Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

Tak já taky přidám svojí spotřebu. V sobotu jsem se vrátil z Pelješacu. Mám to tam 1200 km a spotřeba tam i zpět shodně 7,1 l/100 km. Vždy půlku cesty s klimou. Docela mě to překvapilo, a to až do Vídně jsem se držel lehce nad 6 litry. Jel jsem to v trhu sám za 16,5 hod. 680 km dálnic (dle navigace) zbytek okresky. Po dálnicích okolo 140-160 km/hod, okresky jak to šlo. Převážně jsem jel na 6 rychl. stupeň, a to i na okreskách, což třeba tady nedělám. Jinak normálně jezdim mezi 8,5 - 9,3 l/100km.

Edit: Jo a jel jsem na N98.

Editováno: , autor: waleri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sice motor nezhasol, ale v podstate mam to iste - chce to viac plynu.

Kedze toto je vlakno o spotrebe tak som sa vo svojich predchadzajucich prispevkoch iba chcel podelit o svoje skusenosti. Pri jazde bez klimy som so spotrebou (aj vykonom) spokojny. Horsie je to s tou zapnutou klimou. Ako som pisal: Pri zahriatom motore mam pri zapnutej klime ("na stred" + ventilator 1.stupen) pri stati spotrebu DVOJNASOBNU (!) a pri jazde to robi o 1-1,5 l/100km viac ako bez klimy.

Trochu OT: Co sa tyka vykonu motora pri zapnutej klime: v servise mi povedali ze klima zapnuta "naplno" si vezme 4kW vykonu. Ak by to teda bola pravda, tak by ten ubytok vykonu nemal byt az taky citelny. Predtym som totiz jazdil s 1.2 47kW a teraz mam 63kW (malo by mi teda "ostat" este 59kW). Ked vsak zapnem klimu tak mam pocit ako by som motoru "stupil na krk" a auto ide horsie ako moja stara 1.2 :(

Já jsem se už naučil klimu zapínat až je zahřátý motor. Když mám klimu na 22C a vent. na dvojku a vnitřek už je vychlazený, tak už to na spotřebe není poznat a na výkonu také ne. Ale než se to vychladí tak se s tím jezdí blbě po městě, mimo město je to v pohodě. Také jsem měl 1.2 47Kw ale nezdá se mě že by jela hůř, ale v ní mít klimu tak by to snad nejelo vůbec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky přidám. Roomster 1,4 TDI Cimbu 71Kw - 240Nm, Kola Kentaur 17“- 5,5 l/100km

Fabia II 1,2 HTP 51Kw – 6,8 l/100km

P.S. S touto Fabií jsem rozhodnut, že jí prodám a koupím si znovu Fabii,ale s motorem 1,9TDI. Motor 1,2HTP mi přijde v dnešním silničním provozu v podstatě nebezpečný.Jezdím s ní den co den do práce v 5 lidech. V tomto obsazení je motor absolutně mrtvej, klimatizaci vypínám při každém předjíždění a při každé jízdě do kopce. Kolikrát se mi stalo, že jsem horko těžko předjel kamion na dálnici a auta za mnou troubila a po zařazení na mě ukazovali fuck .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fanis, kup si 1.9 TDI to bude nářez!!! :kol-98: ...k té spotřebě... jezdím teď s Combikem F I. HTP 47 kW a je pravda, že když se rozjíždím s klimou, která jede na plný výkon, tak je to znát... chce to prostě víc plynu... jinak včera, to co jezdím s oktou FSI za 11 l... jsem jel s touto Fabcou za 7 :) mluvím o provozu ve městě! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pridam i ja svoji

Roomster 1.6 mechanika

minuly tyden cesta Kiev - Odessa 480 km sel 110 -120km/h, porad z klimou a byl poradny bocny vitr, 7.7 l/100km,

vcera zpet Odessa-Kiev 130-140 km/hod, 8.7 l/100 km

2 dospele a 2 male deti, kufr plny veci

byla to prvni daleka cesta pro miho ruma

a musim rici ze jede to dobre - muze jste se citelne zrychlovat do kopce v 140 Km/h

i kdyz je hlucny - vymyslil si takovy recept na "odhluceni" :-))

kdyz vam motor 1.6 je hlucny v 140 Km/h - vytocte na 160 Km/h pak zpet na 140Km/h - a uz je to v pohode :-)))

Editováno: , autor: xdenser
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fan!s: Však motory HTP taky nejsou určený pro denní cestování po dálnici v pěti lidech, že...

Do práce to mám cca 20km, z toho 4km po dálnici. HaŤaPku jsem si pořizoval v domnění, že to do práce bude stačit, byl to omyl. Koupím FII Elegance 1,9 TDI , po slevách by měla vyjít na 380 000,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fan!s: 1,9TDi za 380 000? dle ceníku škoda auto......

1,9 TDI PD/77 kW (105 k) 4,9 l/100 km — 444 900,-

1,9 TDI PD DPF/77 kW (105 k) 5,1 l/100 km — 460 900,-

a combi....

1,9 TDI PD/77 kW (105 k) 4,9 l/100 km ,- 464 900,-

1,9 TDI PD DPF/77 kW (105 k) 5,1 l/100 km - 480 900,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj vsichni setrilove :) ....mozna ted potesim majitele R 1.4 a zklamu majitele R 1.2....v sobotu a nedeli jsem se opet zucastnil /jiz po treti/ souteze Economy Run 2008. Tradicne poradane Skoda Auto Mlada Boleslav. Trat dlouha 333,7 km cisty cas na projeti byl urcen na 365 minut /prumerna rychlost 54.85 km/h/. Cesta vedla dosti narocnym terenem, skoro jsem mel pocit ze jedeme stale do kopce ;) Prvni etapa vedla z Kosmonos-Klaster Hradiste nad Jizerou-Knezmost-Zehrov-Svijansky Ujezd-Kobyly-Cesky Dub-Osecna-Hamr na Jezere-Mimon-Ceska Lipa-Kravare-Litomerice-Lovosice-Bilina-Most Sous- cil prvni etapy byl na Polygonu v Moste. Zde probehl doprovodny program,pak jsme odjeli na hotel a druhy den jsme v podstate podobnou trasou jeli zpet, jen konec trasy uz vedle pres Doksy do Mlade Boleslavi-Kosmonosy.

Musim dodat, ze jsem si vedom, ze s Rumcajsem se nemuzu merit se spotrebou s Fabiemi. Byl jsem vsak zvedav na spotreby 1.4 a 1.2 u R. Dosahl jsem konecne spotreby 4.768 l/100km pri prumerne rychlosti 56.242 km/h. Coz me vsak a musim se priznat, ze jsem byl mile prekvapeny, ze mam lepsi spotrebu nez ostatni R s 1.2 HTP. :help: Nepatrny rozdil, ale horsi :p Nejlepsi R 1.2 HTP spotreba 4.780 l/100km pri /pomalejsim/prumeru 55.612 km/h. Pocital jsem i vzhledem k profilu trasy, ze HTP mi to "natre" minimalne o 0.4 l/100km. Dalsi uz z minuleho roku overena vec. Palubni pocitac, teda aspon u me, je velice presny. Ukazoval mi dokonce i kdyz nepatrne horsi spotrebu. Zhruba o 0.2 l/100km.

Takze 1.4ky budte klidni se spotrebou :p:) a 1.2ky mate co delat, slapeme Vam na paty lol;):) .........

Jinak Vas zvu na pristi Economy Run 2009, kde si to muzeme vsichni rozdat lol;) .....

Pro zajimavost. Nejlepsi dosazena spotreba 2.937 l/100km - Octavia 1.9 TDI 77 kW

Benzin nebyl na tom az tak spatne - 3.284 l/100km - Fabia hatchback 1.2 HTP 47 kW

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se taky zůčastnil a říkal jsem si jestli tam je někdo z skoda forum.Tak třeba příští rok

Jinak jsem byl mile překvapen jak to měly vše připravené a určitě si to můžeme příští rok zkusit :palec2: .Mě se nevydaříl konec trati a musel jsem přidat aby jsem stihl dojet v čase,ale i tak se spotřebou 5,049 l jsem spokojen na svojí první účast

Editováno: , autor: Eugen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...