Přejít na obsah

Akustická přední boční skla


Mumich

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Taka otazka - bol som minule v servise, a chcel som sa informovat ohladom akustickych skiel pre VW Passat. Trosku som zostal prekvapeny, pretoze klasicke okna su nalistovane ako pokovane (=determalne), pricom tie akusticke (zdvojene) su nalistovane len ako klasicke zelene skla.

 

Je to len chyba v nazvoch, alebo je fakt mozne, ze clovek ma bud determalne, alebo akusticke skla, ale nie je mozne mat obe ficury naraz???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

rád bych napsal, že akustická skla jsou lepší i pro bezpečnost posádky ... 

kdyby to bylo klasické sklo, mám to kompletně vysypané na sobě ... 

 

takhle byly střepy po celém autě, ale jako celek se to nerozpadlo ...

(rozbilo mi to vlastní zrcátko po nárazu zrcátka protijedoucího vozu - odhaduju rychlost 40+40 ... cizí zavinění )

20220615_173716.jpg

20220615_183806.jpg

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, cizího zavinění se taky vždycky bojím. Člověk se sám na sebe spolehnout může (i když to samozřejmě neplatí paušálně), ale když se střetne s někým, kdo na to slušně řečeno prdí... I proto je kamera v dnešní době nezbytnost. Vážnější škody nejsou? Zdá se mi to a nebo je zabodnutý kus střepu i do dveří? Každopádně držím palce, ať se oprava obejde bez komplikací a vše dopadne k plné spokojenosti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Whitecoat: kdyz se kouknes na prvni fotku tak to vypada na vic nez sklo a zrcadlo. Jestli nebudou pruhnuty i dvere v miste kde drzi zrcadlo. Je videt ze tam je nejak zveknuty tesneni a lista okolo okna taky vyskocena. Cekal bych ze se zrcadlo ustreli, ale podle tohohle tam drzi hodne pevne kdyz dokaze vymlatit okno. Protoze pri aklopeni je tam docela mezera a dal uz nejde otocit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nehodu tu prosim nerozebirejte. to je mimo tema. skod bylo vice. nic fatalniho. kdo chce, poslete zpravu. fotky nic moc, ale neco videt je...

 

zaujalo me prave to, jak se zachovalo to sklo.

kazdopadne ty strepy z akustickeho okna mam po celem aute.

 

doufam, ze tu palubku vycisti, aniz by to podreli. byla cela pokryta skelnym prachem ... vic ZDE k nehode psat nechci (kvuli hlidani tematu, jinak je mi to jedno) :) pekny den.

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 8. 2. 2022 na 15:24, Deliberator napsal:

O2 mela akusticka skla? Ty jo.

Ta nemela ani o3 pred FL, pac jsem v ni mel zaklikane uplne co slo, a toto neslo. Mozna je pak davali do O3 FL... ale v pred FL nebyli.


Trochu historie - samozřejmě, že je O2 měla. Asi vůbec netušíš, že O2 měla spoustu zajímavých věcí, které příchodem O3 skončily...

Jedna z nich byla i zmíněná "SunSafe" skla, která byla za cca 25.000-30.000 příplatek, já je měl v LKčku (FL) v základní výbavě.
Na rozdíl od současného Superba 3, kde jsou myslím volitelně jen jako boční, v O2 byly všude, tzn. i čelní, všechna boční i zadní. Byly 3vrstvé skla, navíc zvenčí dobře pokovená (byly takové nahnědlé), pokovení mj. velmi snižovalo přehřívání interiéru v létě.

 

Měnil jsem přední sklo 2x, a vždy se muselo objednávat právě SunSafe. Auto bez nich bylo z hlediska hlučnosti zcela jiné auto.

Potom jsem šel do O3 FL, také LK (dodnes), a tam už to koncern nedovolil, přílišný luxus. Pouze SunSet, to jsou jen zabarvená, nic víc. Ve vnitřní hlučnosti a zahřívání interiéru auta to je dost znatelné, u obou motorizace 1.8TSi, tzn. velmi tichý motor.

 

A jak psal @guest100, najdi si to ve vláknu o O2, tam jsme o nich toho napsali hoooodně :-) Dávali se jako příplatková výbava i do S2, v LK rovněž standard...
Níže foto z mé tehdejší O2FL LK se SunSafe skly, jsou na tom krásně vidět všechny ty 3 vrstvy.

Btw. zevnitř auta se v podstatě nedalo pořádně telefonovat bez externí antény (tzn. sady v autě), a už vůbec použít CB vysílačky (!)

26072011475.jpg

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/7/2022 at 2:09 AM, e1. said:

Ahoj, riešil tu už niekto výmenu tých bežných skiel za tie akustické? Ak áno, čo všetko sa menilo okrem skiel?

Je to výměna kus za kus. Nic jiného než samotné sklo nebylo potřeba řešit.

Číslo dílu 3V0 845 021 (levé) a 3V0 845 022 (pravé)

  • Díky 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
V 2. 7. 2022 na 7:20, e1. napsal:

Toto si ma potešil.
Pozerám, že ceny sú cca. 220-270 € za jedno sklo, čo nie je najmenej, ale s prácou by sa to dalo zmestiť do nejakých 600 € + pôvodné sklá sa asi dajú tiež predať za nejakú symbolickú sumu. Asi do toho pôjdem. 

Jak jsi postoupil ve výměně skel? Taky o tom přemýšlím, na můj vkus je ve vyšších rychlostech v kabině hluku moc, a vzhledem k tomu, že 90% času v autě trávím na dálnici, myslím, že bych rozdíl ocenil. Mám FL bez akustických skel a přemýšlím o vytlumení kabiny + výměně předních skel. Předpokládám, že ta jsou pro předFL a poFL verze stejné, tedy jako čísla dílů uvedené výše, že? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si nechal odhlučnit auto a vyměnil jsem skla za akustická. Odhlučnění samotné ubralo ve 130 km/h 4,6 dB a dodatečná výměna skel tomu pomohla řekl bych o zhruba stejně (to už ale změřené nemám). Při dálničních ryhlostech jde o příjemnou jízdu, kdy řidič dobře slyší spolujezdce hovořícího ze zadního sedadla.

 

Zajímavé je, že ze sedadla řidiče se zdá, že nejvíce hluku přichází zezadu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za zpětnou vazbu. O tomhle přemýšlím už dlouho a teď jsi mě asi definitivně přesvědčil, že to význam pro mě mít bude. Skla teda byla jednoduchá výměna kus za kus? Našel jsem cenu na internetu cca 220eur/ks, tebe vyšla podobně? Díky ještě jednou. 

Editováno: , autor: nonaim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja som do toho ešte nešiel, v tomto momente mám mám iné priority. Ale hneď ako to bude možné, chcem sa k tomuto vrátiť a spraviť nejaké základné odhlučnenie aj ja + výmenu tých skiel.

 

@Mumich, aké odhlučnenie si dával robiť pred tou výmenou skiel? Iba dvere, prípadne komplet od stropu až po podlahu? Prosím napíš niečo podrobnejšie do vlákna o odhlučnení interiéru. Vďaka. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...