Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky z motoru 1.2 TSI EA111


rogerer

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám podobný problém. Při studeném motoru pískání a po zahřátí sténání jako ty. Bohužel to nedělá pravidelně, jel jsem s tím i do servisu, ale jak to bývá, závada se neprojevila. Závada se začala projevovat okolo 4000 km. Pískavý zvuk se trochu mění pokud se dotknu rozdělovače paliva nebo snímače tlaku paliva. 

 

post-93408-0-69376100-1441131859_thumb.j

 

 

Asi budu muset opět navštívit servis.

Editováno: , autor: mil_da
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je to video, není to tam tolik slyšet, v 6. a 8. sekundě tam něco cvakne, ale to už se tady myslím řešilo.

https://youtu.be/iJ6_qTjjK1M

@ Rypicong: to si přesně trefil, jako stará pračka, když vypouštěla a čerpadlo šlo už naprázdno.

@ mil_da: při studeném motoru mi to taky popískává, bude to asi to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neslyším tam nic navíc co bych u svého auta už neslyšel. Jestli se tím chceš zabývat a poslouchat co tam není je tvoje věc, ale já bych radši autem jezdil.

 

Věřím, že tu najdeš dost lidí co tvůj mamon podpoří  :kol-47:

Editováno: , autor: Effective
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zajímavé, budu dávat auto do servisu tak se na to zeptám a dám vědět ;)

 

Toto pískanie teplého motoru na voľnobeh začalo robiť aj mne. Pri servisnej prehliadke som ím o mojom probléme povedal a povedali my,že je to zvolávačka a po dvoch dňoch my vodnú pumpu komplet vymenili.Treba sa len ozvať..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle určitě žádná svolávací akce nebyla, ale můžeš si to tady podle svého vin ověřit http://www.skoda-auto.cz/mini-apps/test-svolavaci-akce Maximálně je na to vystaven přípis od škodovky (myslím, že se tomu říká TPI, když tak mě opravte :) ), kde je popsaná závada a jak jí případně vyřešit. Jinak mě čerpadlo na tsi, které pískalo jak papiňák, vyměnili a po cca 3 měsících to dělalo znova :kol-44: Tsi už ale nemám, takže nevím co se s tím dělo dál.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkné, díky. na tom je vidět, že když se s TSI jezdí dálky, tak může taky něco vydržet, ale co mě lehce zarazilo je ten zanesený mazací systém a přesně vím čím to je a jen se potvrzuje to, co už se kolikrát různě uvádí. No ano, LL servisní interval výměny oleje. Jsem rád, že olej měním po 15tis a toto je důkaz, že je to tak správně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...