Přejít na obsah

2.0 MPI spotřeba a zkušenosti


pet

Doporučené příspěvky

Tak asi zkusím nechat zkontrolovat tu LAMBDA sondu. A ještě na doplnění o kolik asi tak stoupne spotřeba při zapnutý klimě?

Tu Lambdu určitě nechej co nejdříve zkontrolovat.

Jinak u zapnuté klimy dělá navýšení spotřeby paliva cca 1 l/100 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute hoši chtěl bych se zeptat může být spotřeba ovlivněná tím že mám třeba špatně seřízenou geometrii nebo nějakou závadu na nápravě, od té doby co sem přivezl auto z opravy tak se ve městě nemůžu dostat pod 11l a na dálkových nejde pod 9litrů. Nic mě nenapadá s motorem sem neměl ještě žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak po delší době zase jeden příspěvek k OI s motorem 2.0 : jezdím s OI Combi - 2.0 (r.v.2000) cca 14 měsíců. Auto bylo dovezeno z Němec v super stavu najeto mělo 88500 km (prej poctivejch :p ). Zatím jsem já najel asi 42.000 km, z toho tak 1/3 město,1/3 mimo město do 100 km a 1/3 mimo město a po dálnicích nad 250 km. Dlouhodobá spotřeba podle skutečného tankování je 7,78 l/100 km ( celkem souhlasí i se spotřebou dle PP). Spotřeba oleje je na můj vkus trochu větší- cca 2-3 l. na 15.000 km. Ale to je asi v normě-jak čtu příspěvky... :) . Olej nikde neteče...

Jinak jsem s autem absolvoval Chorvatsko-až dolu k Dubrovniku - plně naloženo a v 4-lidech spotřeba tam 6,9 a zpět (je to víc do kopce :p ) 7,2 l.

Kontrolka elektroniky motoru se mi též rozsvítila (zatím za celou dobu 2x) a vždy po dotankování benzinu. Potom svítila s přestávkami vždy až do dalšího natankování a je zase klid , třeba i 20.000 km. Tak jsem to zatím vůbec neřešil. Zdá se mi, že na to má vliv i kvalita benzinu.

Jinak mohu říct, že s autem naprostá spokojenost :palec2::palec2: ( PS nejvyšší dosažená rychlost= 235 km /hod. dle tachometru - 220 km/hod. dle GPS, ale ještě by asi šla...., kdybych se nebál ;) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak jsem to asi zakřikl... :kuk: . Kontrolka Check svítí....., auto smrdí...., spotřeba o cca 2-3l. stoupla..... :prc: . Asi váha vzduchu.

hmm to já už bojuju se spotřebou asi tak tři měsíce kontrolka nesvítí, váhou vzduchu to není lambdou taky ne nikdo neví čím to může být ale spotřeba taky o dva litry vetší :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak po delší době zase jeden příspěvek k OI s motorem 2.0 : jezdím s OI Combi - 2.0 (r.v.2000) cca 14 měsíců. Auto bylo dovezeno z Němec v super stavu najeto mělo 88500 km (prej poctivejch :p ). Zatím jsem já najel asi 42.000 km, z toho tak 1/3 město,1/3 mimo město do 100 km a 1/3 mimo město a po dálnicích nad 250 km. Dlouhodobá spotřeba podle skutečného tankování je 7,78 l/100 km ( celkem souhlasí i se spotřebou dle PP). Spotřeba oleje je na můj vkus trochu větší- cca 2-3 l. na 15.000 km. Ale to je asi v normě-jak čtu příspěvky... :) . Olej nikde neteče...

Jinak jsem s autem absolvoval Chorvatsko-až dolu k Dubrovniku - plně naloženo a v 4-lidech spotřeba tam 6,9 a zpět (je to víc do kopce :p ) 7,2 l.

Kontrolka elektroniky motoru se mi též rozsvítila (zatím za celou dobu 2x) a vždy po dotankování benzinu. Potom svítila s přestávkami vždy až do dalšího natankování a je zase klid , třeba i 20.000 km. Tak jsem to zatím vůbec neřešil. Zdá se mi, že na to má vliv i kvalita benzinu.

Jinak mohu říct, že s autem naprostá spokojenost :palec2::palec2: ( PS nejvyšší dosažená rychlost= 235 km /hod. dle tachometru - 220 km/hod. dle GPS, ale ještě by asi šla...., kdybych se nebál ;) ).

hm já taky koupil z Němec měla nalitáno 114 tis ted už jsem dalších 20 nalital. Jinak s tou kontrolkou též bojuju. Po přestavbě na lpg mě přestala svítit, jakmile jsem jezdil na benzin -rosvítila se svina!. Po jízdě na lpgcca 2dny zase zhasla...po vyjeti plynu a jezděni na benzin se zase rozvítila a opět provoz na lpg a po 2 dnech zase zhasla! Nevim čím si to vysvětlit! Emisema? Jinak kvalita benzinu si myslím má také vliv na tu zasranou kontrolku!!.Jinak spotřeba dlouhodobě 9-10 litru. Pokud natankuju v Prostějove- Mechanika tak 10 litru na 100 a pokud natankuju v Olomouci -Agip tak 9/100km. Benzín- spotřebu nemám změřenou a jinak počítač mi ukazuje spotřebu při jízdě na lpg kolem 8-9 litru a moc na nej nespoléhám. Ale i tak 10 litru plynu na 100!!!! to je pro mě super spotřeba při dnešnich cenách!!A na léto se těším nejvice!! Benzin pujde na horu a plyn bude stejny možná levnější!!!! Třeba se dočkám 40kč za litr 95 :plol;) Jinaklpg mě stoji 15kč v Prostějove a 15,6 v Olomouci na Agipu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové.Ta slavná kontrolka co svítí snad u všech 2litránkú včetně mého miláška.Tak jsem se na ní ptal jednoho fachmana co dělá jen octy.Cituji jeho odpověď :Motor 2.0 i byl náhražkou za 1.8 20v. a to až v 99 roce

2.0I je sice starší,ale za to spolehlivější a má menší spotřebu. Musel však splnit normu euro3 a tam je zakopaný pes.Ten motor to zvládl tak na hranici a když má už něco najeto tak háže chyby. Wag pak píše sporadické závady typu:(bohatá směs občas chudá směs občas),přitom motor jede bez problému. Tak to je asi tak vše. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě se s tím nedá dělat nic. :) Asi si musíme zvyknout, ale já jsem před pár týdny vyměnil hadičku na ovládání podtlaku a od té doby asi 800 km bez kontrolky, tak nevím. Ale já to moc neřeším, jezdí to super a nijak ta kontrolka nevadí. Spíš by mě zajímalo, jestli ten tvůj katalyzátor byl opravdu v háji nebo se ho potřeboval jen servis zbavit. :D

edit: teď jsem si přečetl tvé nové téma v ostatních o té výměně katu. :feve:

Editováno: , autor: KaJe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zdravím po dlouhé době. Můj 2.0l jezdí na plyn už skoro 100 000tis km a zatím kontrolka ani jednou nezasvítila. Jestli tam vůbec je ;) . Ale jsem s tím spokojený na 100%!. Teď čepuji lpg za 15kč/l. Za kolik čepujete vy a kde? Já čepuji za Ostravou směr Mošnov. Asi je to Stará ves.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To KaJe: No oni si dokonce dali tu práci a údajně ho obejdali přímo ze Škoda Auto, také by mě zajímalo zda byl opravdu vadný...nicméně ta kontrolka byla po celou dobru provozu OK, až když jsem vzal benzin u Hypernovy a ujel cca 2km, pak návštěva Auto-Branka a to ostatní jsem již popsal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co se s tím dá dělat?Po té co jsem auto vyzvedl ze servisu tak kontrolka opět svítí, žena mě vezla na letitě a při spáteční cestě ze opět rozzářila kontrolka...

Možná by to chtělo nějakého koumáka který nadstaví pokud to vůbec lze větší hranice hodnot na řídící jednotce.Tady se prokázalo na fóru,že kdo jezdí na LPG tak problémy s kontrolkou nemá.Tudíš usuzuji,že závada je skutečně v emisích.Doporučuji,ale předem skontrolovat veškeré hadičky a vše okolo sání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem absolvoval 750km Livigno-Litvínov(4 lidi,plný kufr+stř.box).....7,1 l. Jizda +/- v rámci pravidel,prům.rychlost 83km/h.Jsem mile překvapen!!!Jinak Livigno je bezcelní zóna a tak ráj pro motoristu-alkoholika -_-

1l natural95 24

1l Jameson 216

1l Jack Daniels 275

Pokud rádi lyžujete,máte velkou nádrž a zdravý játra-vřele doporučuji :kol-59:

Editováno: , autor: hony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zdravím po dlouhé době. Můj 2.0l jezdí na plyn už skoro 100 000tis km a zatím kontrolka ani jednou nezasvítila. Jestli tam vůbec je ;) . Ale jsem s tím spokojený na 100%!. Teď čepuji lpg za 15kč/l. Za kolik čepujete vy a kde? Já čepuji za Ostravou směr Mošnov. Asi je to Stará ves.

Zdravim vsechny, ty s 2.0 obzvlast,

tankuju v Turnove uz pomerne dlouho za 16,2Kc/l

jinak co se tyce kontrolky motoru, tak jako vetsina z vas.

Jednou vydrzi nesvitit 1000km a nekdy 1km po smazani chyb. A to hlavne na plyn a v chladnu (jinak na lpg najeto cca 50t).

A ta emulze na vicku to je standard. vyresil jsem to tak, ze jsem odvetrani motoru vyvedl pod auto (jinak mi to skubalo po nastartovani, jak se ta emulze dostala do studeneho sani.)

A spotreba: benal 8l

lpg 10-11l (v servisu s tim nejsou schopni nic udelat)

Mudra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych taky napsal zkušenost. Auto mám od ledna a jediné co jsem pořád řešil byla kontrolka motoru. Pořád sem chodil na výmazy a nikdy to nevydrželo dlouho. Už sem dopadl tak, že mi to v autorizovaném servisu mažou zadara, protože sem tam opravdu často. Nevěděli co s tím a tak hlásili, že mám asi problém s lpg. Asi na tom něco bylo, protože sem při automatickém přepínání zjistil že mi při dobrždování zhasl motor což při automatické převodovce není zrovna košér a tak sem to řešil, že sem jezdil na benzín do doby než sem se vymotal z města a pak na delším úseku sem to přepl a čekal až to zaškube a bylo. Jenže sem dojel na místo něco dvě hod.vyřizoval a pak sedl a nic. Ani se to nehlo, vyšťavil sem baterii a tak došlo na odtah. Tam si nechali auto přes noc, ráno volali, že si pro něj mohu dojed že je v pohodě, museli nahrát novej sowtvér , načetli totiž 19 sporadických chyb. Od té doby sem jezdil výhradně na benál, kontrolka se rozsvítila, ale po nějaké době asi 4 dny zhasla a neobjevila se. Byl jsem na revizi plynu, tam odstranily to škubání při přepínání, výmněnou filtru, předchozí majitel na to asi sral, byl zajebaný jak hovado, udělali kalibraci všech vstřiků a hotovo. Spokojenej jsem odjížděl. Tak sem se tvářil 3dny než se zase rozsvítila. A už mám z toho takový pocit ,že jak se nepouživají benzínové vstřiky včetně čerpadla tak se to prostě zajebe tím bordelelm z lpg a už to hlásí chybu. Třeba když na to prudce šlápnu tak auto jede v poho, ale kontrolka problikává a pak zase jen trapně svítí. Zase zajedu až bude trochu více času do servisu. Moje dřívější auto nemělo tolik chyb, ale zase nejelo a žralo jak hovado renault 19 chamade 93. Ještě k té spotřebě, jsem spokojený, bezín mám jen na zahřátí motoru, tak 6km, pak se to přepíná na lpg automaticky, takže to vychází na 2 plné LPG po 40 litrech a za 500kč benzín. Jezdím převážně do práce a z práce vždy něco mám, takže denně 80-130km. A na nohu se nedívám, když to jde a to jde skoro pořád tak jedu jak hovado,kdybych se viděl tak řeknu, zase jede nějakéj kokot v oktě co si myslí ,že ho všechny vymoženosti dnešní doby ochrání, až to někam pošle, za 11l lpg/100km. A vychází to tak i podle papíru. 40l/380km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak jsem to asi zakřikl... :kuk: . Kontrolka Check svítí....., auto smrdí...., spotřeba o cca 2-3l. stoupla..... :prc: . Asi váha vzduchu.

Auto smrdi ? na volnobehu ti to kolko zerie ? viac ako 2L/h ? tak to bude lambda sonda. Prestava regulovat. Sporadicky opat zacne ale uz je na odchode. Vymen a uvidis. Resp kukni cez VAG a uvidis ze ide do maxima reguluje naplno a pozaduje bohatsiu zmes nakolko si mysli ze ide chudobna... Takze autro poriadne smrdi a smrdi aj na benzin...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové.Ta slavná kontrolka co svítí snad u všech 2litránkú včetně mého miláška.Tak jsem se na ní ptal jednoho fachmana co dělá jen octy.Cituji jeho odpověď :Motor 2.0 i byl náhražkou za 1.8 20v. a to až v 99 roce

2.0I je sice starší,ale za to spolehlivější a má menší spotřebu. Musel však splnit normu euro3 a tam je zakopaný pes.Ten motor to zvládl tak na hranici a když má už něco najeto tak háže chyby. Wag pak píše sporadické závady typu:(bohatá směs občas chudá směs občas),přitom motor jede bez problému. Tak to je asi tak vše. ;)

přesně to samé mi říkal kámoš od Hlaváčka v olomouci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankuji v Prostějove -14,90!!!! :p !!!!!a jinak olomouc 15,60 lol Kontrolku už neřeším!!! Pořád zhasína a rožíná se.Auto stále jede a pořád stějně ale kdo si tu psal že lpg dělá bordel!!!Hm tak nevim čím..plyn je čistější než benzin a nafta!!!Měl někdo rozdělaný benzinák a plynáka!!!Tak at pak mluvi až to uvidíííí!!! :palec2::aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...