Jump to content

Motorový olej

Recommended Posts

Ahoj.

Potreboval by som poradiť. Máme Octaviu 4 diesel 2.0 85kw. Rok 2020 Po 8000km oznámilo, že potrebuje doplniť olej. Našiel som informáciu že špecifikacia VW 507.00 a VW 509.00  Takže zrejme olej  504.00/507.00 alebo 508.00/509.00, 

Vie mi niekto s týmto poradiť, aký olej by tam bolo dobre naliať, ak má ešte len tých 8000.km????? 

Vďaka

Edited by Pdago
  • Pawouk changed the title to Motorový olej
před 5 hodinami, Pawouk napsal:

Ve kterých papírech je uvedena viskozitní specifikace 5W-30? Škodovka nic takového doposud neuváděla, platné jsou pouze VW normy.

Zdravím.  Bohuziaľ, bola to len ústna informácia, ktorú som si z časových dôvodov neoveril. Ospravedlňujem sa, za nepravdivú a neoverenú informáciu. Znenie textu som zmenil.  Ďakujem za vašu správu. Nabudúce si radšej osobne overím fakty. 

před 10 hodinami, jakas napsal:

Tady:

https://www.auto.cz/v-navodech-vozu-koncernu-vw-uz-nenajdete-specifikace-oleju-proc-ty-tajnosti-137865

je článek, na jehož konci je tabulka, ve které bys mohl podle kódu motoru najít alespoň správnou specifikaci VW

Super článokTakže zrejme nie som jediný, ktorý má tento problém.. Ano, štítok s označením toho pravého oleja.

Vďaka za tento članok. 

@Pdago - a aký máš "problém"? Že potrebuješ do Škodovky/VW doliať olej po 8000km nie je predsa žiaden nový problém. Pozri do knižky a tam je pre istotu výrobcu dovolený snáď liter na 1000km. Myslím, že za interval 30000km vymeníš olej ešte raz dolievaním. Nechápem to, ja som naposledy dolieval oleje do 1.9TDI Passat B5/1999 a teraz keď som mal na 10000km požičaný Superb 2.0TDI zožral 3/4 litra. Teda za 20 rokov žiadna zmena.

Zdravím.  Aby som vysvetlil. Kde som sa informival, aj s VIN čislom, vždy som dostal špecifikaciu 507 a 509. Ak by bola jedna, nie je problem. Takto sú to dva rozdielne druhy oleja. A asi preto aj ta otázka kvôli 8000km. Či je to  na to množstvo lepšie dať 507, alebo 509.  Ja sa v autách až tak nevyznám, preto som potreboval poradiť. Neviem, ktorá špecifikácia je pri danom množstve km pre motor lepšia.