Jump to content
Feri1

Vibrace volantu

Recommended Posts

Zdarec Borci,Já vyměnil levou krátkou poloosu a ustalo to na 80% na letních al kolech,poté asi po 15tis opět vibrace-takže výměna reklamace(homokyneťák kaput) a daná nová opět SKF,pak vibrace z 80% pryč,ale pozor po 20tis opět,tak kontola a ejhle -pravá poloosa kaput venkovní kloub vůle takže nova od SKF zase SKF, vibrace cca 30%,říkam si asi už letní pneu rozhozene tak počkám ještě měsíc a přezuji na plechy vyvážene na Hantru,tak se tedy přezulo a nic tak opět kontrola a světe div se pravá poloosa promiňte mi to slovo v hajzlu!!!Tak reklamace a výmena za značku SPIDAN a klid jen při cca 1900otáček zvuková rezonance asi ,že spidan je plná kulatina a skf trubka nebo už nevím.Za mě už nikdy SKF a to jsem myslel ,že bude klid ověřená a všemi chválená značka.No těd mám v plánu přezout AL zimáky s lepším vzorkem ,protože dovolená v horách tak uvidíme co se zase vyvrbí.

Po výměně na zimní sadu kol jsem se dostal až teď k dálniční rychlé jízdě. A auto mi nevybruje!!! Čili moje podivné vybrace (vi předchozí strana vlákna) způsobuje letní sada kol.

Koudy. Kolik máš na sadě najeto? Mě s novýma zimníma také vibrace 100% ustaly. Po nájezdu cca 4-5tkm se začaly občas mírně projevovat... to samé zde již někdo popisoval. Nové zimáky nic, po určitém nájezdu vibrace zase začaly.

Jen jednu zimní sezonu, odhadem 5tkm. Je fakt, že když jsem na jaře přezouval, už ty kola lehce vibrovala. Letos jsem je nechal převážit a nedovažky byly max 10 - 15g. POdle toho bych usuzoval, že je superb extrémně náchylný na nevyvážená kola.

Je to možné. Nebo může být některá pneu křivá (házet na výšku). To jsem před lety měl u feldy.

Musím na to na jaře při přezouvání kouknout.

Zdravím mám Superba 2, 2014, 125kw vibruje volant kolem 130-140km sešlápnutí plynu, jak pustím plyn vše ok nic nevibruje, to stejné když sešlápnutí plynu mezi 130-140 do mirne zatáčky vibrace se ztratí, je to pouze na rovině vibruje volant co by jste poradili po čem mám jít ???a kola vše vyvážený popujcovany a stále vibrace diky