Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

Nové telefony (SAMSUNG třeba) mají bezpečnostní funkci která při každém zapnutí HotSpotu vygenerují náhodnou MAC adresu (identifikaci telefonu). V nastavení Hotspotu je tlačítko "konfigurovat" potom je "upřesnit" a tam je potřeba v sekci Typ MAC adresy vybrat "MAC adresa telefonu". Alespoň takto je to u mého Galaxy A52S 5G.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Malinali napsal:

To bude asi ono! Telefon mám stejný a opravdu tam mám volbu náhodná MAC adresa. Takže měním na adresu telefonu a odpoledne vyzkouším. 😀

Jenom pozor, ještě bude nutné zadat heslo jednou k té nové pevné MAC adrese. Až na potom to snad bude fungovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohužel taky to nepomohlo. Zkusila jsem udělat i tovární reset WLAN, ale problém trvá. Vždy po nastartování je zeměkoule na displeji červená, pak tedy vyhledám hotspot, zadám heslo, připojím  se, zeměkoule je pak bílá a vedle nápis WLAN. Když během jízdy hotspot na mobilu vypnu, zmizí nápis WLAN, ale zeměkoule zůstane bílá a jakmile ho znovu zapnu auto se k hotspotu připojí. Ale to funguje jen dokud nevypnu zapalování. 

Zatím tedy nemám záplacené online služby - právě protože chci nejdřív tohle uchodit. Ale předpokládám, že toto by na samotné připojování auta k hotspotu vliv mít nemělo.

 

quest100: za tuto informaci díky, začíná to vypadat, že to budu muset takto vyřešit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemůže být problém právě v tom že nemáte zaplacené služby? Co tedy vlastně funguje, když nejsou služby zaplacené?

 

Ona ta bílá ikonka neznačí že je auto připojené k Wifi, ale že vidí internet. Je červená i v případě že je auto připojené k WiFi hotspotu ale nejsou na telefonu povolené mobilní data. Někdy trvá i nekolik minut po zapnutí hotspotu než je ikonka bílá, tedy než si Infotaiment ověří že vidí do internetu. V návodu je napsáno že je bílá když jsou "služby ŠKODA connect" dostupné což pokud nejsou zaplacené nemusí být. Tedy v tomto případě bych za indikátor spojení nepovažoval ikonku globusu ale informaci v nastavení WLAN kde je vidět zda je vozidlo k Hotspotu připojeno.

 

Já sobně používám oboje, jak CarStick tak HotSpot, dle toho zda potřebuji použít USB k něčemu jinému. Doufám že se mi brzo podaří mít USB2 a už to nebudu muset řešit. :)

 

 

Editováno: , autor: Fox50
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc toho bez online služeb nefunguje, ale  funguje třeba propojení s mobilní aplikací MySkoda. 

Nicméně opravdu se to nepřipojí, chce to pokaždé vlézt do nastavení a zadat heslo. Ještě jsme teď pár dní zkoušeli připojit manželův mobil a ten se nedaří pro změnu připojit vůbec (taky Samsung). Asi tedy nezbývá jiné řešení než CarStick.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak  mám novou zkušenost, vlezl jsem do auta, spojení se navázalo a fungovalo (carstick) potom jsem potřeboval USB tedy jsem místo něho zapojil telefon. Ikonka zůstala bílá ale on-line spojení nefungovalo (ani nemohlo nepřipojitl jsem se na WiFi hotspot). Podle ikonky se prostě řídit nedá.

Pozor mobilní aplikace My škoda vůbec nepoužívá datové spojení z mobilu! To funguje na integrovanou simku v autě, která se používá na třeba i na SOS a volání do servisu v případě poruchy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně jde hlavně o aktualizaci map.  Infotainment mám připojený přes Android Auto  nebo i přes WLAN (mapy.cz nebo WAZE), ale přes ně zatím jedna jediná aktualizace map neproběhla. Aktulaizace mapy šla  asi přes tu simku v autě. Jinak mně nefunguje aplikace Zprávy ani Kalendář. Už jsem dost na to rezignovat. Hlavně že auto bez problémů jezdí, svítí ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizace map online je jen na infotaimentu Comumbus, Amundsen nemá on-line aktualizace map.

Aplikace zprávy a kalendář? V autě není kalendář, tam je počasí a zprávy z RSS které se nastavují přes web v profilu auta.

skoda-octavia-RS-17.jpg

Editováno: , autor: Fox50
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Viem

2. Mapy

3. Pýtam si radu tu, lebo neviem, kde sa mam obratit. Netuším čo má...je to take male radio...takže Amundsen to nebude...Na karte má napísane MIB-HS

4. Kedže sa tu nachádzaju aj odkazy z VW, tak som si dovolil sa spýtať...

Editováno: , autor: jaydoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...