Přejít na obsah

Start - Stop system


Buldog77

Doporučené příspěvky

@zwan když ti vadí ta rekuperace, zkusil si třeba tu úplně nejjednodušší věc, odpojit ten konektor S/S na minus polu baterie ? Já to tedy nezkoušel, protože to neřeším, ale na facebooku někdo psal, že ten konektor normálně odpojil a jezdí tak od pořízení auta už dlouho a údajně se nic neděje..nikde to nic nehlásí a i rekuperace je prý odpojena..tak nevím no..jen píšu, jak jsem jinde přečetl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to tak mám asi měsíc. Vytáhnutý malý konektor z mínusového pólu autobaterie. Foto je z Š Yeti.

  IMG_20180920_121556.thumb.jpg.67f04486b3a35fab9faf53747d22e0fa.jpg

IMG_20180920_121649.thumb.jpg.2f585a9a204a43ddc429e57c08aa22f7.jpg

 

Udělal jsem to kvůli deaktivaci SSS, mělo by to také zároveň deaktivovat rekuperaci energie, protože to je u Škodovky vzájemně propojené, baterii tam mám typ EFB, motor 1,2 TSI.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusenost je takova, ze SSS je deaktivovany, predpokladam, ze rekuperace take, ale nemam to jak merit.

Je to Yeti MR 2017. Poradil mi to manik, co delal drive dealera u Skody, nyni se stara o vozovy park jedne stavebni firmy a u vsech Skodovek s SSS to maji takhle vypnute, maji tam tedy hlavne naftaky Octavie. Vzhledem k tomu, jak ma Skoda SSS propojene s rekuperaci energie, tak jsem presvedcen, ze jsem tim vypnul oboje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekuperaci lze jednoduše ověřit voltmetrem. Nabíjecí napětí 14.5 - 15v.

Jinak 12.4 - 12.8. Dnes jsem to právě sledoval.

Otázka je co s baterii provede neustále dobijeni, aby neodešla ještě rychleji.

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neustálé dobíjení je řízeno. Tak jak dřív s normálníma baterkama a životnostní baterie 8let. Baterka nemá ráda hlavně vybití, nastávají nevratné procesy. A to jakákoliv. Tohle ale patří spíš do jiného vlákna.

S tím konektorem, je zajímavý nápad. Taky mám otázku, co se stane po jeho připojení zpět?  Nutné nakodování baterie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nafty se mi nestalo nic.

SS bez problemu kdysi takto vyrazen, jenze nezvykle dlouho jsem nezaznamenal vypalovani filtru, tak jsem se pokakal a vratil zpet.

Bez problemu auto frcelo dal...Timto nechci rict, ze filtr se nevypaluje, ale ja jsem si toho proste nevsiml od odpojeni...a uz zase vypaluju :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rudasn Já mám SSS vypnutá přes kódován, ale zkoušel sem i zmáčknout tlačítko na vypnutí a s rekuperací to nic nedělalo, stále byla aktivní. Ale rekuperace se sama deaktivuje při nízkých teplotách, možná na to má vliv zapnutí výhřevu FA, který něco postřebuje, ale pod cca 5°C jsem rekuperaci nepozoroval, auto normálně dobíjelo.

 

Pod nulou:

Bylo cca 8°C

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem přišel k autu po třech dnech, autobaterii jsem změřil voltmetr ukazoval 12.37v,  pak jsem jel na zahradu tam jsem napíchl nabíječku Ctek MXS 5.0, přes zdířku zapalovače asi na dvě hodiny (více času jsem neměl), po odpojení nabíječky ukazoval voltmetr 12.6v.

Pak jsem nastartoval, vypnul motor odpojil baterií, sundal jsem ten konektor z mínusoveho pólu, na radu člena zdejšího fóra - ski1961, o pár řádků výše, napojil baterii už bez toho zmíněného konektoru. Po nastartování bylo třeba nastavit hodiny, pak následovala cesta domů asi 12 km, se dvěma zastávkama, na maxidotu nesvítily žádné kontrolky, Start/Stop odstavený, rekuperace odstavená, na voltmetru v zásuvce zapalovače mi ukazoval při jízdě z kopce, do kopce, s vyřazenou rychlostí, hodnoty 14v, někdy 14.1v.

Po příjezdu a zhasnutí motoru, voltmetr v zapalovači ukazoval 12.7.v. 

Tož tolik moje zkušenost. (Škoda Fábia 1.2 Tsi 81kW ve výbavě Style)

Editováno: , autor: mir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mir tak to je dobré zjištění, že to tedy funguje, že i rekuperace je odstavena. Akorát si myslím, že nebylo nutné odpojovat baterii a ten konektor sundavat, nebo nevím, jak jsi to myslel, ale stačilo jen ten konektor odpojit. Vypadá to, že jde všechno vyřadit jen odpojením konektoru a ne používáním nějakým speciálních modulů nebo kodováním pro vyřazení S/S, navíc je zřejmě i ten bonus, že je vypnutá rekuperace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, kódováním kdo chce odstavit jenom Start/Stop, kdo chce vyřadit rekuperaci + Start/Stop tak odpojit konektor a baterii jsem odpojil abych věděl co to udělá, když jí budu chtít vzít domů nabít, ale už dost o baterii nebo dostanu kartáč :-).

Editováno: , autor: mir
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokud se ten konektor odpojí, tak je myslím jasné, že pokud by se dalo auto načíst na diagnostiku, tak to chybu ukáže, ale zřejmě to nemá na nic vliv..uvidíme..na FB s tím takto jeden majitel jezdí od začátku, co má auto a prý je vše v pohodě..a jestli něco s baterkou ? to je myslím taky možná liché..stejně jako dali v testovaném autě tu obyčejnou a už na ní najeli taky hodně a nic se nestalo..no uvidíme časem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jste docela střelci. Koupit si auto za několik set tisíc a pak si odpojovat na autě konektor, o kterém nějaký pisálek na FB tvrdí, že nemá na nic jiného vliv.

 

Za mě dodám jen poslední věc. Kdyby to mělo vliv jen na S/S a rekuperaci, určitě nebude konektor tak jednoduše přístupný, aby si ho každý Lojza vypojil. Neznamená to, že když konektor vypojím a nic se neděje, že je vše v pořádku. Vypojte konektor ze světla na Fabii 1, která nemá hlídání žárovek. Auto nic neřekne, ale to neznamená, že to nemá nějaký následek. 

 

Rozum do hrsti a trochu soudnosti lidi.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nemam ucet na fcb, odpojil jsem to urcite nezavisle na nejakem prispevku na fcb, protoze mi to poradil nekdo jiny, kdo se stara o flotilu vozu u jedne stavebni firmy a driv pracoval u jednoho dealera Skody, a dela to take tak proste. Je to nejjednodussi zpusob deaktivace SSS.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, zwan napsal:

Přesně tak. Nikdo neví jaké to bude mít třeba dlouhodobe důsledky.

Ano baterie má být nabytá ale klasická! Bůh ví co pro efb/agm lepší....

 

1. Myslím, že někdo to ví. 

2. Boha to možná vůbec nezajímá. 

3. Když nemá být baterie nabitá (krom té klasické), tak proč ji v autě mít? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...