Přejít na obsah

Co ten benál a nafta?


keras

Doporučené příspěvky

Jj..taky to pozoruju.. 

Jel jsem po dálnici D35 (Mohelnice - Olomouc) cca 28 km ma tempomat 130 km/h, protože jsem spěchal,  a standardně předjedu jen pár aut,  a dnes jsem jich předjel v obou směrech snad min. 50, takže už lidi někde přestávaj naplno využívat max. dálniční limit. Většina fakt těch max. 110 km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ rychlost klesla, ale trafik je o to horší řekl bych. U nás tradičně problém pomalé rozjezdu na zelenou, kde by třeba v Praze projelo 20 aut tak tady maximálně 10 a po zdražení už jen 5, průjezd krokem je nyní standard. Na silnici se vyskytuje víc 70 k/h omezovačů než byl standard.

 

Nicméně dokud nebude litr benzínu na 80 kč tak trafik logicky neklesne, pořád je v poměru k platu nyní PHM velmi levné. 

Proto ani nechápu tu nenávist na vládu že nesnížila spotřební daň. Osobně si myslím že je aktuální stav správný. PHM dlouhodobě drahá budou, takže nakonec i madaři a poláci zdraží.

Jako vedlejší efekt aspoň bude víc peněz na zbrojení.

Co si budeme běžný člověk má motorizaci se spotřebou kolem 6l/100 a těm se nyní náklady na phm z 1500 měsíčně zvedli 2000 měsíčně, což mi nepřijde hrozné. Mnohem zajímavější částky budou u bohatší vrstvy kde je spotřeba 15l základním standardem a nájezd bude také výrazně dražší a těm to lidem rozdíl v ceně bude úplně fuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně se na dálnicích i okresních silnicích jezdí pomaleji, modně aut se táhne za tirákama, nikdo nepředjíždí a v levým pruhu jen dodávky a firemní auta, těch normálních oproti dřívějšku minimum, mimo dálnice nemá nikdo snahu se na mě lepit a předjíždět v každé zatáčce, rozhodně je to poznat a né že né :) Ještě mám v nádrži pořád asi půlku za 39,90 a snažím se taky mít lehkou nohu, ale jelikož s ní jezdím pořád, víc tu spotřebu nestlačím. Každopádně můj odhad je, že zůstaneme na dlouhou dobu na ceně 45,- za N95 a budeme spokojeni, že není na začátku pětka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi sice jezdí pomaleji, jenže jim jaksi někdo zapomněl říct, že důležitá je plynulost... V posledních 14 dnech se mi už několikrát stalo, že jel někdo včelo kolony 70-80 a neustále to střídal. To potom dojede člověk se spotřebou vyšší než kdyby jel stále a plynule stovkou...

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, keras napsal:

Protože ten první jede na spotřebu (a ještě nějakej čepičář se zmijovkou) a co se děje za ním v koloně tak na to sere☹️

Zákon č. 465/2006 Sb. Hlava II § 18 (2)/b) Řidič nesmí omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.

Možná kdyby mu PČR naúčtovala adekvátní příplatek...
Bohužel s tím se budeme teď setkávat asi častěji...


Jak správně podotknul @stanmar jsou prázdniny v mnoha krajích, což přináší běžné výkyvy provozu. Třeba D1 o víkendu byla plná až až...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, keras napsal:

Tak konečně palivo zlevnilo! Nafta o 4 a benál o 2 kačky... 

 

Edit: ahaaa, voni dneska začali kontrolovat marže!!! 

🤣🤣🤣

 Marže má stát oficiálně kontrolovat až od úterý 15.3.2022, dle vyjádření  Kupky, v pondělí ještě ne.  Ale co je zajímavé, Fiala v nedělní partii hromoval pro kontrolu marží , snad že  nepoctivci na čerpačkách jsou nenasytní  v těch maržích. No a  co tedy takové státní Čepro a jeho čerpačky Eurooil, ty snad měly nějaké , podstatně nižší ceny oproti jiným?  Pod svícnem snad pořád bývá tma? Jsem opravdu upřímně a hodně zvědavý na ty státní kontroly marží a jejich výsledky. Podle mne neobjeví nic podstatně předraženého, ani na těch 2 týdnech zpětně, aspoň ne na těch obyčejných malých čerpačkách.  Majoritně se pakoval podle mne  někdo jiný, i když nevylučuji, že nějaký, jednotlivý  nájemce  si taktéž přisadil více , než v minulosti.  Opravdu jsem hóóóódně zvědavý na ty výsledky státní kontroly marží a vůbec jestli se něco podstatného dozvíme!! Odhaduji, že někdo jako exemplární případ bude snad  obětován a pak zase ticho po pěšině, jako skoro vždycky. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Martab napsal:

Zákon č. 465/2006 Sb. Hlava II § 18 (2)/b) Řidič nesmí omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.

 


 

To ano, to je pravda, ten paragraf tam je, jen si neumím představit, jak by Policie dokazovala a vymáhala tu bezdůvodně pomalou jízdu. Snad jen na dálnici, kde tam nesmí vozidla, co mají konstrukční rychlost  pod těch 80km/hod a tak pomalejší vozidla by prostě z dálnice odklonila. Jinak stačí řidiči aby Policii řekl, že se v dnešním provozu  bojí, nebo si není jistý jet třeba na okresce více jak 60km/hod a bude vymalováno. Co s ním Policie nadělá, max. pokud má tu pravomoc, tak by ho mohla poslat přes nějaké to správní řízení na lékařskou, nebo psychologickou prohlídku, ale kdo by to dnes dělal a obyčejný policajt v terénu, že ten by si tím přidával úřednickou práci? 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za OT,

Spoiler

tato diskuze rozhodně nepatří sem, ale pokud se někdo bojí jet více než 70 po běžném hlavním okresním tahu, tak by měl zvážit, zda ten ŘP není lepší vrátit, nebo mít aspoň dost soudnosti na to tu kolonu za sebou jednou za čas pustit. To samé na dálnici, když jedu 110 abych šetřil, tak když ten kamion předjíždím, tak na to na chvíli prostě šlápnu, abych nezdržoval, né že kvůli tomu musejí všichni brzdit... Min. 80km/h na dálnici je potom zase uplně jiný paragraf. Samozřejmě, že se to dokazuje blbě, ale když se za někým táhne 2km kolona, je to docela pěkný důkaz, že je něco špatně. Ale vždy by to mělo být o tom, že mi jako řidiči jsme soudní a sami zhodnotit, jak se chovat.

Tedy zpět k palivům :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Martab napsal:

Zákon č. 465/2006 Sb. Hlava II § 18 (2)/b) Řidič nesmí omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.

Možná kdyby mu PČR naúčtovala adekvátní příplatek...
Bohužel s tím se budeme teď setkávat asi častěji...


Jak správně podotknul @stanmar jsou prázdniny v mnoha krajích, což přináší běžné výkyvy provozu. Třeba D1 o víkendu byla plná až až...

 

Minulý týden jsem dostal pokutu za 110 km/h při plynulém předjíždění kamionu, který jel 80 km/h. Samozřejmě měřili v jediném úseku kde se dá rozumně předjíždět. 

Realita je taková že ti policie určitě naúčtuje adekvátní příplatek za to že pomalého řidiče předjedeš, nežli za to že pojedeš 70 km/h na silnici první třídy.

 

Plynulost dopravy je to poslední co PČR zajímá.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...