejmě že na letních to bude daleko větší krasavec ale jak říkám - že bych si kvůli tomu rozměru 205 musel rvát vlasy, tak to tedy vůbec ne...

post-55400-016709900 1288883044_thumb.jp

Editováno: , autor: myspulin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, já to dal včera přezout taky na zimáky Continental Conti Winter Contact TS830 s rozměrem 205/55 R16 a nevidím to vůbec nijak tragicky. Navíc proč si s estetikou lámat hlavu v zimě, kdy se všechno brodí ve sněhu, marastu a špíně a kdy posuzovat kola je to poslední, co každého asi napadne :) Menší a užší jsou zase do sněhu lepší. Jinak poklice jsem dostal rovnou :)

post-45872-040878500 1288885810_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, já to dal včera přezout taky na zimáky Continental Conti Winter Contact TS830 s rozměrem 205/55 R16 a nevidím to vůbec nijak tragicky. Navíc proč si s estetikou lámat hlavu v zimě, kdy se všechno brodí ve sněhu, marastu a špíně a kdy posuzovat kola je to poslední, co každého asi napadne :) Menší a užší jsou zase do sněhu lepší. Jinak poklice jsem dostal rovnou :)

Tak tady zase nejde jen o estetiku, to je jen za A, za B platí,že mají 215tky vyšší profil o 1,6 cm a ty kola budou pohodlnější zvláště na našich nekvalitních silnicích Kdo si nemohl vybrat,tak to přežije,ale až je sjede,tak 215x60x16 jsou nejlepší volba.Myslím,že disky jsou stejné ne? Prodejce prodává to,na čem má zájem,rozhodně ne,co je nejlepší pro zákazníka.To je normální,občas jsou i vyjímky. To si každý zákazník musí hlídat,ale hlavně musí dopředu vědět,co chce a proč. Nečekat na to,až ti to tam prsknou sami. To jedině když to je zadarmo a nedá se nic dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám obědnaný TDI 81kw a termín Vánoce a jak jsem byl naposled v salonu tak mi řekli,že to sice nemají potvrzeno ale možná koncem listopadu by mohl být v garáži,takže mě spíše potěšili,sice neoficiálně ale příští týden by Yeti mohl už jít do výroby.Ale slyšel jsem že na benzíny se čeká déle,ale to prodávám jen jak jsem koupil.

Editováno: , autor: Distephano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, já to dal včera přezout taky na zimáky Continental Conti Winter Contact TS830 s rozměrem 205/55 R16 a nevidím to vůbec nijak tragicky. Navíc proč si s estetikou lámat hlavu v zimě, kdy se všechno brodí ve sněhu, marastu a špíně a kdy posuzovat kola je to poslední, co každého asi napadne :) Menší a užší jsou zase do sněhu lepší. Jinak poklice jsem dostal rovnou :)

Tak hochu- s estetikou si musíš lámat hlavu i v zimě, panč jinak to dopadne katastrofálně,jako na té fotce. Ty kola na obrázku jsou úděsný,opravdu je tam máš? Kdyby mi je nějaký prodejce nutil,tak s ním vyběhnu,řekl bych mu,ať řekne částku navýšení na kola,co chci já a ty mi dodá.Já jsem zákazník a on musí sledovat,jestli jsem spokojen,jinak další auto u něj nekoupím. Naprosto jasná a jednoduchá logika. Nějak bychom se dohodli,aspoň u majitele,kam chodím já- vůbec nepochybuji,že bych uspěl.Když tam kupuji už třetí auto,tak se mnou zacházejí jinak,ale myslím,že normálně,vstřícně a že by to tak mělo být všude. Proč si proboha každý druhý myslí,že v zimě je to jedno,jak auto vypadá ? V zimě to dá víc práce,ale auto může vypadat buď dobře nebo blbě a je putna,co je za roční období.

1) Naše zima je zvětší části s minimem sněhu (poslední zima vyjímka). ta předchozí myslím,že byla skoro úplně bez sněhu. Kola myji Vapkou a jsou pumpy,kde to funguje s teplou vodou i v mrazech,za 10 Kč mám kola čistý kdy chci.

2) mám na Octávce v létě i v zimě hliníková kola,bez sebemenších problémů se solí a vypadá to daleko líp

3) Ty Continentalky jsou samozřejmě výborný,ale celé to vypadá jako ruský Žigul před 20 lety,já jsem v té době měl Žigula 1500 tistovku,tak si na to dobře pamatuju. Dnes je ale rok 2010 a bude 2011.

4) nevím,co je lepší rozměr do sněhu,ale myslím,že 215/60/16 budou ve sněhu stejně tak dobrý,jako ty 205 tky a vůbec nepoznáš rozdíl ve sjízdnosti silnic. Nebo myslíš,že s Yetim ,co bude mít 215 tky zapadneš a s Yetim, který bude mít 205 tky tam vyjedeš? Rozdíl bude jen v tom,že když vjedeš do pořádný díry,tak ty 205 tky budou méně tlumit a budeš to cítit,vypadat budou jako od ruskýho auta za komančů a plecháč obzvlášť. Ty jsem měl jen jednou u Octávie 1,pak už nikdy a ani se na to nechystám. Nejsem přece slepý. Navíc legrační je bazírovat na 205tkách v zimě a mít třeba 4x2,jak to na foru někdo říká. Měl jsem dvojkolku a všude dojel,tak 4 kolku nepotřebuji. Tohle přece nemůže říct někdo, kdo zná auta a má něco najeto. Já teda taky nikdy 4 kolku neměl,ale je mi jasný,že je to pro SUV lepší varianta,stejně jako je lepší silnější motor než ten slabší,proč? Panč to líp jede,je to vcelku jednoduchý. A myslí si snad někdo,že to tak není? Navíc mě nedělá problém říct, že BMW X5 je lepší než Yeti,ale bohužel na něj nemám prachy. Já jsem si vybral Yetiho a mám k tomu svoje důvody.

5) U většiny lidí je problém v penězích,že šetří za každou cenu. Mě osobně to nevadí. Ale pánové,ono je to na těch autech sakra vidět a jestli vy to nevidíte,tak mi to připadá stejné, jako pohádka o Králi,co jde nahý po ulici a dělá jako by nic. Nechci nikoho zarmoutit,ale jsem zvyklý říci co vidím a co si o tom myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chrudimák: Máme operativní leasing, takže auto naší firmě defacto nepatří a leasingovka nám ho jen pronajímá. Po skončení leasingu se auto vrací leasingovce. Po celou dobu je Yeti jejím majetkem. Takže je mi vážně úplně jedno, jaký zimáky si leasingovka vybrala a na služební auto nandala. Hlavně že nemusím platit za benzin, servis, pneu, kapaliny, maziva, pojištění, dálniční známky a vůbec vlastně za koupi nového auta :) Ve světle těchto skutečností jsou ty kola najednou docela hezký :) A na nějakou estetiku sere bílej tesák :)

Ale to jen tak poznámka v dobrém slova smyslu .. být to můj Yeti, tak si tam samozřejmě dám asi kola jiný :)

Editováno: , autor: tentacle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...