Přejít na obsah

Motorovy olej


Mikosar

Doporučené příspěvky

Jednou mi prodejce říkal, že Castrol Magnatec je dobrej, protože naváže kovové předměty z motoru a magneticky je naváže na vanu a potom se při vyměně oleje vypustě.

Tak mu říkám, ale co když mám vanu hliníkovou :-D

predajca sa tomu tak rozumie :p , on odrepoce poucky co mu natlacili do hlavy dealeri ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co je za interval?

No občas je slyšt názor že předepsaná výměna oleje po 15 t u nafťáku je celkem dost.Já vím že někdo řekne záleží na tom jaký trasy jezdíš atd.No tak i já olej prostě měnim po 12 tis...chlápek v servisu mi říkal to samé..u svýho auta by měnil dřív než po 15 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mogul GX FE Pro 10W40 měním po 10tis.km.Interval vyměny mně učil táta od mého 1 auta tak to dodržuju dál,sám měl Š.Garde 20let na Mogul na něm najel 160tis.km bez jediného zásahu do motoru a na poslední STK auto očumovali a nevěřili že je vše origo.To auto vypadalo jako když před těma 20letama vyjelo z fabriky.Škoda jenom že jsem ho nedokázal ukecat aby ho neprodával.Schrnutí:nemám důvod nevěřit Mogulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalo by se říct, že auto ktetý je vyrobeno tak jaký olej tam dají tak takový tam pořád dávat... když dají polosyntetiku tak tam bude a když plnou syntetiku tak tam bude... proboha jsou to stroje jo a mi jsme............................................ stroje na dávání peněz nic jiného... T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalo by se říct, že auto ktetý je vyrobeno tak jaký olej tam dají tak takový tam pořád dávat... když dají polosyntetiku tak tam bude a když plnou syntetiku tak tam bude... proboha jsou to stroje jo a mi jsme............................................ stroje na dávání peněz nic jiného... T

Láry fáry !

Důležité je, jakou specifikaci oleje předepisuje výrobce motoru dle API/ACEA, popř. podle interních norem (VW, Ford, GM etc.)

Visklózní třídu si může pak v rámci dané normy zvolit každý dle svého gusta. Jezdím v Maroku 15W-40, chci klidně spát po celý rok 10W-40, 5W-40 .. chytnul jsem spořivou 5W-30 apod.

Výrobce tam většinou leje to, co je nejlevnější, nebo to, na co dostane někde slevu. Takže, že v nových motorech skončí třeba olej z Parama (tzv. "polosyntetika", ovšem splňující normu) za cca 40 Kč/litr a splňující normu. Prostě se mu vyplatí ho tam lít. Ono ušetřit na obyčejném "oleji" na jednom autě třeba jen 10 Kč, tak při roční produkci 550 000 vozů (u ŠA) to dělá docela slušné peníze, nemyslíte ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalo by se říct, že auto ktetý je vyrobeno tak jaký olej tam dají tak takový tam pořád dávat... když dají polosyntetiku tak tam bude a když plnou syntetiku tak tam bude... proboha jsou to stroje jo a mi jsme............................................ stroje na dávání peněz nic jiného... T

Láry fáry !

Důležité je, jakou specifikaci oleje předepisuje výrobce motoru dle API/ACEA, popř. podle interních norem (VW, Ford, GM etc.)

Visklózní třídu si může pak v rámci dané normy zvolit každý dle svého gusta. Jezdím v Maroku 15W-40, chci klidně spát po celý rok 10W-40, 5W-40 .. chytnul jsem spořivou 5W-30 apod.

Výrobce tam většinou leje to, co je nejlevnější, nebo to, na co dostane někde slevu. Takže, že v nových motorech skončí třeba olej z Parama (tzv. "polosyntetika", ovšem splňující normu) za cca 40 Kč/litr a splňující normu. Prostě se mu vyplatí ho tam lít. Ono ušetřit na obyčejném "oleji" na jednom autě třeba jen 10 Kč, tak při roční produkci 550 000 vozů (u ŠA) to dělá docela slušné peníze, nemyslíte ?

Myslel jsem to tak, že dneska se do nových aut dává plná syntetika tak tam nebudu srát minerál.... ale nebudu tam lejt olej za 500 litr kterej je předraženej, zvlášt když se jedná třeba o fábku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadar všichni

je vidět že na tomto foru porád přibývají noví lidé. Je to dobře ale snažte se hledat i ve starších přízpěvcích. O motorových olejích se tu už napsalo spoustu. To co čtu v tehle diskuzi mě hodně pobavilo. Tak tady máte odkaz kde najdete hodně odpovědí a po přečtení se možná i sami sobě zasmějete.

http://www.oleje.cz/index.php?left=main&pa...vosti_komentare

:horse:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou mi prodejce říkal, že Castrol Magnatec je dobrej, protože naváže kovové předměty z motoru a magneticky je naváže na vanu a potom se při vyměně oleje vypustě.

Tak mu říkám, ale co když mám vanu hliníkovou :-D

Ja mam plechovou vanu. Mě bylo řečeno že castrol je dobrý olej tak jsem ho tam dal a už aji na první servizce mi tam daly ten olej tak proto. Jo a sehnal jsem 4l za 610kč tak myslim že dobra cena. a diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečitaj si toto:

Nejlepší motorový olej

Za této situace je tedy zřejmé, že rozhodnout, který motorový olej je nejlepší, nelze. Může nám být sympatický barevný obal oleje, může nám být sympatické jméno či logo výrobce, ale to je tak všechno. Nezbývá nám tedy nic jiného, než spolehnout se na údaje na obalu motorového oleje. A jestliže se rozhodujeme např. mezi třemi nebo více motorovými oleji, které všechny mají specifikaci např. ACEA A3/B3 a VW 502.00/505.00, pak musíme vzít na vědomí, že všechny jsou stejně kvalitní. Všechny tyto oleje prošly výše zmíněnými motorovými testy, všechny splnily podmínky testů a motor zůstal po jejich použití alespoň tak čistý a neopotřebený, jak požadují předpisy testu. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečitaj si toto:

Nejlepší motorový olej

Za této situace je tedy zřejmé, že rozhodnout, který motorový olej je nejlepší, nelze. Může nám být sympatický barevný obal oleje, může nám být sympatické jméno či logo výrobce, ale to je tak všechno. Nezbývá nám tedy nic jiného, než spolehnout se na údaje na obalu motorového oleje. A jestliže se rozhodujeme např. mezi třemi nebo více motorovými oleji, které všechny mají specifikaci např. ACEA A3/B3 a VW 502.00/505.00, pak musíme vzít na vědomí, že všechny jsou stejně kvalitní. Všechny tyto oleje prošly výše zmíněnými motorovými testy, všechny splnily podmínky testů a motor zůstal po jejich použití alespoň tak čistý a neopotřebený, jak požadují předpisy testu. :p

konečně někdo kdo čte a proto tě chvalim

pro ostatní www.oleje.cz

nechte si poradit od odborníků a né od radoby mechaniků

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...