Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

NETOVÉ CENY PNEU 195/65 R15 91T (15.10.2009)

seřazeno dle předešlého příspěvku

DROBNÁ OPRAVA

1. Goodyear UltraGrip 7+

od 1392,- Kč

2. Continental WinterContact TS830

od 1400,- Kč

3. Pirelli Winter 190 Snowcontrol

od 1400,- Kč

4. Dunlop SP Winter Sport 3D

od 1400,- Kč

5. Michelin Alpin A3

od 1500,- Kč

6. Goodyear Vector 4 Season (celoroční)

od 1750,- Kč

7. Kumho IZEN KW 23

od 1450,- Kč

8. Vredestein Snowtrac 3

od 1450,- Kč

9. Uniroyal MS plus 66

od 1200,- Kč

10. Nokian WR G2

od 1600,- Kč

11. Bridgestone Blizzak LM25

od 1300,- Kč

12. Yokohama W.drive

od 1450,- Kč

13. Hankook Icebear W440

od 1300,- Kč

14. Semperit Speed-Grip

pd 1300,- Kč

15. Firestone Winterhawk 2

od 1200,- Kč

16. Vredestein Quatrac 3 (celoroční)

od 2000,- Kč

17. Nankang Snow Viva SV-1

nenasel jsem vubec tuhle pneumatiku pro uvedený rozměr

18. Marshal I ZEN KW15

nenasel jsem vubec tuhle pneumatiku pro uvedený rozměr

19. Wanli Winter – Challenger S1086

od 1250,- Kč

průměrná cena cca 1450,- Kč :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar,

mám zajímavý problém s kolama. Mám zimní gumy Barum Polaris 2x + Barum Polaris 2 2x (jsou novější tak jsou vepředu). Jo ještě rozměr - 195/65/15 myslím..

Ty gumy jsem měl na O I. ještě minulý rok na 15" plech. ráfkách. Vše mi přišlo v pohodě.

V létě jsem koupil O II. s 16" alu takže jsem na zimu koupil nové plech. ráfky 15" na to dal ty moje zimní a tradá na silnici..

Jenže!!

Na novém autě slyším ale hodně výrazný hluk od kol, zní to jako výrazný hluk od vzorku gum, jako když jede horské kolo po chodníku.

Hluk je rozhodně jasně znatelnější než na staším autě. Čím to je? Nejvíc je to slyšet třeba ve městě v zatáčce, když třeba ve 30 projíždím kruháč a auto asi tlačí na hranu gumy tak to už je úplnej randál.

Nějaké nápady? Tlak v gumách? Ten mám podle mě stejný jako před rokem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polarisy mám taky a hlučnější jsou na suchu samy o sobě, ale tenhle problém nemám. Nejsem "exprt" ale z vlastní zkušenosti vím, že podhuštěné dělají bordel (a dost lidí na podhuštěných zimních pneu taky jezdí). Takže napřed mrkni na ten tlak. Na víčku od nádrže jsou tlaky pro letní pneu, zimním dej aspoň o 20 kPa víc. Tlak měřit pokud možno venku, ne ve vyhřáté garáži a přesným pneuměřičem (např. Bottari Saturn). Pokud to nebude tlakem tak sám nevím...

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak přidám svoji zkušenost s výběrem zimních pneumatik, octávku mám první zimu a pneu jsem vybral Semperit Speed grip v rozměru 205/60 R15 je to na origo elektronu. Pneu je tedy úžasně tichá i víc jak mé letní Michelin Primacy HP, ale na sněhu, ledu to je děs. Doufám, že je rychle sjedu a příště padně volba na jinou značku. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Máte někdo zkušenosti s Octavii I a II co se týče jízdy na sněhu a gum?Měl jsem I a nevím přesně co tam bylo za gumy.Vím ale že jsem neměl nikdy problém na sněhu i při rychlosti 100 km a víc.Mám II první zimu a gumy Matador MP 59 Nordicca 205/55 R 16 91 H zimní to je ale na sněhu děs.Tak nevím zda jsou tak hrozné nebo je to tím že má II těžší předek a ten zadek lítá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já má obyčejný zimní šlupky, co jsem k tomu auto dostal...nevím tedka přesně název, ale OII se na sněhu chová hodně dobře...Tenhle týden jsem jel 2 x kolem 5 hodiny ráno na Šumavě, kdy nejsou silnice upravený a jel jsem jako pán..Všechny jsem předjížděl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...