Přejít na obsah

Poskakování při rozjezdu


los pakos

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

jojo to poskakovani potvrzuju, porad jsem premyslel cim to je, a v rijnu to delalo casteji, pak chvili v prosinci kdyz bylo teplejc, ted je prozmenu klid, ale at mi kurna nerikaji ze neumeji nastavit motor tak, aby se choval normalne a kultivovane, asi neumej.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

U svojej fabie žiadne cukanie nepozorujem. Za posledný týždeň som po štarte (ráno do a večer z práce) vždy sledoval otáčky a sedí to s tým čo tu píšete. Keď je vonku teplejšie, motor po štarte vyletí do 1500-1600 klesne na 1200 a tam chvíľočku zotrvá. Keď bolo chladnejšie tak otáčky padli takmer ihneď na 750-800. Avšak, žeby mi počas tých zvýšených otáčok (1200) cukalo? absolútne nie, ba práveže sa bez plynu ešte ľahšie rozbehnem :D môžem si dovoliť rýchlejšie pustiť spojku a auto sa krásne plynule pohne :) A ešte by som dodal, pri rozbehu na spiatočke auto vyrazí vpred ešte lepšie ako na 1ke ... ehm ... teda vzad :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal podobny problem na Honda Jazz a bol som hlboko presvedceny, ze musi ist o vadu automatickej prevodovky- odpojenie baterie na par minut a znovapripojenie nieco vyresetovalo a bolo po probleme. Esteze som nesiel do servisu asi by ma za tuto patminutovu operaciu poriadne uctovali ako to ma Honda vo zvyku. Mozno to stoji za vyskusanie a nemalo by sa tym nic pokazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, už dříve jsem koukal do té příručky a jen odpojení, připojení nebo nabíjení je celkem složitý proces, při kterém je třeba dodržet všechna pravidla. A co se týká poskakování motoru po startu, nic takového nepozoruju, jen zvýšené otáčky, které jdou postupně dolů, pokud hned nejedu. Zato první 2-3 sekundy je to hlučné jak traktor, pak se uklidní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poskakuje to za studena porad, najeto 15 tisic, motor 81kW, je to pocitove jako kdyby prokluzovala spojka, otravne, bohuzel pres leto to asi bude delat u kazdeho studeneho startu.... 

Za 14 dni jdu na olej takze jim to hodim na hlavu, spolecne s mlacejicim silentblokem prevodovky a neustalym piskanim z motoru asi od te hadice, proste novy auto vzdy idelane az po faceliftu, tyhle nepovedeny betaverze pokud mozno nebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, já bych tak kritický nebyl. Ano, má to svá pozitiva i negativa, ale:

- EA211 je v koncernu provereny motor, to ze ho davaji nove do skodovek jeste neznamena ze to je prototyp

- az bude na Fabii facelift, tak je jiste ze 1,2 TSI končí a bude 1,0

 

Z vlastní zkušenosti s FIII 1,4 TDI i 1,2 TSI 81 kW tříválec vím, že to že občas při necitlivém plynu 1,2 poskočí je nic proti tomu, co dělá naftový tříválec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vážně zajímavé,

asi mám štěstí, ale nic z toho tady popsaného nepozoruju. Motor po nastartování vyběhne do otáček, zhruba 2-3 sekundy má příšerný jakoby dieselový zvuk, ale je klidný-neposkakuje a pomalu klesají otáčky, je přitom jedno jestli hned jedu nebo chvíli stojím. Pískání od motoru žádné neslyším a to jsem na zvuky celkem puntičkář. Silentbloky při přejezdu nerovností jsou taky bez problémů a nic nemlátí. Auto mám 3/4 roku a nemůžu si stěžovat, naprostá spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nemam pocit, ze by mi to neco takoveho delalo. Fakt je, ze ja to moc nepozoruju - proste nastartuju, zaradim a jedu.

To kdyz uz, tak nedavno jsem pozoroval trochu cukani, kdyz jsem po dlouhe jizde zastavil ve meste na semaforech, vyradil, ale SS auto nezdechl, protoze bezela klima naplno, radio a k tomu odber ze zasuvky... jak jsem tak tam stal, tak se mi zdalo, ze autem trochu cuka. Po rozjeti se chovalo uplne normalne, zadne divne zvuky a pak uz se to pri dalsich zastavenich neopakovalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...