Přejít na obsah

Anketa poruchovosti TSI - závady, poruchy motoru


hurfo

Prosim ludi ktory TSI nevlastnia aby sa hlasovania nezucastnili.  

783 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Mrknul jsem na tu diskuzi pod tím videem a Polák píše, že nejvíce to zahrká u teplého motoru, což je případ i uveřejněného videa a to je špatně.Motor z videa má olejový filtr s výměnou papírovou vložkou (podobně to má i HTP), já mám klasický olejový filtr (plechový váleček co se mění celý), nevím, ale si jedna z prvních verzí TSi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrknul jsem na tu diskuzi pod tím videem a Polák píše, že nejvíce to zahrká u teplého motoru, což je případ i uveřejněného videa a to je špatně.Motor z videa má olejový filtr s výměnou papírovou vložkou (podobně to má i HTP), já mám klasický olejový filtr (plechový váleček co se mění celý), nevím, ale si jedna z prvních verzí TSi.

A jak jsi poznal co tam má za filtr? V Etce jsem našel tuto nejstarší verzi:

post-32075-0-84657800-1325703314_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam problem ze škubani motoru 1reklamce přehrani SW děla to jen v kopcich. pote sem jezdil po měste zavada se neprojevila. vyjel sem do hor znova škubani. 1reklamace 8tisic km dalši v 11tisicih ve měste mě to nědělalo. a nejezdil sem delši trasy 3 měsice. pote se to objevilo znova, tet mam auto v servise od ponděli, tak že volam v středu doo servisu prej prokousane kabely od kun, v patek to asik bude.Tak semě ulevilo, a v patek nikdo nevola tak zase volam (aspon zavolat by mohli jak se to vyviji) plus tyden auto v servisu kvuli kabelum mě přišlo troku moc. a nakonec mě zdělil že nejde nastartovat startovani v haji asik. v patek, Vše konzultuji ze škodovkou jejich vymluva, přivadi mě to do šilenstvi, už sem volal i na peči o zakazniky,po uvaženi že když oni vše konzultuji proč bych nemohl ja konzultovat taky ze škodovkou a zdělil sem sve problemy. Budou se informovat o vyvoji, přimo v servise. auto mam v garaži a tam sidli naše večne přežrane kočky. auto kuny mohly tedy napadnout jen před 1 reklamaci tohoto problemu, pokut je tadyk černa listina servisu rad napišu tam sve skušenosti ze servisem a jednanim. tet se ješte stresuji že nakonec zaplatim startovani za 7papiru. i když auto startovalo.Prodejce rači nebudu zveřejnova stale je unich v servise me auto.

Editováno: , autor: Jan tsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak so servisom sme natom podobne...ja uz som servis zmenil, lebo v prvom to bolo na hlavu...hej vsetci sa usmievali ale p...a z toho ked nevyriesili problem...predal som stareho hyundaja a kupil novu masinu aby som mal pokoj ale zistujem ze som asi urobil chybu lebo som teraz castejsie v servise ako so starym

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím...neviete niekto poradiť čo môže robiť tento zvuk...je to dobre počuť na konci videa (0:21 sek)....motor ma najazdených 6000 km ide o VW POLO 1.2 TSi...auto bolo kúpene 1.10.2011...zdá sa mi že motor to robí len keď je zima....inak je úplne jedno či je zahriaty alebo studený...ďakujem

http://www.youtube.com/watch?v=GDbZbQdJLNM

Editováno: , autor: iso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že to cvaka je normalna funkcia toho palivoveho cerpadla, popripade mne sa ten zvuk prenasal cez palivovu hadicu ktora ide cez take ocelove potruboe do cerpadla a opiera sa o kabelaz (na tej hadici kde sa opiera je taka gumenna ochrana) ale to cvakanie je normalny zvuk...ak sa mylim kludne ma opravte. tazko povedat co je u tohoto motora normalne vpod :kol-32: state

Editováno: , autor: Tibi62
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to cvakanie ktore pocut od prvej sekundy videa mi nevadi, to robilo od zaciatku...skor som mal na mysli to co pocut az od 21 sekundy videa, to vrzganie, je to zle pocut a robi to az na konci videa...skusim natocit lepsie....

Editováno: , autor: iso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Myslím že tento príspevok nepotrebuje komentár, predpoklad sa iba potvrdil......

Aby to tu nebolo totálne off topic, zatiaľ mám za necelé dva mesiace niečo cez 1900km, tak som zatiaľ nehlasoval, ale na TSI sa fakt ľahko zvyká, hlavne po HTP alebo 1,4TDI. Zatiaľ vnímam iba pozitíva, teda ak nerátam tých 1200 n/min po cca 8 hod státí a teplote okolia cca 25°C, trvá to vždy presne 30sec a žerie 3l/h ak stojím na mieste. Po 30s to padne na 650 +/- , zatiaľ mi nikto v servise nedokázal vysvetliť prečo je to tak. Nemáte niekto mail priamo do bolky na niekoho, kto by to dokázal vysvetliť rozumnými argumentami, prípadne uznať chybu v managemente motora ktorá sa odstráni napr. pri 1 garančke, lebo nemá vplyv na životnosť a vlastnosti motora a sa netreba znepokojovať. To cukanie čo sa občas spomína je totiž hlavne v tomto záhadnom "30s pevádzkovom režime".

Téměř každé auto má po nastartování vyšší ot motoru Mám OII FL 1.9 tdi a dělá to taky v práci mám ford tdci a také

Zkrátka je to tak nastavené v řj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď sem dočetl zajímavý článek na Auto.cz...mimo jiné motor 1.2 TSI dozná podstatných změn a to rozvod DOHC se 4 ventily na válec poháněný řemenem nikoliv řetězem jak je tomu doposud. Odkaz: http://www.auto.cz/v...f-octavia-64698

Tak to by mě vážně jako majitele současného TSI motoru naštvalo. Jakože, mám nějaký krátkodobě vyráběný pokusný motor. resp., že jsem spotřebitel-pokusný králík, ŠA nevyšlo to-no nevadí, udělámě jinej....... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten novej muže bejt ještě horší . Jaké sou z motorem 1.2tsi problemky řetěz a turbo ? O dalšich se tady nehovoří tak to snad neni tak zlé. Dneska sem jel trasu (25km) kterou jezdim tak do 5.5l za 6.5 litru a motor jel nějak těžce tak jakoby neměl vubec radost z jizdy a zvuk takovej dunivej kontroloval sem kabliky od sviček a ok . Cesta zpět už v pohodě

Editováno: , autor: zbek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...