Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

Najezdil jsem s FI 47kW HTP 80tkm se spotřebou 5,2-5,4 l /100km podle období.Teď mám FII 51kW HTP najeto sice jen 2400km,ale spotřeba je o litr/100km vyšší.Přitom jezdím stejné trasy,stejný styl.Mám šanci,že se dostanu na hodnoty ,jako u staré FI? Obě auta kombi,ale teď to nové je exterier docela humus(hlavně zadek- asie). No firemní si nevyberu :angry2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja spotreba je stale dookola furt tak okolo tych 7.5l /100km auto chodi po vylucne po meste motor je 40kW :) v porovnani z 1.8 Astrou to papa len o liter menej po meste co nie je az take kriticke ale rozdiel vo vykone uz kriticky je :D ale co uz, zvykol som si :)

Editováno: , autor: TomaS-BB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ted mam zimaky 165 a bylo dneska asi 14 ! stupnu, tak jsem dal na trase Praha - Zličín > Praha - Černý Most (33km, Zličín - Nové Butovice - Radlická - městský okruh - Jižní spojka - Černý Most) prumernou spotrebu 4.3l/100km pri prumerne rychlosti 59km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, taky prezuto na 185/60/14 a vcera plne auto (2 dosp. 1x16let, 1x14 a 1x10-to nejsou me jen zavodnici co jsem vezl:)) a vcetne jizdy po dalnici kolem 130 a jinak kolem 90-110. Celkova spotreba na ceste z Lanskrouna do Ostravy 6.7 l/100km. Zitra cestou do prace muzu porovnat rozdil po Rudne v OV jsem jezdil na letnich nejcasteji kolem 6, podle zacpy. pri zelene vlne i 5.7 ale obcas i 6.7. takze Uvidim co to udela na zimnich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze aktualni stav testu spotreby v jezdeni do prace na zimnich. Spotreba je cca od 5.3 - 5.8. Ta vyssi je rano, kdy je rudna vic ucpana a jezdim pro znale pres svinov k oblouku. ta nizssi cestou domu. Takze kdyz to zobecnim na zimnich pri podzimnich teplotach (rano 8, odpoledne 15) je nizzi o cca. 0.5 az 1 litr/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám Fabinku v kombi 1,4, a najeto zhruba zatím 120km.Pneu 195/55 R15 . Při lehké noze po rovině na okrsce jsem dle PP jel 5,8. :palec2: Pak ale stačí jeden neposlušný kopec :kuk:, a hned to máte téměř o litr víc. Zatím je v záběhu, tak uvidíme, jak se to šoupne. Ale tu spotřebu u 1,2 trochu závidím :feve:

Editováno: , autor: Miro 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak tak koukám 1.6 77kw v roomovi máte průměrnou spotřebu cca od 6.9 do 8 litrů..podle toho jak kdo jezdí.....chci fabku v kombíku 1.6....většinou jezdím delší trasy kolem 50km a víc najednou,většina jsou okrsky a dálnice tak půl na půl....co myslíte....spotřeba fabky průměr?fabka by měla papat míń jak room...mám z té spotřeby strach...co jsem kde četl tak ten motor žere jak tank....jinak s fabkou co mám 1.2 47kw většinou dělám průměrně takhle po dálnicích a okrskách na nádrž cca od 550km až 650km na nádrž....a že se neloudám...nemám PPC takže spotřebu nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka je, co je to "zere jak tank" :) Ja jezdim furt nalozenej a pomerne svizne. U Feldy to bylo bohuzel tak, ze to vic nejelo a kdyz se tomu slaplo na krk, tak se spotreba nezvysila. Kdyz se divam na prumernou rychlost, tak pomalu menim nazor. V peti lidech a narvanym kufru tech neco pod 8 akceptuju. Precejenom siroky kola a na trase mam 120km dalnic, 20km mesta a 80km 1. tridy s hodne vesnicema. Dalnice je cca 140-160 tempomat (kdyz zacne houstnout, tak rychle pryc od), mimo mesto pri dobrych podminkach kolem 110-120.

Je skoda, ze se do Ruma nedela TSI 90kW - to bych klidne oproti 63kW prihodil trikrat tolik :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler.no podle mě by bylo na tuhle motorizaci s fabkou v kombajnu žere jako tank průměr kolem 8....většinou jezdím sám v autě max dva lidi...kufr využiju 2xtýdně....no já doufám že 1.4tsi 90kw dají do normálních fabek...a do RS fabky daj ten nejsilnější motor...oktaII s 1,4tsi bude stát něco kolem 430tis....tak fabka kdyby dali ten motor a nebylo to RS by mohla stát pod 400t......kdyby kdyby kdyby.............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatial je to len dojem, ale mam pocit, ze zapnute vyhrievanie spatnych zrkadiel papa nieco pod 0,5l/100km. Nezda sa mi to sice, ale vzdy ked sa divim preco to zere viacej najdem zapnute vyhrievanie zrkadiel. Vsimol si to uz niekto ?

Myslím že nemáš pravdu. Odhadujem že to spapá tak cca 100W.

Potom by si musel počítať nasledovne:

+0,5l- vyhrievanie zrkadiel

+0,5l- stretávacie svetlá

+0,5l- diaľkové svetlá

+0,5l- hmlovky

+0,8l- vyhrievanie okna 5 dverí

+0,5l- ventilátor naplno

atď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fans, chyba musela byť medzi sedadlom a volantom :t S HTP jazdím 90% mesto, dlhodobú spotrebu za 12tisíc km mám 5,9 a to všetko na gumách širokých 205mm B) S HTP sa treba naučiť jazdiť, na TDIčku vie zajazdiť aj človek, čo nevie používať radiacu páku - čo samozrejme netvrdím, že je tvoj prípad! Teoreticky ale môže, keďže v podpise máš uvedené samé dízle kol7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Snehova "kalamita" ma svoje pozitiva. Protoze temer vsichni, ktere jsem potkal jedou POMALU cca 60km/h, tak me se krasne plynule predjizdi a tech 90-100 da v klidu udrzet a tak mi klesa spotreba na krasnych 5,9 v miste, kde odvykle jezdim kolem 7l, ted konkretne cesta DC-UL, cca 35km (je to z chalupy za decinem.)

PS: upravil sem definici vsech, aby to nekoho nepopuzovalo. Evidentne to pusobi jako cerveny hadr pred Bykem. Kdo zna silnici mezi UL a DC podel labe tak vi, ze jet tam 90km/h po mokre silnici je naprosto bezpecne.

Vsechny prispevky, obsahujici vulgarizmy a reakce na ne sem smazal neb sem nepatri. Tady resme spotrebu.

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já musím říct, že co jsem přezul z 205 na 185, tak se spotřeba snížila. Ale nedávno jsem čekal na ženu v práci, měl jsem nastartovný auto asi 20 minut, bo byla zima, tak jsem topil. A počítač ukázal průměr za tu dobu 17,5 l. Auto bylo studený, teploměr ukazoval asi 50 st. A spotřeba se pomalu zvyšovala až na tu hodnotu výše. To už bylo auto ohřátý. Prostě, motohodiny jsou sviňa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...