Přejít na obsah

Koroze zadních kotoučů


stastikp

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat. Objevuje se mě rez okolo zadních kotoučů. Upozornil mě na to známý automechanik, který mě měnil pneu. Je to pouze vzadu, v předu nic. Divil se a tvrdil, že asi jezdím s autem naloženým pouze vpředu a zadní kotouče tak tolik nebrzdí. Jak tomuto předejít ? Najeto mám 56t km, stáří auta je 3 roky. Docela mě to vyděsilo, když jsme nad tím stáli u auta k milionu. Je pravda taky, že auto je negarážované a stojí klidně několik dní bez pohybu před domem, jeslti se brzdy zanesou a nejsou dostatečně obruošvané. Díky za rady

DAEC0780-4EE3-4D14-A367-DA9B35CF03DD.jpeg

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se s tím toho moc dělat nedá. Hrubý povrch má na svědomí rychlejší úbytek destičky a tím pádem na daném místě hůře dosedá, čímž to má prostor reznout. Ta koroze je také hloubková -  rozleštit se podaří maximálně povrchová vrstva, která časem odpadne zcela.

Jediné, co se dá dělat jsou nové destičky + kotouče stočit na soustruhu - ale to má význam pokud je soustruh k dispozici zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem to projet a probrzdit i pres rucku jak to slo elektronickou. Neprijde me to lepsi spis me prijde, ze se vytvorily nove ryhy. Nejhorsi je stav vlevo vzadu. Zatim nepozoruju zadny piskani, huceni brzd ani jiny projevy. Spis jsme na to zatim prisli opticky. Dik za odkaz proctu tema.

Editováno: , autor: stastikp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5icz už máš také S3??

Textar Q+ má pouze antivibrační podložku, ale určitě budou lepší něž originál Ferodo.

https://textar.com/osobni-automobily/tlumici-podlozka-textar-q/?lang=cs

 

Na EPAD mám zálusk, ale zatím po 4500km je zadek OK, jak to začne reznout, dávám zmíněný EPAD.

https://textar.com/osobni-automobily/textar-epad/?lang=cs

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, moje zkušenost se zadními kotouči:

 

2015, 2.0TDI 140kW 4x4 AP, L&K

 

V 9/2018 při cca 85.000 km měněny zadní kotouče+destičky v autorizáku. Trochu brzo, na staré oktě to bylo v 200k, na S II 2010 při 150.000 stále ty původní, ale co už.

V 4/2019 při 99.600 (stále záruka) se mě zdálo, že to vzadu hodně drhne, zvláště při brždění při rychlosti nad 50km/h. Pohledem stav stejný, jako popisováno výše. Po 15.000 km na nových kotoučích!

 

Takže reklamace, ještě zbývá 400 km do konce záruky :-). A ano, prý mě to v autorizáku vymění v rámci záruky. Sice neměli skladem a já musel zase odcestovat, ale přislíbena výměna na záruku až se ozvu, což bude tento týden.

 

P.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem již psal jinde, s kotouči jsem měl problém od nova. Nejprve se kroutily/vibrovali, po nátlaku na asi 15tis vyměněny, bohužel před zimou. Na jaře byly už zase hlučné, ale jen hlučné, tak jsem poprosil při výměně kol o "vyčištění", ale auto jsem při 27tis. dostal opět s novými kotouči a deskami, což mě potěšilo. Od té doby najeto ca 10tis a zatím ok, problém příjde až v zimě. H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

V 28. 5. 2019 na 0:33, Petula napsal:

Ahoj, moje zkušenost se zadními kotouči:

 

2015, 2.0TDI 140kW 4x4 AP, L&K

 

V 9/2018 při cca 85.000 km měněny zadní kotouče+destičky v autorizáku. Trochu brzo, na staré oktě to bylo v 200k, na S II 2010 při 150.000 stále ty původní, ale co už.

V 4/2019 při 99.600 (stále záruka) se mě zdálo, že to vzadu hodně drhne, zvláště při brždění při rychlosti nad 50km/h. Pohledem stav stejný, jako popisováno výše. Po 15.000 km na nových kotoučích!

 

Takže reklamace, ještě zbývá 400 km do konce záruky :-). A ano, prý mě to v autorizáku vymění v rámci záruky. Sice neměli skladem a já musel zase odcestovat, ale přislíbena výměna na záruku až se ozvu, což bude tento týden.

 

P.

 

 

Tak včera jsem byl v autorizáku, zadní kotouče i destičky vyměněny v rámci záruky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...