Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

jj závody bývají v září,ale já myslel kdy se dá asi přihlásit :palec2:

prihlasky se davaji behem srpna.......startovne cini celkem 700 Kc /350,- pro jedneho/.....je to na dva dny.......v cene mas prvni den rano snidani, obed, veceri, ubytovani. Druhy den snidani, obed. Dale mas za free benzin co projedes behem souteze + 4l oleje. Tentokrat jsem dostal Shell Helix Ultra 5W-40. No a samozrejme spoustu reklamnich veci....Organizace je na jedna.....Uz se tesim na dalsi rocnik :p a doufam, ze nas pojede vice...Taktez by se mohli pridat bratri Slovaci lol ....soutez je mezinarodni. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som bol znova prevetrat monstrika do Mnichova, tentokrat bez klimy, kedze bola zima. Do Mnichova to bolo za 7.4l/100km priemerka 102km/h a naspat 7.0l/100km pri priemere 98km/h. Neslo sa na spotrebu (ale dodrzovali sa predpisy) v Nemecku som mal na tachometri neraz 200km/h :D. Takze celkovy priemer 7.2km/h. Pre zvedavost som pred cestou a na konci natankoval doplna. Prejdenych 1504km a oficalna spotreba podla uctov 7.16km/h, takze aj na palubny pocitac sa da asi spolahnut.

Pravdupovediac som nechel verit vlastnym ociam :D. Neviem ci je pricina za volantom, alebo pod kapotou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Economy Runu, ta 1.2 Roomster se spotřebou 4.78 jsem byl já :-) , a právě podle profilu tratě (kopce nahoru dolu, jsem byl přesvědčený, že 1.4 na tom bude o hodně líp :-) to víš ta 1.2 má do kopců problémy sama se sebou. Jinak jel jsem po třetí dvakrát s 1.2 40 kW Fabií I a teď po třetí s Roomem. Mám ho od 9. května a nejeto má asi tak 17000 kiláků, takže jak říkám, ještě není pořádně zajetý :-). Výzvu na příští rok samozřejmě přijímám :-D Akce jako vždycky bezvadně zorganizovaná a taky se už těším na příští ročník...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod kapotou to asi nebude kolik máš najeto. Mít takovou spotřebu to ba bylo paráda ;)

Prave som prekrocil 30k. Tu na okoli mam dokonca jednu 40km trasu po skoro rovinke a bez klimy a velkej premavky zajdem 5,4l/100km pri priemernej rychlosti 81km/h (po ceste je aj par dediniek)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdravím všechny :palec2::palec2::palec2:

v březnu tohoto roku jsem si koupil FABII 2 , 1.2 HTP 51kW.

byl to předváděcí vůz ve verzi SPORT a najeto měl 4000 km.

když jsem s tím začal jezdit tak jsem měl spotřebu k 7 litrům.

teď tam mám 22000 km a se spotřebou se pohybuji na 6.1 - 6.3 litrech.

hodně mě to kazí město,když několikrát týdně jezdím s manželkou a mámou po nákupech.

jinak každý druhý den jezdím za prací do prahy a tam jsem s tou spotřebou lépe.

Kolín - Praha Malešice : 50 km - jezdím maximálně ø 6.2 a to jedu svižněji.

jinak když jedu vklidu,tak mám ø 5.5 - 5.7 litrů.

zkoušel jsem na těchto 50 km co nejnižší spotřebu,

když jsem dorazil,tak mě palubní počítač ukazoval ø 4.7 litru

jízda to tedy byla strašná.normálně to jezdím za 40 min,

ale s tou nejnižší spotřebou sem to jel 1 hod a 20 min

zatím jsem s autem spokojen až na jednu maličkost - po 3 týdnech mě to nabourali,

ale takový je už život.garančka proběhla pohodově a už se budu chystat na další.

lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám Roomstera 1,4 16V Scout, najeto 16000km a dlouhodobá spotřeba je 7,3 l. Tak z 80% jezdím po městě a občas to fakt nešetřím. Liberec - Praha při 170-180km/h si vezme 7,8 l, při 130km/h cca 6,2 l. Okresky když jedu do 100km/h tak 5,1 - 5,8 l podle trati. Docela slušný na benzín a asi jsem udělal líp než kdybych koupil TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je to tak ze klima ide stale na plny vykon ? Teda ked ide ide vzdy rovnako. Ked ju automatika vypne tak zase nejde vobec.

Neni, klimatizace jede v rozmezi 2-100% a to furt.

Ad spotreba, mam to podle nalady, ale pod 7,5l se moc nedostanu, spis ted kolem osmi. Po dalnici 150, mimo vetsinou 110-120. Na bezny trase je cca 50km mesta, 70km prvni tridy, 120km dalnice.

Docela nic moc, s Feldou to tolik nejelo/neslo, ale mela to v lete za 6,8l pri plnym nalozeni...

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Roomstera 1,4 16V Scout, najeto 16000km a dlouhodobá spotřeba je 7,3 l. Tak z 80% jezdím po městě a občas to fakt nešetřím. Liberec - Praha při 170-180km/h si vezme 7,8 l, při 130km/h cca 6,2 l. Okresky když jedu do 100km/h tak 5,1 - 5,8 l podle trati. Docela slušný na benzín a asi jsem udělal líp než kdybych koupil TDI.

Ja mam dlouhodobou 7,1. Ale docela se hlidam. Kdyz to neresim, tak mam dlouhodobku tak na 7,6. Kdyz jedu na pohodu, tak jsem mezi 6,3 - 6,9. Ale dalnice a mesto mi to zveda. Mam najeto 62.000 km. Ale stejna na benziin 1.4 mi to prijde dobry. Predchozi auto bylo OI combi 1.9 Tdi 66kW, dlouhodoba 6,2. Ale to jsem jezdi urcite rychleji nez ted s Roomem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam dlouhodobou 7,1. Ale docela se hlidam. Kdyz to neresim, tak mam dlouhodobku tak na 7,6. Kdyz jedu na pohodu, tak jsem mezi 6,3 - 6,9. Ale dalnice a mesto mi to zveda. Mam najeto 62.000 km. Ale stejna na benziin 1.4 mi to prijde dobry. Predchozi auto bylo OI combi 1.9 Tdi 66kW, dlouhodoba 6,2. Ale to jsem jezdi urcite rychleji nez ted s Roomem.

Mám najeto 5000km a dlouhodobá spotřeba je 7.7 najeto 80% Brno mimo město jsem se ještě nedostalo pod 6.3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím pravidelně trasu Brno-KM-ZL a při víkendovém provozu jsem schopný jezdit pod 6 litrů.

Rekord Brno - Zlín mám za průměrných 4,7 litru, ale to už jsem jel jako ti s kloboukem na hlavě :)

Stejnou trasu jsem ale udělal i za průměrných 10,5 litru, ale to jsem měl na dálnici tempomat na 180km/h :scooter:

To se už v nádrži musel dělat vír. :smich:

Dlouhodobou spotřebu mám 6,7 litru a většinou jezdím mimo město.

Po Brně většinou jezdím jen do hokny, a to za cca 9 litrů, protože krátká vzdálenost, studený motor a je to do kopce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky neco pridam do mlyna...

Mam 3 mesice Roomstera 1.2 51kW r.v.2008 najeto 5800km. Podle PP celkovy prumer 6,0 l/100. Jezdim 10% mesto, zbytek okresky. Ted co se celkem oteplilo jezdim Opava-Ostrava za 5,3 l/100, ale jak teplota rano klesne pod 10 stupnu, tak jedu zase za 6. Pneu mam uz zimni 185/65 R14 SAVA S3. Na letnich Bridgestonech 195/55 R15 je spotreba na stejne trase o cca 0,2 vetsi.

A jeste jeden postreh, pod predni kapotou na tom cernem plechu kde je zamek kapoty jsou po stranach dve plastove zaslepky a pod tou na prave strane je privod do sani, kdyz tu zaslepku vydelam, tak mam podle PP mensi spotrebu o cca 0,2 - mereno nekolikrat na stejne trase... Motor asi saje vice studeneho venkovniho vzduchu malou sterbinou mezi chromovanou listou na kapote a zebrovanim v masce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky neco pridam do mlyna...

Mam 3 mesice Roomstera 1.2 51kW r.v.2008 najeto 5800km. Podle PP celkovy prumer 6,0 l/100. Jezdim 10% mesto, zbytek okresky. Ted co se celkem oteplilo jezdim Opava-Ostrava za 5,3 l/100, ale jak teplota rano klesne pod 10 stupnu, tak jedu zase za 6. Pneu mam uz zimni 185/65 R14 SAVA S3. Na letnich Bridgestonech 195/55 R15 je spotreba na stejne trase o cca 0,2 vetsi.

A jeste jeden postreh, pod predni kapotou na tom cernem plechu kde je zamek kapoty jsou po stranach dve plastove zaslepky a pod tou na prave strane je privod do sani, kdyz tu zaslepku vydelam, tak mam podle PP mensi spotrebu o cca 0,2 - mereno nekolikrat na stejne trase... Motor asi saje vice studeneho venkovniho vzduchu malou sterbinou mezi chromovanou listou na kapote a zebrovanim v masce...

Musím to vyzkoušet, ale stejně by mě zajímalo na co to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...