Přejít na obsah

Koupě ojetého SIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Ak som v zlej teme, tak to hned zmazem... Overoval si niekto komplet historiu vozidla v autorizaku?

Mam SIII MR2018 priblizne pol roka, no stale premyslam nad tym zistit co o aute co najviac. Robil to uz niekto a vie dat aspon info o cene?

Alebo niekto robi v autorizaku a vie pomoct? Samozrejme konkretne mena mozete posielat do spravy, aby sme tu nerobili reklamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem přijel poprvé se Superbem do autorizáku, tak mi všechno řekli - co se na tom dělalo, vyměňovalo atd. Ono asi záleží servis od servisu, protože když jsem kdysi koupil Oktávku (z bazaru), tam jsem se s ní stavil kde ji prodávali a tam zase byli silně neochotní a neřekli mi v podstatě nic.

Editováno: , autor: Mira96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si tiez myslim, ze oni tam maju vsetko v systeme, otazne je len ako sa k tomu dostat. Ci to niekto tu vie, alebo treba ist len do autorizaku a otazna je aj pripadna cena...

Pre mna to bude subjektivna info, len aby som vedel co vsetko uz bolo menene. Moje auto je dovoz (DE) a v serviske je vidno, ze to chodilo do aut.servisu, len neviem co tam robili ... A rad by som si vyskladal obraz o tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár lety mi to v autorizáku za poplatek myslím kolem 200 kč zjistili, teď nevím jestli to třeba kvůli GDPR jde... Jinak jestli jsou to novější auta co mají Connect tak je tam servisní historie (Digitální certifikát), kde jsou uvedeny pravidelné kontroly i třeba záruční opravy (akorát tam nejsou detaily-píšou kontaktujte servisního partnera). Jiné záznamy zatím nemám. Mě to takhle u auta (Kodiaq) jde, vygeneruje to pdf s kompletní servisní historií (datum, ujeté km a důvod - pravidelný servis nebo záruční oprava).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@l79 myslel si toto? Som si to vytiahol z connectu akurat. Len mi pride divne, ze tam nie je nic napisane, ze co sa menilo (napr brzdy alebo ine veci).

Jedine co som si vsimol, ze poctivo dodrziavali Long life interval na olej, tak ale tuto chybu uz neopakujem :D

Mam ho od 114,000km no neservisujem v autorizaku, ale viem ze servis je poriadny

document.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takze mam update... Bol som dnes v IMPA Bratislava a stacilo ukazat velky TP a bezplatne mi poskytli (rozumej v tlacenej podobe) vypis historie. Nie su tam detaily co presne sa menilo, kedze maju nejake pravidla na poskytovanie informacii. No pan bol velmi ochotny a presne mi povedal co sa v aute menilo a kedy, kedze ustne mi to smie povedat. Celkovo som spokojny, ze to takto funguje. Auto som mal servisovane pred dovozom z DE len v autorizaku, takze som si oresne overil co sa tam robilo. 
Dufam, ze to niekom pomoze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 49 minutami, Adam Rýpar napsal:

Pěkný rozbor. Servis prostě něco stojí no. Akorát nechápu ty, co si pořídí auto (jakékoliv) a pak šetří na servise. Přitom pořídit nové za 800tis vs. udržovat a servisovat jej je zatraceně fin. rozdíl.

Jj v ČR běžná praxe, pak ty ojetiny vypadají.

Dát ročně cca.desítku za garančku i po záruce je pro někoho nepředstavitelné sousto, vždyť Franta z Horní Dolní je lepší. I výměna DPF je v autorizáku zvýhodněná, ale …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To teda. V loni nám na Meg.II odešel posilovač + zámek řízení a k tomu nějaké věci... Prostě něco, co odejde 1x za životnost auta, ale i tak oprava stála 45tis. Každý mi říká, že by se na to vyprdl (jasné, kdo koupí auto bez posilovače:-D). Ano, má letos 13 let. Ale taky ho má člověk v rodině od novoty, má spolehlivou atmosféru, chová se k tomu slušně... A proto i po 13ti letech vypadá troufám si říct zánovně, vše funkční. Když to srovnám s některými mladšími modely, co vypadají jak po 15ti letech a 300tis km, chce se mi brečet. Lidi to prostě berou, jako spotřebák. Ale pak ať se nediví, že jim nevydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 5. 2022 na 8:24, Jan R. napsal:

Recenze

C1C51C56-B7BB-4DBA-BAEC-98F0AC0B2BCA.jpg550A3A98-3592-4015-964C-B377606EB61F.jpg65F142E1-9934-4447-A64F-A11BB16DFB80.jpgEB302806-B1A6-4F46-9DAB-513284F1145C.jpgC9BDF5CE-1F51-4415-B7E3-82DA432B5879.jpg1F430BC9-C430-4532-8028-FFF01BFCA829.jpgD10075DE-1523-41D3-AE04-EFF362EE11F9.jpg

 

Mohu se zeptat na zkušenosti, mám nabídku na SIII, 2.0TDI, 147kw EVO, náhon na přední nápravu, r.v. 10/2020. Mám trochu rozpor, novináři chválí tento motor za kultivovanost a nižší spotřebu. Byl jsem jej projet a motor se mi líbil. I když v nižších rychlostech při výjezdu do kopce se musel prošlápnout trochu více plyn (chápu velké turbo), ale na dálnici a ustálené rychlosti je to paráda. Pocitově jsem necítil, žádné klepání ani vibrace které nepatří k TDI.

Ale v tomhle světě motorů píší nebrat. Má někdo zkušenost s tímto motorem, je to tak jak píší, nadměrná spotřeba oleje, klepavé zvuky? Pročetl jsem fórum a i tady si lidé stěžují na dolévání oleje do nových TDI, máte zkušenost někdo s tímto motorem? Hlavně nevíte, jak poznat, takovýto vadný kus z výroby? Předem děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahojte. Mám momentálne Superb  2 kombíka TDI 125kW, rok 2010.

Idem v pondelok kúpiť jazdenku z Rakúska. Superb 3 kombíka TDI 140kW rok 11/2019, automat, 7kvalt, najazdené 168t km, už facelift, výbava Sportline. Je to lízingovka a predchádzajúci majiteľ chodil do servisu pravidelne...

 

Viete mi chalani poradiť na čo si mám dať pozor? Cez diagnostiku si skontrolujem stav elektroniky, ale myslím mechanické časti... 

Je to cca 3 ročné auto, tak by nemal byť žiaden vážny problém. Hrúbka laku bola meraná a je všetko originál. 

Ďakujem za každú cennú radu. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo s tím mohl jezdit 3 roky (2020/21/22) delší štreky po dálnicích. Lepší přiznané KM, než stočené. Za mě bych se díval na servis a jeho intervaly, výměna olejů v DSG, Haldex. Možná bude kapota/okno od kamínků z dálnic. A otázka, co tlumiče a brzy. Ale po 3 letech by auto mělo být pořád ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry...trojročné... 

Má 3 roky a 1 a pol mesiaca. 

 

Km mi nevadia. Aspoň sú priznané. A keďže je to lízing, tak tam musia byť kontroly povinné. Je to rakúšan, tak verím, že tam nezapisovali výmeny a na prasáka iba doliali kvapaliny. 

Každopádne pozriem všetky a ak kúpim, tak dávam vymeniť. 

 

Skôr ma zaujímajú problémy s autom, ktoré sa môžu objaviť. Napríklad ako som čítal v príspevku od Jana (https://forum.skodahome.cz/topic/140695-koupě-ojetého-siii/?do=findComment&comment=2581027). 

Tam sú pekne spísané závady. 

Vďaka. 

 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 1. 2023 na 17:33, Adam Rýpar napsal:

Někdo s tím mohl jezdit 3 roky (2020/21/22) delší štreky po dálnicích. Lepší přiznané KM, než stočené. Za mě bych se díval na servis a jeho intervaly, výměna olejů v DSG, Haldex. Možná bude kapota/okno od kamínků z dálnic. A otázka, co tlumiče a brzy. Ale po 3 letech by auto mělo být pořád ok.

po třech letech jistě ano, ale po těch km, je tak trochu otázka, byť to bylo papírově řádně servisované

Editováno: , autor: Petr Svetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...