Přejít na obsah

Spotřeba 1.4 16V


Doporučené příspěvky

muzu jen potvrdit....jen u me jsem to od zacatku vyjizdel na 4ku, ale drive to bylo na udrzovani rychlosti. Ke zrychlovani se tomu moc nechtelo, dnes lehce a s reservou. :p Podotykam, ze vzdy s plnym vozikem /cca 100-120kg materialu/ lol Najeto 167400km.

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko nemohl bys ten test ze Světa motorů naskenovat/ofotit a hodit to někam? zajímalo by mě to..díky

ahoj, tady to je, do sekce ostatní.. nebo jak se to jmenuje jsem dal komplet celou ,,reportáž,, z rubriky autobazar. je to z května 2011

jinak- já spotřeba dneska 5.6 L, rychlost 11é-120 okrsky, město 50-60.. spokojenost.. na tachometrové stovce točí motor mecelých 2700 otáček a aktuální spotřeba je kolem 4 litrů... :-)

post-70462-0-63689900-1319996281_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mohu potvrdit spotřebu (najeto 23 000 km) z praxe, kterou uvádité i to, že motor zraje jako vínko. Já jezdím většinou město a okresky, když jedu někam dále, tak potom využívám dálnici. Dle PP mám dlouhodobou spotřebu, t.j. po cca 3 000 km rovných 6,0l a to jezdím převážně s manželkou a prckem a s kočarkem a dalším nezbytným vybavením v kufru. Na dynamiku 1,4 si nemůžu stěžovat, jak to člověk trochu vytočí umí to pěkně zatáhnout:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu motoru a "zátahu" - po dvou letech ježdění s motorem 1,4 16V o něm říkám, že do 2000rpm se s ním auto chová skoro jako Flintstounovo, ve 2500rpm se motor ZHLUBOKA NADECHNE, ve 3000rpm začnou ržát koně a ve 4000rpm nasazuje "vzletovej výkon".

Umím si představit, že s patřičně vyváženým klikovým mechanismem, tvrdýma ventilovýma pružinama a ostrou vačkou, hlavou s větším průřezem kanálů, laděným výfukovým potrubím, rezonátorem a k tomu "velkým" sáním z 1,6 plus patřičně načipovanej může umět tenhle motor 180-200Nm a 100-110kW při nějakých 10 000 - 12 000rpm. Akorát potom vydrží tak max. 50 000km a půjde do Siemens-Martinskejch lázní... lollollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Rád bych oživil, poslední dvě nádrže jsem měl pocit, že to jede míň, a hlavně jistotu vyšší spotřeby (cca +1l ). Tak jsem dumal a bádal, vyčistil a naolejoval vzduchový filtr (KN) a pořád stejně. Přišel na řadu benzín Verva 100 - o dost lepší,, ale stále ne, jako dříve. A tak jsem jen tak na truc zakoupil spray na vyčištění klapky a :kol-98: ... Zase jezdím v klidu a už se mi nerosí čelo, když nacvakám okamžitou (nebo průměrnou spotřebu). Dnes jsem jel na hory (normálně 90,obec 50-60 tacho) tam a zpět (což je z kopce) spíš eco (často vyřazeno, protože to jelo samo), ale taky furt 90, obec 50-55tacho a výsledný průměr byl 5,3L. Celá trasa byla dlouhá 2x 40km.Jsem rád, že to tak dopadlo, i když jsem si původně říkal, že to možná budou vyhozený prachy, mám najeto necelých 30 000km. Jiný problémy jsem ale neměl, volnoběh nekolísal, akorát jsem musel víc šlapat, abych jel jako dřív. A zhoršovalo se to postupně a tak se to fakt pozná, až když se spočítá spotřeba a je to o dost jinak, než obvykle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda z trochu jiného soudku.. nevím jak moc je jiný můj motor z F1 16V 74kW (BBZ)... Ale Na trase Praha - Frýdek-Místek, 2 lidi, sklopené zadní sedačky a plně naložená jsem jel za 7 litrů, po dálnici trvale 130 tacho, posledních 20 kilometrů 100.

Jinak když jedu mimo dálnici nějakou delší trasu tak jedu za nějakých 6.5.. Motor je krásný.. ale nehodí se na krátké trasy.. potřebuje alespoň 10 km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda z trochu jiného soudku.. nevím jak moc je jiný můj motor z F1 16V 74kW (BBZ)... Ale Na trase Praha - Frýdek-Místek, 2 lidi, sklopené zadní sedačky a plně naložená jsem jel za 7 litrů, po dálnici trvale 130 tacho, posledních 20 kilometrů 100.

Jinak když jedu mimo dálnici nějakou delší trasu tak jedu za nějakých 6.5.. Motor je krásný.. ale nehodí se na krátké trasy.. potřebuje alespoň 10 km...

Jo, to je stejné i u mě. Když jsme byli na dovolené a auto denně najezdilo přes 100 km (někdy i více) byla celková průměrná spotřeba 5,7. Pak přišlo každodenní dojíždění do práce a poflakování se po městě atd. a rázem jsem měl průměr okolo 7. Na delších trasách nemám problém jezdit pod 6 litrů a není to žádná ekojízda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Mám osobní zkušenosti s technologií, která mi ušetřila 6,- za litr paliva, emise o 70%, ztišilo se klepání motoru, klesla teplota výfukového potrubí, auto je svižnější. Palivo se spálí všechno ve spalovací komoře a né jak tomu bývá zvykem i část u vstupu do výfuku. Momentálně tento produkt distribuuji a mohu sehnat za velmi nízkou cenu 500,-/10 tablet.

A hele, zas nějakej Herbalife pro auto.... Čistí, maže, konzervuje, zvyšuje výkon, snižuje spotřebu... A cena "jen" 33€ / 10tbl, přičemž každá je na 100 litrů paliva - a je jedno jestli nafty, beneli nebo LPG...!!!! Víš co? Nabízej radši toto: http://www.unishop.c...?a=detail&d=514 - účinek je ověřený mnohem delší dobou používání...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:specool:

ale si mu dal!!!

ten nestastnik tuto istu kravinu vcera pridal do 5 tem na fore. holt multilevel marketingova firma ma vymyvanie mozgov, nasli novu ovecku ktora sa bude usilovat o to, aby postupila z pesiaka na strelca a potom na kona (a hlavne tym posunul nahor aj svojho veduceho). uz len ked si pozries kontakty, maju pri sebe pozicie, silver, premium, platinum, gold... to hovori myslim za vsetko. fyzicka adresa firmy neuvedena, aby si to potom nikomu nemohol prist trestit o hlavu a pytat naspat svoje peniaze .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slant - jakpak by ne, když si cintá až do pasu? Tvrdí mimo jiné, že se:

- emise snížily o 70% Tak to by mě zajímalo, jak to sníží emise CO2, když z auta s normálně fungujícím katem by nic jiného než CO2 a H2O vycházet nemělo? Jedině že by spaloval větší podíl vodíku než je v klasických CHx palivech. Pokud auto produkovalo před aplikací "Herbalifu" něco jiného, vůbec nemělo co dělat na silnici, protože by neprošlo ani základní emisní konrolou - a to ani takové, jako "předkatalyzátorová" šáde nebo žigul.

- ztišilo se klepání motoru Opět, pokud to není "předelektronický" motor, nemá vůbec co klepat - a pokud klepe i s elektronikou, je na nejlepší cestě stát se exponátem na šrotišti = nemá co dělat na silnici.

- klesla teplota výfukového potrubí A tohle asi dotyčný spammer změřil jak? Buď přišel na tajemství studený fúze, nebo lže jak když tiskne...

- Palivo se spálí všechno ve spalovací komoře a né jak tomu bývá zvykem i část u vstupu do výfuku. Radši ponechávám bez komentáře...

Harmis - Voyo vyžaduje přihlášení nickem a heslem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že ten dotyčnej chudák to nemá ani ze svý hlavy - zní to jako reklamní kecy napsaný psychologicky vykutáleným školitelem prodejců, který se vyučujou v kurzech právě těch multilevelů - a ke všemu školitelem takovýho kalibru, že si (možná) jen přečetl nějakou knížku o motorech, nejspíš ale ani to ne - a pak sepsal traktát pro školení na téma "jak vyklofat lidem díru do hlavy a nalejt tam náš produkt"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdeže jsou k mání tyto superšpíglnígl tablety? :doh

Už se těším,až budu jezdit na výpary a z výfuku mi půjde čerstvý alpský vánek za soustavného vypadávání ledových kostek. :smich: :smich: :smich: Čímžto přivedu ke krachu upírské benzínové pumpy a Kalouskův státní rozpočet. :vamplol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, co ušetříš na beneli, vyhodíš za ty šuk-prd-extra tabletky, který navíc do běžný nádrže musíš půlit (kdo tankuje najednou 100 litrů?) a kvůli lepšímu spláchnutí do nádrže a rozpuštění v ní " najprv rozdrviť " (sic původní odkaz na .sk stránku)... Takže budeš u pumpy šaškovat s nějakým hmoždířem, mlejnkem nebo podobnou p*čovinou a mlít u stojanu do hrdla nádrže "univerzální ženšen na všecky motorový neduhy", zatímco ve frontě za tebou někomu dojde trpělivost a odstřelí tě od stojanu první zbraní která mu přijde pod ruku... lol lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrátil bych se ke spotřebě.. fabia combi, najeto 6000km, na 330km spotřebováno 16l paliva, včera jsem zkusil dotankovat až po vrch... každý den s ní jezdím 26km do práce , takže celkem 52km denně. Jsou v tom tedy studené starty, kus po Brně, kus po dálnici s rychlostí 100-130-150km,.. jak kdy..při rychlosti 110km mi ukazuje PC okamžitou spotřebu 4,8l.., včara jsem je z práce s prum. spotřebou 5.2l dle palubního PC.. zatím jsem s tímto motorem spokojen.. jen tak dále.

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stanmar - v době neustálého "ve střehu" jsem se konečně od srdce nasmál, 100% souhlas.

Jirko, při 110km/h mi to taky dokáže ukázat okamžitou 4,8l (mám Rooma) , ale to musím mít tak zlehka plyn, že za chvíli začne rychlost klesat a musím přišlápnout abych neztrácel rychlost - kdo mát 1.4 16v 63Kw, tak přesně ví, o čem píšu. Ono, tohle ubírání po dosažení zvolené rychlosti má pro tento motor dosti zásadní vliv na spotřebu. Pokud držím plyn při zvolené rychlosti, mám okamžitou třeba 7l, ale stačí pravou povolit, rychlost se nesníží, a okamžitá spotřeba klidně spadne na 5,9l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...