Přejít na obsah

Zimní pneumatiky na Škoda Rapid


petrkopecky92

Doporučené příspěvky

Akci měly v červenci. Kola jsou vyrobené prosinec 2014. Což při mém nájezdu 40 tis za rok vůbec nevadí.Doprava byla zadarmo a kola jsou obutá a vyvážená.

Editováno: , autor: Pawouk
Pravidla fora nedovolují citovat bezprostředně předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, možná jsem trocho mimo téma, ale zeptám se, kolik tak asi stojí výměna vyvážených kol? Jedná se pouze o přehození, jde mi o to kolik je ještě normální cena a kolik je zlodějna, ptal jsem se v AS a bylo mi řečeno do 500.- (a to s tím, že zimní komplety vezmu od nich...) Zdá se mi to za dvacet šroubů dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Člověk, co umí jezdit, zvládne zimu i na slikách, kdo neumí, zůstane pod kopcem i kdyby měl hřeby. To že něco vyhraje testy neznamená, že to je nejlepší do všech podmínek, ale zpravidla že to je nejlepší univerzál. Když se někdo hrabe po horách, tak pneu co nejlépe zvládne sníh bude nejlepší a není co řešit. Jenže většina z nás se hrabe leda na mokrý silnici, většinou ani ne namrzlý.

 

Zas nebuďme jak na idnesu, kde u pneu někdo argumentuje tím, že když má něco ozkoušeného a funguje to, tak netřeba pochybných testů. Taky mám dodnes ozkoušené ježdění bez airbagu a (teoreticky by se dalo říci vlatně i pásů) a fungovalo to (a netřeba pochybných crash testů). A kdo má možnost si ozkoušet v sezoně víc jak dvoje různé pneu. Ty testy smysl mají, ale záleží taky na interpretaci výsledků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám zkušenosti s:

Polarisama 2 a 3 - první rok fungují dobře, ale pak se rychle ojedou a nefungují...

Matador ( MP něco :) ) - neslaný, nemastný, moc se nesjížděj, ale také přestávají fungovat

Continental TS830 - asi nejlepší gumy co jsem měl, fakt bomba, hlavně na nich nebylo znát, že by přestávaly fungovat co se týče stáří

Michelin Apline A4 - hodně málo se sjíždí, fungují stále dobře, ale přijde mi, že Coňťák fungoval krapet lépe... Ale možná to je širší gumou...

Sava Eskimo - slušný gumy za hodně zajímavou cenu, asi nejlepší poměr výkon/cena stejně jako Kleber krisalp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jezdím ty savy jen dvě zimy a pak kupuju nový bez ohledu na stav vzorku a ani v létě je nedojíždím, za tu cenu není co řešit. na vodě mají podle štítku C a ty moje letní dunlopky mají E, takže na vodě problém nebude a jelikož v názvu mají "zimní", tak očekávám hlavně perfektní výkon hlavně na sněhu. teď se hodně začínají dělit zimní gumy do města a na hory. já jezdím ale oboje :-)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám trochu do mlýna z minulých aut:

Michelin Alpin - super guma, auto jsem nebyl schopný utrhnout i když jsem chtěl. Musel jsem chtít hodně. Na ledu jednou hodně pomohly, ve sněhu super.

Firestone Winter Hawk - také slušná guma, ale moc ledu/sněhu nezažily. Každopádně takovou jistotu jsem na nich neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tu někdo už psal, zima není o pneumatikách. Zima je o hlavě..., jsem z hor. Vím o čem mluvím. Když čerstvě napadne sníh/udělá led, tak většina bezmozků ještě nepřepne z letního ježdění na zimní a jsou z toho karamboly.

 

Co se týká gum tak mám jakési "nejlepší univerzály" Continental TS850. Jsou hodně tiché, to na nich oceňuji nejvíc. Jezdím s nimi i na souvislé vrstvě sněhu a tam to je jenom o tom kdo sedí za volantem. Není problém jezdit tak aby mi pořád svítilo ESP. Stejně tak není problém jezdit tak aby držely jako přibitý.

 

Pokud koupíte nějakou trochu rozumnou gumu tak je asi úplně jedno na čem jezdíte. Mám třeba zkušenost i s Vraníky a na sněhu musím říct že je to super guma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...