Přejít na obsah

Motor 1.0 MPI (44 a 55 kW)


Pawouk

Doporučené příspěvky

Trpět víc bude,kdyby sis přečetl co jsem ti doporučil.U TSI ve větší míře dochází k pronikání paliva do oleje.Nevím,co máš za interval,ale u roomstera je max.30000 a min.15000.Neposlalo tě to do servisu po čase a ne po km? Dříve býval interval rok,teť jsou dva.Už na to kašlu,jsme ot a za chvíli dostaneme vynadat.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Má cenu  připlatit 15 - 17 tisíc za zvýšení výkonu z 44kW na 55 kW od továrny, nebyla by nižsí cena za úpravu chiptunigem?

Slyšel jsem, že motory jsou totožné, ale někdo tu píše, že je jiný 5tý převodový stupeň. Má cenu uvažovat o možnosti z čistě ekonomických důvodů?

  Dík, P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slabší 44kW verze má trošku delší převody a na pětku točí při 130 km/h ted nevím jestli 4200 nebo 4300 otáček a ta silnější točí 4500. Je to nejspíš kvůli tomu, že ta 44kw má při těch zhruba 4200 otáčkách už největší zátah kdežto tu silnější 55kW můžeš točit až do omezovače a výkon ještě poroste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Chci jen napsat, že jsem dostal náhradní Fabii s motorem 55kw.No a první jízda sní, v pohodě. Není to žádný závodník, ale ani brzda provozu. Na klidnou jízdu pohoda. Jen pokud chceš předjet a přidáš tak zvuk motoru je hroznej. To u dvojkové Fabie byl motor tižší. Ale může to být i tím, že to auto má teprve 2500km.Každopádně bych se toho motoru nebál.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar chlapi, ikdyž jsem škodovkář, pokud bych měl rozpočetna nové auto do 250tis.kč a chtěl klimatizaci, tak rozhodně bych vzal něco s atmosférickou 1.2 od konkurence. Ať už Ford Fiesta 1,25 60kw, nebo Renault Clion 1.2, Citroen C3 1.1 a nebo Dacii Sandero/Logan 1,2 v plné výbavě!!  Ani jedno ze zmíněných aut netrpí nějakou zvláštní poruchovostí a moderní 4-válcové  motory 1.2 jsou o řád lepší než malý 3-váleček 1.0MPI, který je super do Citigo, ale do Fabie, která většinou slouží jako auto na "všechno" je to slabé no :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono předváděčky bývaji syrové motory s nájezdem okolo 1000km ne? Osobně jsem s žádnou nejel tak usuzuji z toho co se prodává za předváděčky a z doslechu .. ale to by se mohlo dost podepsat na spotřebě ..

 

Ale můj příspěvek výše je hlavně o tom že budeš mít s litrovým obsahem později problém auto prodat v bazaru jako dnes majitelé HTP u F1 .. později ti výkon nebude stačit, budeš potřebovat více protože s rostoucím provozem roste i tempo provozu a i já pociťuji že jsem s HTP od rodičů brzdou pokud mu nešlapu po krku a spotřeba jde tedy nahoru .. ale to už jsem tu zdá se mě psal a nakonec každý z toho musí vyvodit ty samé logické důsledky se všemi pro a proti takového malého výkonu motůrku jako já..

 

S výkonem vím o čem mluvím .. měl jsem 44kw MPI a učil se jezdit s 47kw SDI poté první cesty s HTP 40kw..

 

Někdy je dobré oželet nějaký ten půl litr spotřeby za vyšší výkon. Rozdíl téměř 2L bych usuzoval že má motor málo najeto a nejsi na něj zvyklý jako na své HTP .. určitě jsi s ním ani nejel jako se svým autem ale hnal jsi ho co to šlo od studena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale, studená auta se nehoní, než se to celé prohřeje může to trval i 10km ( ručička na 90 neznamená, že jsou prohřáté všechny slitiny v motoru a převodovce, pak nemá být stav ojetin v ČR jaký je).

Ten Logan už měl najeto přes 5tis, průměr rychlosti 27, já pak 36km/h, už jsem tu trasu znal, nějaký p... kolem Průhonic.

Má F HTP se prodala v bazaru za 5dní, důležitý je stav a vedená historie.

Chce si to vyzkoušet osobně všechno, jinak neví člověk co ani popisuje.

Na postávání po Po Praze v kolonách a 80kou po Jižní spojce stačí i Matiz 0.8 nebo Panda I 1.1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapem preco mu stale vytikate 1.0... ved ma este dalsie auto k dispozicii, a tym je golf VII variant, motor si uz nepametam presne. Takze ak to ma byt auto do mesta tak preco nie, na to ten 1.0 bude uplne stacit. Ze vas to stale bavi pisat to iste dookola ze vy by ste brali silnejsi motor, a lepsiu vybavu,a taku velkost diskov. Viem ze keby sa to tu neomielalo stale dookola tak by to  forum bolo miestami mrtve, ale proste mi to pride stale to iste dookola sa tu pise.  :kol-32:  :kol-47:  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf je na 1,6 těžkej .. Octávie s ním docela jede ale ve Fábii se 77kw je to jiná střela :kol-31:  můžu porovnávat .. :) A když se ti zdá golf s 1,6 že nejede tak to nevím co budeš říkat na auto které už ve 130 km/h vlastně bude téměř na maximálce.. A ta 1,6 TDI jede ve fabce přes 200 tacho v superbu tady někdo hodil fotku že dokonce přes 210 takže to se mě zdá že je docela fičák na dnešní poměry,pokuty a bodový systém. Ale já už jsem ticho je to opravdu pořád dokola :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já s tím litrem nejezdil, ale až to Honza doveze domů, tak se sejdeme a určitě mě sveze... ;)

 

máme doma HTP 47 kW a jezdí se s tím v pohodě... na nákup, na chalupu apod. to stačí... dálnici to taky zvládne, ale kdybych s tím měl jezdit každý den 130 km/h, tak to zase ne...  :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...