Přejít na obsah

Divné zvuky motora


Piťuka

Doporučené příspěvky

No takové servisy budou živit primárně společnosti, které poskytují auta na operák... takových firemních Octávek jsou hromady, takže si dokážu představit, že obživu mají slušnou. Jsem zvědav, co mi odepíšou ještě z ostatních autorizáků, kam jsem psal, jestli to fakt všude bude okolo těch 90k.... je to naprosto šílená částka, co si budeme povídat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dává to smysl, musíte si uvědomit, že z ceny dílů se živý celý ten obchodní komparz, který ve skutečnosti nic nedělá. Kravaťáci v autorizákách mají výrazně vyšší platy než montéři na dílně, tak dává celkem smysl že marže na náhradních dílech budou vyšší než samotná práce mechanika.

Celý ten hancábl když přijdete do autorizáku jednoduše levný není.

 

Ono vydělat peníze na 50K+ čisté mzdy není jen tak.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu nevěřím, 90 tisíc za nové vstřiky? Za 90 tisíc se dá koupit kompletně nový motor ..

 

Jinak mě to v poslední době dělá to stejné, kolem 1300 - 1600 ot/m občas cítím mikrosekundové zaškubnutíčko.. Mám najeto 237 tisíc km a je pravda, že motor je o dost hlučnější, než byl v minulosti. Já jsem ochotný za vstřiky dát do 20K a stejně přemýšlím, že už auto pošlu do světa. Z absolutně bezúdržového auta se stala kasička na peníze a to všechno se zlomilo ve 180 tisících nájezdu a pak už to šlo vodní pumpa, klima kompresor, kroužek pod volantem, různý spínače hadičky 

 

Dal jsem do servisu tak 130K za poslední dva roky ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téměř žádné auto pokud se o něj nechceš/neumíš starat sám, nemá smysl držet dýl než 200kkm. Případně po vypršení záruky. To tak bylo, je a bude. 

Závady co jsi vypsal jsou normální u O3 a pokud máš ve 230kkm na výměnu vstřiky tak co byste ještě chtěli víc s kvalitou nafty u nás?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele ještě mě napadlo, na neutrál když prošlápnu motor tak chodí jako hodinky, ale pouze v záběru na 3 rychlostí stupen mezi 1500 ot a 1800 ot občas udělá škubnutí ..nemůže to být i něco s převodovkou nebo tak?

 

tak jasně, máš pravdu, proto cokoliv se stane tak udělám, vyměním - já ji bohužel sjel za 4,5 roku, moje chyba :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, martind_ napsal:

Tomu nevěřím, 90 tisíc za nové vstřiky? Za 90 tisíc se dá koupit kompletně nový motor ..

 

Ano, je to tak, 90k za komplet sadu vstřiků. Už mám odpověď od všech čtyřech autorizáků, kam jsem psal, a u všech se to pohybuje +- pár tisíc okolo této hranice. Rozpětí je 88 až 92 tis. Kč. Neboj, nejsi sám, koho to hodně překvapilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, mám zaplacenou prodlouženou záruku přes prodejce, takže pokud to půjde uplatnit na ni, tak to uplatním. Mimochodem podle informací, co jsem dostal, se musí nové vstřiky u těchto novějších motorů ještě nějak nastavit přes diagnostiku, aby fungovaly úplně správně. Ale uvidíme, jak to dopadne. Už jsem poslal do pojišťovny, kde je ta prodloužená záruka, podklady, čekám ještě na to, až jim autorizák pošle příslušné podklady z jejich strany a potom se ještě asi bude řešit tlaková zkouška, protože samozřejmě nechtějí platit automaticky za všechny čtyři, pokud by všechny čtyři nebyly vadné. Podle diagnostiky jsou vadné minimálně 3 kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 1. 2020 na 0:27, RBS napsal:

Ahoj, motor CRMB najeto 194000km, po rozvodech. Ten samy hrozny zvuk. Po zahrati motor znatelne ztichne. Uvaha o oleji a jeho tekutosti na zaklade teploty vypada na cestu spravnym smerem... Zkusim novy olej a asi proplach a uvidime??

Ahoj lidi mám stejný problém podařilo se někomu již problém odstranit , za autorizák vše v pořádku zvuk se začal projevovat po rozvodech před rozvody nic. nájezd 195000  auto 2,0 110 kw  kontola 2x furt stejny vysledek vše je v pořádku ... Tenhle divný zvuk vychází z olejové vany  pri startu 

Pomohla výměna olejového čerpala ??? Popř nějaké jiné řešení???

Po vytažení olejové měrky strašný zvuk ..  po zahřátí nic.děkuji za nějaké info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějaká olejová vývěva nebo co, ptal jsem se taky na tom, po nastartování to za 20 sekund zmizí ..

 

nicméně napadlo mě ještě k těm vstřikům a škubání, jak se pozná odcházející turbo? já totiž při vyřazení ve výkonu slyším takové pfůů, tubro začíná podle zvuku více pískat a má určitě vliv také na to, jak auto jede..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: v posledních týdnech se mi u Škodovky (Octavia 2.0 TDI 110kW, rok výroby 2017, po faceliftu) začaly ozývat divné zvuky (jak kdyby rychlé klapání skořápek o sebe) vycházející někde od motoru. Viz. přiložené video v odkaze: https://streamable.com/6o204u

Nemáte s tím někdo zkušenosti? Případně nevíte, co by to mohlo dělat? V servise mi řekli, že to tak normálně dělává, že to není žádný problém. Dělali mi před týdnem nové rozvody a měnili i klínový řemen, ale pořád to dělá. 

 

Díky za případné odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MichaelRydlJak říká @marian.marcin, tak ten zvuk asi zatím ok, dokud to nezačne více... Postupně to graduje a asi to fakt bude nějaký vstřik. Jako můžeš si je nechat změřit aspoň přes diagnostiku, to je práce na třeba max deset patnáct minut, abys věděl, na čem jsi. Já bych to po mé zkušenosti výše udělal, jen preventivně a případně to zkonzultoval s někým, kdo ví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak po dlouhých týdnech čekání konečně přináším nějaké rozuzlení. Včera přišlo vyjádření ze Soběslavi o stavu všech čtyřech vstřiků. Výsledek viz níže ve screenshotu. Jednoduše řečeno všechny čtyři v řiti.

image.thumb.png.0911e99a8fe39d423a9c1951d9deae9b.png

 

Toto vyjádření bylo zasláno k posouzení do pojišťovny, ta opravu schválila v rámci té záruky, takže příští týden bych mohl mít své auto snad zase pojízdné. Takže pokud mám posoudit, jestli se vyplatí si takovou prodlouženou záruku zaplatit, tak určitě doporučuji všemi deseti.

 

Přidávám ještě měření korekcí vstřiků, než se vytáhly z motoru

image.thumb.png.b029650f9a034f278fb3aa156d9f9968.png

 

A obecně teda doporučím, že pokud vám cvaká motor, určitě se mrkněte aspoň na korekce vstřiků, to by mohlo být první vodítko.

 

Editováno: , autor: xmenadis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 9. 2021 na 9:34, marfan napsal:

Podla mna bude ta cena plus minus rovnaka. Ja som sa pytal na vstreky v autorizaku a tam je cena 625€ kus. Ja som zohnal cca za 210€.

 

máš konkrétne číslo dielu toho vstreku ? pozriem ti presne koľko má na tom dealer maržu a aká je doporučená cena podľa fabriky ...

 

to že si niečo kúpil cez net je super , delphi vstrekov je plno lebo to repasujú v každej garáži , je aj plný net nových z dôvodu že sa to proste vo veľkom rozkráda vo fabrike ... 

pamätám si doby ako boli vstreky na 1,6 CAYC niekedy po 100-150eur kus na predaj a bolo toho plno , dnes ich nemáš nikde a ak zoženieš tak nákupka je cca 400eur ... je to vždy o aktuálne vyrábaných autách a o tom čo sa dá zohnať pod rukou ,,, ceny dielov hlavne na staršie autá nikdy neklesali ale naopak rastú ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@suri. dva som kupoval zo škoda dielov za 207€  https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/04l130277ae-vstrekovacia-tryska-2-0tdi-42456.html 

A dva s CC-autodily pôvodne som mal objednané za 179€ ale tie nemali od toho dodávateľa tak od druhého poslali za 195€.

 

Priebežne som pozeral tie ceny a dlho sa nehýbali. Teraz ma tá cena 295€ celkom aj prekvapila. 

 

Sú to repasy ?? Pretože keĎ som ich vybalil tak nebol náznak toho, žeby boli niekedy namontované niekde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...