Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Mám na Fabce I 1,4 16V 59kW už druhou zimu Goodyear Ultragrip 7 v rozměru 185/55 R15 ale musím říct, že s nima moc spokojenej nejsem, nehledě na cenu. Na můj vkus mají vinou kulatosti profilu pláště malou styčnou plochu (šířka stopy jen 14cm!), což je podle mě skoro stejný jako u o 2cm užšího pláště 165/70, takže trakce a brždění na sněhu nic moc, boční vedení jakbysmet. V břečce jsou dobrý že jí dobře rozhazují do stran, ale to je málokdy. Rozhodně bych je v tomto rozměru na Fabii nikomu nedoporučil i když v testech dopadly jako jedny z nejlepších (ale v jiných - širších rozměrech). Ve 195tkách by to už mohlo být podle mě dobrý, ale 185tka je málo.

Předtím jsem jezdil na Michalin Alpin 2 185/60 R14 který měly rovný běhoun a bylo to úplně o něčem jiném, s těma jsem byl nadmíru spokojenej. Před nima Kleber Krisalp 3 185/60 R14 to bylo něco mezi, taky kulatější běhoun, brždění na mokru bída, trakce na sněhu jakžtakž. Před nima Barum Polaris 165/70 R14 ale to byla bída hlavně vinou úzkého rozměru. Dnešní Polaris 2 jsou v rozměru 185/60 R14 širší než běžné 185tky (měřil jsem to a je to i vidět) a díky placatému běhounu si myslím že nemusí být vůbec špatné, naopak. Myslím si že je při výběru gumy důležitá velikost styčné plochy gumy, takže když 185tky tak s rovným a placatým běhounem, nebo 195tky se zaoblenějším, to je si myslím pro Fabii optimum.

.....zajimavy postreh.....tak jsem dnes na snehu zmeril sve zimaky s kteryma jsem velice spokojen......stopa merila 17 cm......mam VREDESTEIN Snowtrac 2 - 185/55 R15 86H RF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17 cm se mi zdá moc i když to nelze vyloučit. Já jsem měřil stopu ve sněhu do výše hloubky dezému, t.j. cca 0,5-0,7 cm. Samozřejmě pokud budu měřit stopu v 5cm hlubokém sněhu tak to bude plná šíře gumy, což ale není činná šířka dezénu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak na prahu jara můžu posoudit zimní pneu loni jsem měl na roomsteru bridgestone lm 25 což je výborná pneumatika prakticky jsem nemusl nikdy vyndat řetězy na horách s autem jsem se cítil jistě , letos jsem koupil manželce fabii II sport a tak letos šli na fabku, a já si koupil na roomstera matador MP 59 nordica a musím říct že jsem fakt zklamaný bez řetězu ani ránu do hor auto je jak saně, před zimou je prodám a koupím lepší, bylo to ted varianta dobrá cena za komplet ale pneumatiky fakt děs, to mi nikdo nevymluví na sněhu se s tím cítím nejistě to jsou snad lepší fakt i ty polarisy, ale příští zimu na pneu už šetřit nebudu jelikož na hory jezdím dost a letos jsem si tam připadal jak na letnákách.. kol114

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem teraz polemizovat o Tvojich pocitoch s pneumatik a voknoncom sa nechem nejak zastavat matadoru (neobuvam ich) a ani nepoznam presne oblast kde sa pohybujes. Ale pre objektivne porovnanie je nutne porovnavat za rovnakych podmienok. Na vysledok vplyva take mnozstvo faktorov, ze porovnavanie po pamati z pred roka je podla mna neobjektivne. Trochu sa pohybujem v oblasti testovania aut a vela krat sa stane, ze clovek ma nejaky pocit a vysledky hovoria nieco ine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému vyhovuje niečo iné... Ale v prípade, že by som sa často pohyboval v horskom zasneženom teréne, siahol by som po kvalitnejších a vhodnejších gumách presne na to určených. Rovnako je pre niekoho, kto jazdí len v meste, nevhodné kupovať drahé Dunlopy alebo Nokiany.

Z vlastnej skúsenosti viem porovnať Matador MP58, Pirelli Snowcontrol W190 a Matador MP59:

* MP58 - na snehu nič moc, veľmi hlučné pri rýchlosti cca 90 km/h, na vode šmykľavé

* W190 - ok na snehu, vode aj suchu, hlučné v rozpätí 85-95 km/h

* MP59 - ok na snehu, vode aj suchu, hlučné nad 120 km/h

Na všetkých uvedených gumách som najazdil niekoľko tisíc km. Veľmi ma prekvapili MP59, pre moje potreby (mesto + okolie) nevidím a necitím žiaden negatívny rozdiel oproti drahším W190. Naopak v oblasti hluku sú na tom podstatne lepšie. Boli kupované ako nové v Rakúsku, za 4 gumy v rozmere 195/55 R15 som zaplatil cca 4500 Sk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych napsal můj postřeh. Mám na Roomu obuté zimáky FIRESTONE VINTERHAWK, a musím říct, že nejsem až zas tak moc spokojený. Pokud je na silnici mokro nebo břečka, tak to ještě jde. Ale na ujetém sněhu nemám pocit jistoty ani náhodou. Máte někdo skušenosti s těmahle gumama??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. S tvýma gumama zkušenosti nemám, ale mám Barum Polaris 2 a co se týče uježděného nebo hlubšího sněhu, tak

taky žádná sláva. Na břečce, mokru nebo když je málo sněhu, tak jsou dobrý. No do hor asi nebudou to pravý ořechový,

ale to je u těchhle gum asi známá věc. Na hory nejezdím a mě stačí, ale tomu, kdo jezdí lyžovat, bych raději doporučil,

aby si vybral nějaké jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tak to já si musím pochválit svoji akční volbu Semperit Speedgrip 185/15, jezdím teď pořád do hor a na sněhu se s nima cítím velmi dobře - čitelně

....uz jsem to psal.....se Semperitkama jsem byl velmi spokojen a musim se znovu zopakovat ze ted co mam VREDESTEIN Snowtrac 2 - 185/55 R15 86H RF to nema chybu a to dost jezdim i v tomto pocasi s vozikem......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for Foromen

Já mám stejné pneu na autě jako ty, byly už jednu sezonu jeté a mám je v rozměru, 205/45 R 16 a myslel jsem si že to bude lepší, ale vše zatím přisuzuji tomu širokému rozměru. Na ujetém sněhu s tím nemám problém, horší je rozbředlý sníh /brečka/, nebo velká vrstva čerstvě napadaného sněhu v kopci, když se zastaví, to ani ASR nepomůže. Na služebním máme 195 R 15 /nevzpomenu si na zančku/ a taky jsem čekal že to bude o hodně lepší. Asi lepší uzký rozměr na ty cesty na kterých jezdím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi jsem to s těma Semeperitkama zakřik ... ve čvrtek jsem cestou na lyže vjel v kopečku do 10 vrstvy úplně rozbředlého sněhu a byl jsem druhej ... takže kombinace Semeperit x 185 x velká vrstva rozbředlého sněhu špatné (s čerstvě napadlým prašanem jsem ale neměl problém)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych napsal můj postřeh. Mám na Roomu obuté zimáky FIRESTONE VINTERHAWK, a musím říct, že nejsem až zas tak moc spokojený. Pokud je na silnici mokro nebo břečka, tak to ještě jde. Ale na ujetém sněhu nemám pocit jistoty ani náhodou. Máte někdo skušenosti s těmahle gumama??

Taky mám ty Firestony. Mám stejný poznatek. Když je mokro nebo břečka tak jsou OK. Na ujetém sněhu bez posypu ale opravdu nesedí. Ale prozměnu na ledě zase sedí jako přibitý... Divný, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci debatovat o zimnich pneu odjezdil jsem 30, sezon a i na letnich nebo jak sde drive rikalo univerzaly dnesni zimy nic moc ale podle mne je to hodne o ridici kdyz mi furt tvrdi ze zimni gumy jsou vselek tak je to blbost hlavni je meziclanek mezi volantam a pedaly kdyz pojedu jak vul a budu si rikat ze mam zimni tak si natlucu osobne jsem videl kdyz napadlo cca5 cm snehu a auto samo o sobe bylu dost nestabilni jak jeden pit... to hnal a samozrejmne prvi zatacka narovnena a vylezl frajer a hned se rociloval za to neni posypany jinak za 30let jsem este neboural a nejsem predpisovy mel jsem silnejsi auta nez ted

Editováno: , autor: Pekrt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekrt: Jo jo, 100% souhlas, hlavní je mezičlánek mezi volantem a pedálama... Nedávno jsem jel po D1 od Vyškova na Brno ve velmi husté vánici, a neodvažoval jsem se jet rychleji než 70km/h, ale v rychlém pruhu si to hasili hrdinové 130 a víc km/h. Mělo by se snad jet jen podle viditelnosti, aby se dalo zastavit před neočekávanou překážkou... Ale to někteří volové nepochopí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz se vratim k tem pneu, vzdyt to neni tak velkej cenovej rozdil oproti barumkam treba koupit dunlopy (mam je na vsech autech) kor v rozmerech ktery jsou u rooma a i v testech vychazej vzdy mezi prvnima, staci se jen podivat na adac a je to. Uz jsem to na foru psal ruzne do OII do FI apod. na dunlopy (momentalne winter sport 3D) si nemuzu stezovat a to na lyze jezdim casto po cechach i do zahrnanici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...