Přejít na obsah

Anketa poruchovosti TSI - závady, poruchy motoru


hurfo

Prosim ludi ktory TSI nevlastnia aby sa hlasovania nezucastnili.  

783 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Včera ráno (pri predbiehaní) kontrolky motora, EPC, ESP a TMP, pocitovo mi "ukradli plynový pedál", po "reštarte" OK, uni riešenie nefunguje len vo windows :-D Asi dnes navštívim autorizovaný servis.

Presne tak, veď o nič nejde, iba o život. :D

2 Faults Found:

6351 - Cylinder 2: Misfire Detected

11836 - Cylinder Disabling

Teda druhý valec vynechával a bol odstavený, niečo také sa mi dávno stalo na HTP, tam prdla cievka a bol to "neresetovateľný" stav, keďže tam boli iba 3 valce, tak chýbala rovná 1/3, na TSI "iba" 1/4 :kol-47: . V servise závada vymazaná, pacient ponechaný na "pozorovanie" testerovi , pardon, zákazníkovi, teda mne. Ak sa to zopakuje, pravdepodobne nový vstrek, ale tajne dúfam, že "iba" primrzol, bolo -10°C, celý incident prebehol iba pár min po štarte, ale v nádrži bolo 3/4 Shell FuelSave Natural 95 od Shell-u, tak tam by problém byť nemal.

Tak to vyzerá na prerážajúci kábel ku sviečke 2. valca, keďže pri rezkejšej jazde do kopca sa to dnes opäť prejavilo tak, že si "šklbanie" všimla už aj moja lepšia polovička, po príjazde domov som TSI čekol VAG-om. zistil som že v servise neboli schopný ani len vymazať závadu ale nepribudli žiadne nové, tak som pozrel počet výpadkov zapálení na 1000 otáčok, u valca 2 bol až 37 u ostatných 0. Začal som "ručne" kontrolovať káble pri bežiacom motore, ten na 2. valec kope (resp. jeho uhlový konektor na cievku), ostatné nie, tak dnes skúsim po 8:00 volať do servisu, ak nedovolenkujú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tsi 63kw...

najazdených mám 17300km, monte carlo mam od marca, pri cca 5000km po studenom štarte kolísali otáčky(motor išiel skapať), navštívil som servis kde mi flešli riadiacu jednotku a už išlo ako malo...no po nejakej dobe mi to začalo za studena haprovať(občas trhne auto pri súvislej jazde), keďže nato nevedia prísť tak neriešim a čakám čo sa bude diať, Asi určite to sem nepatrí ale od novoty sa opiera hadica prívodu benzína o nejaké káble a keďže z toho čerpadla idú vibrácie tak sa to prenáša na prístrojovú dosku (v servise už 3krat opravované) a po par km to robí zasa (dávam si hlasnejšie rádio), Opäť od novoty mi pri cúvaní a stlačení brzdy buchlo niečo od kolies...páni 4mesiace dumali až som zmenil teda servis a tam nato prišli že medzi platničkou a strmeňom má byť drsný plech a nie hladký ako som mal ja. (tak teraz to buchne iba raz za uhorský rok) no a predné svetlometu s hmlovými svetlami sa mi rosia vždy keď spŕchne alebo prší, sneží a pod. navštívil som teda už zopár krát servis kde som to už dával reklamovať a bolo mi povedané a odpovedané aj písomne že sa jedná o fyzikálny jav (ono majú pravdu) ale ďalej mi nato povedali že mi to reklamovať nebudú že je to normálne :) tak teraz keď prší mám zarosené :) Ešte raz sa omlúvam za odbočenie z témy

post-72328-0-68863300-1325522500_thumb.jpost-72328-0-90768200-1325522607_thumb.jpost-72328-0-20615000-1325522745_thumb.jpost-72328-0-02337500-1325522547_thumb.j

post-72328-0-85562800-1325522584_thumb.j

Editováno: , autor: Tibi62
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tsi 63kw...

najazdených mám 17300km, monte carlo mam od marca, pri cca 5000km po studenom štarte kolísali otáčky(motor išiel skapať), navštívil som servis kde mi flešli riadiacu jednotku a už išlo ako malo...no po nejakej dobe mi to začalo za studena haprovať(občas trhne auto pri súvislej jazde), keďže nato nevedia prísť tak neriešim a čakám čo sa bude diať,

A co zapalovací kabely? Nenavštívila tě kuna? Anebo nekvalitní benzín?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal niečo podobné, prezážal zapaľovací kábel (príspevok vyššie), dnes som bol v servise, vedúci sa mi snažil nahovoriť že je to normálne, ale keď to chcem, tak ho vymení. Tak to vymenili v záruke. Robilo to hlavne pri vyšších otáčkach (>2000), raz pri -10°C mi (zrejme po roztopení námrazy na kábli) mi RJ odstavila 1 valec, tak som cca 3km išiel iba na 3 (0,9l turbo). Ak preráža kábel, tak môže vynechávať zapaľovanie kým sa nevyhreje a nevysuší (vlhkým povrchom má VN ľahšiu cestu). Tie svetlá by chcelo otvorené (so zoženými krytkami) riadne odvetrať v prostredí s nízkou vlhkosťou, ak je v nich vlhký vzduch, tak sa pri poklese okolitej teploty zvýši relatívna vlhkosť vzduchu v hmlovke na 100% a voda kondenzuje.

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že jsem sice majitel OII, ale byl jsem nucen smazat svůj hlas a změnit jej... na " Ine poruchy - uvediem nizsie. "

Jak píši ve svém threadu...motor problémy se studenými starty, poté se přidal rachotivý zvuk... Nevydržel jsem to a auto dal do servisu...

Výsledek?? Výměna rozvodového řetězu. :( :(

Najeto 11.881 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tibi: tak s těmi světli je to teda pech :( reklamoval bych to dokola, Je na to nějaký servisní dokument ale asi jsem si ho neuložil tak nemohu kouknout co tam píší

Servis pri svetlomete rozlišuje reklamáciu zatekania (netesnosť) a reklamáciu zahmlievania. Pokiaľ reklamuješ zatekanie svetlometu mali by urobiť skúšku tesnosti ponorením do kvapaliny a vadný svetlomet vymeniť. Pokiaľ reklamuješ zahmlievanie tak vo väčšine prípadov neuspeješ.

Pokud se uvedenou zkouškou žádná netěsnost světlometu neprokáže, jedná se pravděpodobně o přirozené zamlžení a reklamaci je nutno posoudit dle platné instrukce publikované v Příručce techniky servisních služeb (PTSS) pod názvem „Zamlžené světlomety“. Přirozené zamlžení krycího skla světlometu není možno považovat za závadu a reklamaci proto nelze posoudit jako oprávněnou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To hej, lebo oni mi narovinu povedali ze pokial tam nebudu vyditelne kvapky vody tak sa somnou ani bavit nebudu...je to od nich mile :) a ako tu spominate ten studeny start a rachotenie pritom tak umna je to kazdodenne, ked je chladnejsie nastartujem otacky vybehnu a zahrkoce totakym cudnych zvukom na par sekund a prestane, za tepla potom uz nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak měsíc, k sousednímu baráku nemohl večer zacouvat přes obrubník bílý Room-Praktik. Při několika marných pokusech vyjet na chodník zadními koly vždycky motor chcípnul a při následném startu vydal zvuk stejný jako to první polské video na TyTrubko. Ani jsem se nemusel chodit dívat na zadek toho auta, co je to za motorizaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm,tak to nemůžu sloužit,poněvadž ty zvuky co jsou v těch videích,důvěrně znám z Fabie TSI. A jiné se tam u mě neobjevují.

Je důležité rozlišit, kdy se ty rachotivé zvuky objevují. Nesmí u teplého motoru. Za studena si krátce zarachotí každý motor s řetězem. To mi potvrdil kámoš dělá mechanika ve škodovce ( FSi, TSi, všechny kubatůry) Už z principu, kdy z napínáků, což je vlastně hydraulický palec, který tlačí na samotné plastové vedení řetězu, odteče olej do vany a palec přestane tlačit. Aby se nevrátíl moc, je tam takové ozubení, které ho udrží v poloze bezpečné pro řetěz. Po startu studeného motoru, do doby než olejové čerpadlo vytvoří potřebný tlak je řetěz lehce povolený a je slyšet. Po chvíli ztichne. Dobu určuje i použitý olej, čím řídší, tím rychleji se motor promaže a řetěz ztichne. Jak jsem již psal, u studeného motoru mi to krátce cca 2 sec.zarachotí a pak je ticho. Dělá to od novotí (auto jsem koupil úplně nové 6 km), dělalo to i Mondeo s řetězovým rozvodem co jsem měl předtím, taky jen za studena.

Důležité je dodržovat tyto zásady:

- při parkování neopírat váhu auta o motor, vždy ruční brzda, opřít auto o brzdy, pak pro sichr rychlost

- nikdy neroztlačovat

- po startu dokud se motor neztiší nevypínat!

- zapomenout na prodloužený interval a měnit olej co 15tkm, lépe dříve

První zásada je nejdůležitější ze všech, protože váha auta je opřená o samotný palec, kdy může dojít k vylomení zoubku a řetěz skočí.

Málem bych zapoměl, pokud je už řetěz opravdu vytahaný o více jak jeden článek, vypíše se závada, nastavení vačkového hřídele mimo toleranci, podle toho se pozná, že je řetěz špatný.

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda,že TSI mají trochu jiný zvuk při startu,než motory ve škodovkách co jsem měl. Ale ty "skřeky" co jsou v těch videiích,se ozývají jenom u té mojí pracovní Fabie. Navíc,tam to někdy vrčí i po ujetí několika stovek metrů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...