Přejít na obsah

Jaký motor vybrat - HTP, TSI, 1.4 16V nebo TDI?


Milh@us

  

233 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Panduro běž a kup si hned zejtra dvojkovou Fabii Tour s 1.4 16V, budeš mít ještě jakž takž pocitivé auto za cca 260tis ( pokud ti nezáleží na metle a aut. klimatizace ) a věř mi že si budeš chrochtat pokud ti velikost auta stačí. Protože nepočítej s tím, že někdy už koupíš takhle vybavenou Škodovku za takové peníze v dohledné době. Pokud si jí vemeš na lízačku, a složíš cca kilo a budeš platit 3 roky, tak skoro nic nepřeplatíš...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zas taková katastrofa to není, letos mi to jednou zdechlo :-D to beru jako malou vadu - sice ji budu chtít vyřešit, ale pořád to nemění nic na tom, že se ten motor má šanci dožit 200 kkm bez větších problémů. TSi se 200 kkm nedožije bez výměny klíčových dílů motoru (doživotní turbo, doživotní rozvody, vstřiky, ...). 

 

Nehledě na spolehlivost a finanční náročnost oprav, pokud chci mít auto dlouho. Mou prioritou je spolehlivost a levný provoz, možnost přejít na LPG, proto jsem šel do 1,4 16V. Pokud budu chtít auto za pár let prodat, mám jistotu, že 16V prodám lépe než TSi s pověstí poruchového zmetka. 

 

Kdo chce jezdit svižně, ať jde do TSi ale s rizikem blížícímu se téměř jistotě, že se to dříve či později "podělá". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já už kdybych mělů koupit TSi tak jedině 77kw a DSG..... :kol-47:

 

Ale Pandora bude vybírat tak dlouho naž buď 1:)počká na uplně poslední výběhový skladový fabie který budou ještě levnější než teď nebo za 2)nevybere nic a bude si rvát vlasy pokud nějaký má....

Já nenajezdit dvacet tis ročně jdu taky do TSi ale silnějšího jak jsem psal ,63kw verze se kterou jel strýc s náma teď na dovču mě připadalo že nějak moc nejela..takže jedině 77kw a DSG...na LPG 1.4 16v 63kw....a když vážně budete jezdit ve městě a kolem komína klidně HTP silné....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pandora bude dle toho co psal jezdit jen krátký trasy ve městě a to nesvědčí žádnýmu motoru, a je jedno jestli to je TSi, 16v, či HTP nebo MPI, TCe atd. atd. S nájezdem pár tisíc km ročně a jen město bych šel taky do HTP, jenže se rozhoduje mezi 16v a TSI.

Pokud si ovšem nemůže vybrat mezi těmito motory, měl by asi zavítat k jiné značce, kde jsou 2 - max. 3 benzínový motory....např. u kie by volil 1,4, Hyundai taky 1.4...prtž tam nic jinýho nemá...tot můj názor.

 

 

Jinak já kupovat v tuto chvíli auto, tak volím opět TSi, ale 77kw. :) prtž by bylo opět kombi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu,proč se nepodívá na škoda plus.......

to že chce nové už tu padlo, ale Škoda plus nic neznamená. Před cca 2 lety jsem scháněl Polo a vybíral jsem pouze přes Škoda plus. Objel jsem s přítelkyní asi 8 aut a 7 z toho mělo podezřelý lak - vzal jsem si měřák z práce a všude stabilních 80 - 90 micronů a najednou na blatníků 1000micronů, na kufru apod. Všechno 1 - 2 roky staré auto za nemalé peníze, vše jako nehavarované. Tak mě přešla chuť a řekl jsem že si radši připlatím za nové. Jo a dobrých 70% aut bylo takových, že je vlastnila půjčovna aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce FII, tak nejvyhodnejsi je soucasny model Tour.

 

Tak to zapomeň, nejlépe vycházel Fresh v létě 2013, který měl za ještě lepší peníze i lepší výbavu. Rozdíl oproti Tour více než cca -10.000 Kč. Navíc metalíza, kožený volant s ovládáním rádia.

 

...ale to bylo krátce před tím, než nám ČNB zkazila kurz koruny :)  Z toho plyne, že levnější už to opravdu nebude.

Editováno: , autor: froggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...