Přejít na obsah

Jaký motor vybrat - HTP, TSI, 1.4 16V nebo TDI?


Milh@us

  

233 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Fabia Ambition Tour, HB, priplatky za: stribrna briliant metaliza, hlavove airbagy, bocni listy, cire projektory 0,- al. kola 15“ Line 0,- , rezerva, construct.

Pri zadavani do vyroby necelych 265 tis.

 

A co ti brání zajít zítra k dealerovi a objednat to co máš vybráno?? Za ty prachy teď dlouho nic lepšího nebude... tak abys nepřebral. Vem 1,4 a buď rád, že se ještě vyrábí. Budeš spokojený. Pokud bys časem začal jezdit delší cesty, předěláš to na plyn. Sto tisíc věřím, že natočíš bez vážných potíží. U TSi budeš s každým startem poslouchat, co se ti zase sype. Toto je blbuvzdorný a hospodárný (můj názor) motor. A v krátké fabii pojede relativně svižně. 

 

Ještě pár měsíců váhej a škodovka ti tvé dilema vyřeší sama. Budeš mít oturbené HTP a s ním novou kolekci problémů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase tu robite s tsi strašiaka. Ja mam už vynovenu verziu.  Mám nabehane za cca 16 mesiacov 22 tis km a zarachtalo to len 1x aj to len po výmene oleja. Jazdím každodenne 5 km trasy tam a s5. Zatial pohoda. No ale u mna auto vydrží max. 3 roky a ide z domu....

Editováno: , autor: mino2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, sice jsem ti radil TSI, ale to jsem nevěděl, že jezdíš hlavně krátký trasy. Kup 1.4 16V a budeš mít klid. A nebo kup TSI a budeš se i bavit. Te´d si vyber, jestli chceš mít klid nebo se bavit. Ani jedna varianta není špatná. Záleží, kolik přesně km ta krátká trasa je. Pokud by to bylo 5 - 8 tak bych se toho vyloženě nebál... Pokud nad 10km, tak už bych se vůbec nebál. PS: já měl takový dojem, že už Fabie nejdou konfigurovat a pouze jdou koupit skladové vozy... Ale teď nevím, jestli to neplatilo pouze pro krátké Fabie...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ti brání zajít zítra k dealerovi a objednat to co máš vybráno?? Za ty prachy teď dlouho nic lepšího nebude... tak abys nepřebral. Vem 1,4 a buď rád, že se ještě vyrábí. Budeš spokojený. Pokud bys časem začal jezdit delší cesty, předěláš to na plyn. Sto tisíc věřím, že natočíš bez vážných potíží. U TSi budeš s každým startem poslouchat, co se ti zase sype. Toto je blbuvzdorný a hospodárný (můj názor) motor. A v krátké fabii pojede relativně svižně. 

 

Ještě pár měsíců váhej a škodovka ti tvé dilema vyřeší sama. Budeš mít oturbené HTP a s ním novou kolekci problémů.

Za skoro stejné peníze je lepší Roomster Trumf Ambition, ale ten se holt nelíbí každému. A Škodovka taky nenápadně zdražuje, akční Fabie a Roomstery za poslední půlrok asi o 5000. Navíc proti předchozímu Freshi je v Trumfu za příplatek už i metalíza. Takže nemá smysl váhat, nic lepšího už opravdu nepřijde. A až skončí 1.4 16V, bude hotovo. Mimochodem, doufám, že ten motor najede bez vážnějších poruch aspoň 250 tisíc, stovka by byla trochu málo, ne?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svět motorů na téma ojetiny, opět u FII chvála motoru 1,4 63 kW, prý má z 55 kW a 74 kW to lepší, tj. v jednom případě zátah od spodu, v druhém tah v nišších otáčkách, u TSI od června 2011 zmíněna konstrukční úprava, kdy u rozvody nerachotí.

Jenže i po červnu ty rozvody někomu rachotí a bezporuchová 1,4 nad 25°C startuje a na několikátý pokus a ani u jednoho se přesně neví proč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...