Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

V 30. 1. 2021 na 21:48, mastibruch napsal:

Určitě do toho co popisuješ půjdu. Tak dej když tak vědět, kdybys to měl dříve vyřešené... Nacpu do těch mlhovek nějaké pořádné LED. 

 

Zatím jsem to nedořešil, už jsi s tím něco dělal? Nenašel jsem nic vhodného, a je zrovna doba, kdyby se to hodilo...
Mám tam zatím stále žluté Nokya žárovky, ale chtělo by to ještě něco lepšího...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, mastibruch napsal:

A @omicronco tam teda našli? 

Zatím jsem objednaný na servis, ale technik se již dal slyšet, že pravděpodobně umírá senzor zatížení přední nápravy (pro nivelaci světel), prý se jim to takto již párkrát objevilo.
A prý jestli jsem při tom nejel přes nějakou nerovnost, což bylo "touché", protože při tom prvním výskytu závady jsem zrovinka přejížděl nějaký bumber :-(
Ale uvidíme, co zjistí při servisu, dám potom vědět.
Podobnou "závadu" mám i s Kessy a SS, o tom ale v příslušném vlákně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, omicron napsal:

 

Zatím jsem to nedořešil, už jsi s tím něco dělal? Nenašel jsem nic vhodného, a je zrovna doba, kdyby se to hodilo...
Mám tam zatím stále žluté Nokya žárovky, ale chtělo by to ještě něco lepšího...

Kdysi dávno jsem objednával žluté žárovky PIAA a byly to nejlepší mlhovky, co jsem kdy měl. Zatímco denní žárovky odcházely snad co půl roku, mlhovky vydržely 150t. km do prodeje auta. Mlhovky zapínám párkrát za rok, ale na autě byl corner light. Na RS je v nárazníku tuším LED, tak ani nevím, jestli existuje něco podobného těm PIAA fog light žárovkám... Ví někdo, jak svítí nárazník RS? Něco svítí pořád s hlavním světlem a něco se rozsvěcí jako corner? Já to vlastně nikdy nezkoumal!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, virtual napsal:

Kdysi dávno jsem objednával žluté žárovky PIAA a byly to nejlepší mlhovky, co jsem kdy měl. Zatímco denní žárovky odcházely snad co půl roku, mlhovky vydržely 150t. km do prodeje auta. Mlhovky zapínám párkrát za rok, ale na autě byl corner light.

PIAA jsem také používal, ještě na konci 90tek, ale NOKYA jsou lepší a dostupnější. Více žluté. Někde tady je o tom i nějaká historie v O1 a O2 foru...
Nicméně jsou to stále halogeny, a mlhové reflektory jsou na O2FL totálně zprasené, ať už se tam dá jaký halogen chce... O tom jsem právě psal v počátečním příspěvku výše. A proto jsem zvažoval nějaké LED řešení s větším světelným tokem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, LukášCBR napsal:

@virtual RS má LED mlhovky. S hlavními světly LED mlhovky při jízdě nesvítí. Svítí pouze hlavní světla. Ideál je to u RS 2FL, kde při jízdě svítí právě i ty led pásky v nárazníku. 

V rodině byla RS2FL, kde si ten pásek pamatuju (tuším denní svícení a svítilo i s potkávačkou), tak jsem myslel, že i u O3 svítí pásek v nárazníku. Přisvěcování od nárazníku např. v garážích si člověk za volantem všimne, pásek denního svícení v hlavním světlometu je taky jasnej, ale mlhovku resp. detail "spodního světla" jsem zatím nějak přehlížel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, omicron napsal:

PIAA jsem také používal, ještě na konci 90tek, ale NOKYA jsou lepší a dostupnější. Více žluté. Někde tady je o tom i nějaká historie v O1 a O2 foru...
Nicméně jsou to stále halogeny, a mlhové reflektory jsou na O2FL totálně zprasené, ať už se tam dá jaký halogen chce... O tom jsem právě psal v počátečním příspěvku výše. A proto jsem zvažoval nějaké LED řešení s větším světelným tokem.

Myslíš na O3FL zprasené? S těma namám zkušenost (na O2FL mi přišly celkem OK), na RS to jsou (i když ledky) takové bílé bludičky, stejně jako couvačky, tam chci zkusit Philips led místo žárovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, virtual napsal:

V rodině byla RS2FL, kde si ten pásek pamatuju (tuším denní svícení a svítilo i s potkávačkou), tak jsem myslel, že i u O3 svítí pásek v nárazníku. Přisvěcování od nárazníku např. v garážích si člověk za volantem všimne, pásek denního svícení v hlavním světlometu je taky jasnej, ale mlhovku resp. detail "spodního světla" jsem zatím nějak přehlížel...

Ano, teď už zůstalo jen led denní svícenní v hlavním světle. Čili, ať už jedeš přes den nebo v noci s hlavními světly, svítí pouze buď to led pásek v hlavním světle a v noci komplet hlavní světlo (ztlumený pásek, řasy a  led modul). Je to škoda, jelikož na těch O2RSFL to vypadá skvěle a hned poznáš RS, teď už je to daleko tězší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, LukášCBR napsal:

Ano, teď už zůstalo jen led denní svícenní v hlavním světle. Čili, ať už jedeš přes den nebo v noci s hlavními světly, svítí pouze buď to led pásek v hlavním světle a v noci komplet hlavní světlo (ztlumený pásek, řasy a  led modul). Je to škoda, jelikož na těch O2RSFL to vypadá skvěle a hned poznáš RS, teď už je to daleko tězší. 

Je fakt, že to byl povedený prvek. Hlavní světlo svítí na FL z mého pohledu výborně, ten pásek kombinovaný s blinkrem už na mě působí moc moderně (to přeblikávání, jsem stará konzerva)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 15. 1. 2021 na 11:54, martasva napsal:

Tak vás zdravím. Předem se omlouvám ale rychleji to nešlo.

Tak tedy výsledek po výměně čidla.

Světla poměrně rychle reagují na změnu zátěže. Tedy když je puštěné zapalování, naložíte kufr a světla se během 3-5 vteřin seřídí. což předtím trvalo a někdy se tak ani moc nedělo. Co se zcela změnilo je to že po vypnutí a znovu zapnutí se světla vždy seřídí do stejné výšky i při zatížení. ( předtím se ztáhly výrazně dolů). Ale bohužel stále při zatížení svítí níž, zdaleka né o tolik dřív to dělalo tak 15 cm na zdi která byla vzdálená tak 5m. Teď je to tak 10-15 cm na cca 18m.

V servisu nejdřív opět zkoušeli , že prý to dělají octávky s motorem 14 tsi, protože prý je motor lehký.

Tak jsem jim oznámil , že v tom případě chci oficielní zamítnutí reklamace s vyjádřením, ( že toto špatné chování nivelace je v pořádku) .

Tak mi dnes volal, že tu opravu tedy nezavrhli a budou se snažit dál.

Tak tedy vážení, máme tu rozuzlení.

Auto po nátlaku odvezeno do Kvasin do Škody auto. A VÝSLEDEK :

Současný stav- auto má nastavený sklon 1%, tedy 1cm na metr vzdálenosti  tzn. světlo svíti na cca 65 m.

Při naložrní se tento klon zvýší na prakticky dvojnásobek cedy cca 2% tedy světla svíti na ccca 32 m.

Vyjádření škodovky po měření - Jedná se o stav techniky , který je v souladu s platnou legislativou  ( EHK R48-06.12) Sklon mezi -0,5% a 2.5% - závada nezjištěna .

Dohledal jsem patřičný předpis a  je to tak

Vozidlo musí mát v základním nastavení 1-1,5%  - pak je možný rozsah  -0,5% a 2.5%.

To znamená, že když vam nastaví světla v servisu na 1% a vy auto zatížíte můžou vaše světla svítit od cca 130m max a nejméně nějakých 26m. a vše je v pořádku. No není  co dodat .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm a nie je od toho ulozena v RJ poloha zakladneho nastavenia? To znamena, ze urobi sa zakladne nastavenie diagnostikou pri nastavovani svetiel v servise a potom by sa teda na zaklade snimacov mali svetla prisposobovat na toto zakladne nastavenie, ktore zodpoveda prazdnemu autu s plnou nadrzou a vodicom vnutri podla dielenskej prirucky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, řešil jsem se Škodovkou reklamaci na předním světlometu, kdy se klasicky mlžil. Auto mi vrátili s tím, že na světlometu je prasklina (viz foto). Auto nebouráno, světlomet kontrolován historicky a bez nálezu praskliny... Nyní otázka co s tím, nějaké doporučení jak a čím zalepit? 

IMG_20220508_150830.jpg

Editováno: , autor: spartakcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
V 8. 5. 2022 na 15:10, spartakcz napsal:

Ahoj, řešil jsem se Škodovkou reklamaci na předním světlometu, kdy se klasicky mlžil. Auto mi vrátili s tím, že na světlometu je prasklina (viz foto). Auto nebouráno, světlomet kontrolován historicky a bez nálezu praskliny... Nyní otázka co s tím, nějaké doporučení jak a čím zalepit? 

IMG_20220508_150830.jpg

Tak nějakou dobu prasklina byla stabilní, ale v posledni době se rozšířila, tak stále řeším jak opravit/zalepit. Narazil jsem na https://m.alza.cz/hobby/k2-silicone-clear-85-g-vysokoteplotni-ciry-silikon-d6386873.htm?gclid=Cj0KCQjw1N2TBhCOARIsAGVHQc4t8GDQJ313PlINGCcQpoiN972nupnPf1jiyXgRYDHbUEZNK4H3yWkaAv7hEALw_wcB&kampan=adwau_auto-moto_pla_all_auto-moto_autodoplnky_m_1003704___352005503491_~71253487592~

 

Nemá někdo zkušenost? Nebo neřešil někdo podobný problém? Případně tip jak řešil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Je to trochu mimo téma a za to se omlouvám. Než klient bude takovou věc hlásit přes havarijní pojištění, tak si musím odpovědět na pár věcí. Za prvé většinou už ze slova havarijní se hradí tyto škody a ne konstrukční výrobní vady. Za druhé každý má nějakou spoluúčast při škodách, která bude odečtena od pojistného plnění. Za třetí v případě plnění se i odečte část bonusu a nebo vznikne dokonce malus. Tím pádem potom budete platit dražší pojistné a někdy se i zvedne pojistné o desítky procent. Potom si můžete odpovědět zda to bude výhodné prohnat přes pojistku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, MaraH napsal:

Za třetí v případě plnění se i odečte část bonusu a nebo vznikne dokonce malus.

To ale platí pouze v případě plněné z povinného ručení. Havarijní pojištění možná bude po plnění možná trochu vyšší, ale to se netýká bonusů, které se stejně tak vztahují pouze na povinné ručení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...