Přejít na obsah

Fabia nebo octavia


daasd

Doporučené příspěvky

Já myslím, že je to úplně jedno. Jde spíše o motor, jaký do toho auta chceš. Do Octy píšeš 1.9TDI a do Fabie budu předpokládat to samé.

Osobně jsem začínal taky na Feldě, 1.3MPI a po 30000km jsem přesedlal na Octavii 1.9TDI a spokojenost. Je to jiné auto, srovnat se to nedá. V Octavii mi připadá jen že když jedu třeba 130km/h jako kdybych jel 90km/h s Feldou.

Takže Octávky bych se nebál, trochu se vyjezdi na Feldě a bude to ok;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde o to,jestli to nebude velkej rozdíl.Přece jenom oktávka je o něco živější a delší.

Tak rozdíl to určitě bude, ale na ten si hodně rychle zvykneš, sám vím o čem mluvím... Začínal jsem na Škodě 120, se kterou jsem jezdil rok (tady jsem se naučil vše co jsem potřeboval) a pak jsem přesedlal do octávky a musím říct, že to bylo jako bych přešel z octávky do superba, prostě nesrovnatelný rozdíl, ale během krátké chvíle jsem si na octu úplně zvykl.

Tobě radím, nauč se na feldě (tam se vytrénuješ) a pak si pořiď octu, se kterou si už budeš jezdit jako pantáta :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že je to úplně jedno. Jde spíše o motor, jaký do toho auta chceš. Do Octy píšeš 1.9TDI a do Fabie budu předpokládat to samé.

Osobně jsem začínal taky na Feldě, 1.3MPI a po 30000km jsem přesedlal na Octavii 1.9TDI a spokojenost. Je to jiné auto, srovnat se to nedá. V Octavii mi připadá jen že když jedu třeba 130km/h jako kdybych jel 90km/h s Feldou.

Takže Octávky bych se nebál, trochu se vyjezdi na Feldě a bude to ok;-)

Taky máme 1,3.Jinak jak píšete oba,asi si na to zvyknu.Tak díky moc oboum za odpověd na můj dotaz :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po čtyřkovým Golfu mám asi měsíc Octavii Combi 1,9TDI.Je to první auto v naftě co jsem si koupil.Předtím samé benzíny.Od prvního svezení mi octa přirostla k srdci.Začínal jsem s ní jezdit zrovna do toho největšího marastu na silnicích a mile mě překvapilo chování na sněhu.Taky jsem přemýšlel o Fabii v kombajnu,ale je to přece jen menší auto a co se týče servisu a náhr.dílů není mezi Octavii a Fabii takový rozdíl a i ten ti vynahradí dostatek pohodlí a místa v octavii.

P.S.Nechci se dotknou Felicie,ale dva dny jsem jezdil se služebni Felicii Combi 1,3 v práci a jsem rád,že jsem se jí už zbavil.Všechno drnčelo,skřípalo,nejede,když potřebuju přidat.Má holka 200000km tak na to má trochu nárok. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je uplne jedno, jestli budes pokracovat na Fabii nebo na Octavii, za mesic si zvyknes na oboje a uz ti to bude jedno. Mimo autoskolu jsem jezdil Favem, Fiestou a Carinou E, autoskola probehla s Golfem IV a po autoskole jsem hned sednul do Toyoty Cariny E kombi s 2.0d a nicemu to nevadilo. U vsech aut musis mit prostorovou predstavivost, vsechny auta maji zpetny zrcatka atd, takze ja zadny problem nikde nevidim. Tocit volantem musis taky u kazdyho auta stejne ;) Dulezity je, aby si dostal hned na zacatku zaprah treba s karou, naucil se poradne couvat a takovy veci. Jet po dalnici rovne umi kazdy, ale veci okolo uz vsichni nezvladaji. A tam je fakt jedno, s jakym autem to bude.

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu v tom,že jde o to zvyknout si na rozměry vozidla a na provoz.Autoškola je jen první krok na rozkoukání. ;) Pak už ti to ani nepříjde i když pohodlí a pohoda při řízení má taky svůj podíl.Když jsem porvé sednul do IVECA s návěsem tak jsem si mysle,že je to moje poslední hodinka a za pár měsíců mě to už ani nepříjšlo.Někdo se otrká brzo,někomu to trvá dýl a jiný se třeba nenaučí za celý život jezdit ani na kole. :) Rozhodnou se musí daasd sám.Odzkoušet si třeba po známých co mu víc vyhovuje,kolik lidí s ním bude jezdit,popřípadě zhodnotit jestli plánuje např.rodinu atd.Třeba kočárek taky do každýho auta nenarveš. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

ja bych sel do Octavie - jsou levnejsi nez Fabie a prostorny, az na ty mouchy uz z vyroby

mam prave Fabii i Octavii, takze mohu porovnavat a nejradeji jezdim s Octou a pokud bys chtel nekoho vesti vzadu ve Fabii na delsi cestu tak at si koupi radsi jizdenku vlakem, tam se sedi pohodlneji :)

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

pokud jde misto o nohy u Octavie tak je to chlupove, bud se uskromni nekdo ve predu nebo vzadu ale spise pokud jsem nekoho vezl tak chlapy jsou ve predu a holky cpu do zadu, ale co si budem povidat u fabie se to neda nijak spravit, protoze tam jsou spatne klopene zadni opery zad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja mam vyhrady k obou autum - spise vice kokte.

Fabii co mame 1,4 44 kW socialni verze, tak tam se nesere skoro nic, octavia 98 v elektronice ma furt nejake problemy.

Fabii si beru vetsinou na horsi cesty, dobre se ridi diky el.posilovaci, dobre manevrovani a uplne jednoduchy motor prekubat.z favorita.

Pro pohodlny vylet beru octavii a pokud pro necu jedu velkeho a na vetsi (vanocni nakup) berem koktu (kufr) a i tak ji narvem ze mame tasky pod nohama.

Me se s Fabii dobre jezdi do prace, male auto, vzhledove snad hezci nez predface octa, nekdy ji i pekne nalozim - ma kloub , ale tou jednoduchosti v te vybave me vzdy vytaci jak je bezudrzbova oproti Octavii kde jsem uz opravoval detskych nemoci jako je vadna prevodovka, zatuhle sterace, vymena vsech stahovacek na okna, praskla hadice sani, ruzne zatejkani do vozu, rezateni kolem vycka nadrze pokud nemas podbehy, same divne zvuky z podvozku vcetne bouchani, vadny prerusovac blinkru i packa, vule ve spojovaci tyci rizeni, vrzani napravy, vadne zamky ve dveri- mikrospinace blbnout, takze nejake normalni zamknuti se musi opticky kontrolovat a podobne dalsi nemoci.

Fabia mela problem s loziskem a to je vse.

Ted pistek jeste 5 dveri - nejdou dvere zvednout, dam 200 kc a snad bude zase dlouhej klid.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...