Přejít na obsah

Motorovy olej


Mikosar

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
Má někdo zkušenosti s olejem Total Quartz 7000 10-40W? Chystám se ho dát do 1,4 55kW. Jezdím na LPG a je to jediný olej, u kterého je napsáno pro provoz na lpg.

jezdím na Mogul Racing 5W40 http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=962 akorát ho kupuju po litrovkách tedy 3l (holt mi stačí na každý hrnek jeden litr ;) ) a je taky vhodný pro provoz na LPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravicko.

Co rikate na olej Mogul Racing PRO 5W/40. Slysel jsem na nej pozitivni ohlasy. Mate s nim nekdo zkusenosti? Jaky je treba ve srovnani s Shellem 5W/40, ktery je asi o 500-600kc drazsi ve 4l baleni. Motor mam HTP 12V. Jdu na prvni vymenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravicko.

Co rikate na olej Mogul Racing PRO 5W/40. Slysel jsem na nej pozitivni ohlasy. Mate s nim nekdo zkusenosti? Jaky je treba ve srovnani s Shellem 5W/40, ktery je asi o 500-600kc drazsi ve 4l baleni. Motor mam HTP 12V. Jdu na prvni vymenu.

jezdím na něj od prvopočátku, tedy kromě první náplně z fabriky. Ke každé garančce jsem si donesl 3l vlastního oleje. Dnes jsem překročil 115 000 km a nespatřuji žádný problém. Snažil jsem se taky tady vysondovat rozdíl mezi Mogul a např.Shell, ale nikdo mi tady neřekl nic konkrétního. Můj názor tedy, platíš akorát značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Má někdo zkušenosti s olejem Total Quartz 7000 10-40W? Chystám se ho dát do 1,4 55kW. Jezdím na LPG a je to jediný olej, u kterého je napsáno pro provoz na lpg.

Mel jsem ho tam 15000km. ...oproti vsemu ostatnimu co jsem ve Fabii mel jsem nezaznamenal vubec zadnej rozdil. (OMV Syn-com 5W40, Castrol Powertec 10W-40, Castrol Softec 5W-40).

Zatim me to vychazi tak, ze je to uplne jedno co tam nalijes. ...uvidime, priste davam Total 9000 5W-40 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si nechal do svého auti nalít toto http://www.hekra.cz/index.php?lang=cz&...p;produkt=31110 je to česká výroba plně syntetická a v dobrém servisu mi nechali nabídnout z vícero druhů a doporučili mě toto za málo peněz hodně muziky.

no neznám moc věcí co je za málo peněz hodně muziky. Ten olej má API SJ což není na plnou syntetiku nic moc běžné je alespon SL nebo SM, ale uznávám že pokud byl fakt za hubičku........navíc autu to nijak neuškodí důležité je aby splnoval normu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si nechal do svého auti nalít toto http://www.hekra.cz/index.php?lang=cz&...p;produkt=31110 je to česká výroba plně syntetická a v dobrém servisu mi nechali nabídnout z vícero druhů a doporučili mě toto za málo peněz hodně muziky.

diky za tip, inak na tych strankach som nasiel dobru tabulku http://www.hekra.cz/tabulka.htm ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Moderní rychloběžný olej (5W-40) do staré stodvacítky nemá žádný pozitivní smysl. Více bude prosakovat netěsnostmi, motor bude hlučnější, má už z výroby větší vůle (např. píst ve válci) než moderní motory, je do něj vhodnější viskóznější olej. Tak maximálně 10W-40 a má-li dost najeto, ani to ne. Tak 15W-40, ne-li 15W-50. Na druhé straně nevím, proč by se měl zadřít do týdne nebo vůbec zadřít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Trosicka to tu ozivim. Zaujimalo by ma co davate do svojich SDi-ciek? Niesom prvy majitel a uz som si dal menit olej. Viem ze tam mam castrol EDGE. Len neviem aku viskozitu. Mam najazdenych podla tachometra 132tis km a za celych 15t km od minulej vymeny som nemusel dolievat olej. Takze chcem pre svoju berusku uz nieco lepsejsie. Co mi poradite vy. Co to som precital no ale som nerozhodny alebo niesom? alebo som?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosicka to tu ozivim. Zaujimalo by ma co davate do svojich SDi-ciek? Niesom prvy majitel a uz som si dal menit olej. Viem ze tam mam castrol EDGE. Len neviem aku viskozitu. Mam najazdenych podla tachometra 132tis km a za celych 15t km od minulej vymeny som nemusel dolievat olej. Takze chcem pre svoju berusku uz nieco lepsejsie. Co mi poradite vy. Co to som precital no ale som nerozhodny alebo niesom? alebo som?

Do SDI bych osobně dal tohle http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=1297 nebo http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=682 ..Oleje Fuchs jsou velmi kvalitní a do těchto motorů se hodí..Jinak můžeš použít i jiný olej 5W40 nebo 10W40 nějakého renomoveného výrobce.. (Total,LiquiMoly,Shell,Mobil,Q8,Efl,Valvoline)..Pokud máš víc studených startů bude lepší ta 5W40 pokud auto jezdí síš delší trasy dal bych tam tu 10sitku..

P.S. Vyhni se Castrolu !!!!!

Editováno: , autor: DonSalieri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele proč by se měl vyhýbat Castrolu ? Když pominu vyšší cenu je jistě stejně dobrej jako kterýkoliv jiný splňující specifikaci.

No asi bych to měl konkretizovat...Vyhnul bych se řadě Magnatec není to nic moc olej..Zato nová řada EDGE by se i dala doporučit slyšel jsem na ni zatím jen pozitivní ohlasy, zřejmě jde o kvalitní olej..Jinak k těm specifikacím..Ono specifikace má v dnešní době i olej Tesco,Hekra,Lotos a podobné hnusy,které je MOŽNÁ plní jen tak tak a to pouze jako nové...Čímž nechci říct,že by nebyly důležité to určitě ne!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já osobně teda oleje Castrol nepoužívám a nechci se jich nijak zastávat, ale z čeho usuzuješ, že řada Magnatec je špatná? Někdo ho snad dlouhodobě používál, rozdělal motor a porovnával s jiným motorem při stejném zatížení, nájezdu apod? Není to spíš jedna paní povídala? Pokud vím, tak nikdy nikde žádný test motorových olejů nebyl a zřejmě nebude, takže z čeho lze vycházet?

Do SDI použij jakýkoliv olej renomovaného výrobce který plní příslušné normy pro tvůj motor a při rozumném používání auta bude vše ok. Nikdy stejně nezjistíš, který olej je nejlepší!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já osobně teda oleje Castrol nepoužívám a nechci se jich nijak zastávat, ale z čeho usuzuješ, že řada Magnatec je špatná? Někdo ho snad dlouhodobě používál, rozdělal motor a porovnával s jiným motorem při stejném zatížení, nájezdu apod? Není to spíš jedna paní povídala? Pokud vím, tak nikdy nikde žádný test motorových olejů nebyl a zřejmě nebude, takže z čeho lze vycházet?

Do SDI použij jakýkoliv olej renomovaného výrobce který plní příslušné normy pro tvůj motor a při rozumném používání auta bude vše ok. Nikdy stejně nezjistíš, který olej je nejlepší!

Viděl jsem fotky motorů co jezdily na Magnatec a vevnitř byl pěkně špinavej..Magnatec sice celkem slušně maže (aby taky ne za ty prachy),ale to je tak všechno..

Proč tam lít horší olej,když můžu za stejný peníze nebo i za míň koupit lepší olej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele proč by se měl vyhýbat Castrolu ? Když pominu vyšší cenu je jistě stejně dobrej jako kterýkoliv jiný splňující specifikaci.

skus si porovnat technicke listy Kastrolu a Total a Shellu.

ceny si dohladas, usudok si sprav sam :

Castrol GTX MAGNATEC 10W-40 : http://www.olejspol.cz/attachments/eo_zboz...atec-10W-40.pdf

Total QUARTZ 7000 10W-40 : http://www.olejspol.cz/attachments/eo_zboz...-7000-10W40.doc

Shell HELIX PLUS 10W-40 : http://www.shell.com/static/cz-cz/download...us10W40_new.pdf

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz som to opravil.

skus terazky.

lol

ale terazky som este nasiel pekny citat okolo technickych listov :

Co se týče čísel v tech.listech si myslím, že jde o určitou start.čáru, neboť čísla udávaná v tech listech jsou testována u nových olejů a jsou určena pro určitou výr.řadu.Já se na to dívám z hlediska praxe.Jedna věc je nový olej v lahvi a druhá věc v průběhu procesu.Pokládám otázku, jestli ta stejná čísla jsou i po uplynutí určitého proběhu?Já jsem si jistý, že ne, protože tak nějak vím jak je mot.olej složitá chem.látka a tvrdím, že každý olej na své aditiva, v širokém spektru motorů, degraduje jinak, neboť i aditiva musejí splňovat určitá kriteria v daných oblastech a těch je spousta.Proto si zde troufám tvrdit, že tech.listy pro mě mají orientační význam, nikoliv zásadní.Pro mě jako pro spotřebitele je rozhodující specifikace vizkozity, výkonostní norma popř.koncern.norma. S obecného hlediska je mi jasné, že se v tomto směru každý neumí pohybovat a leckdy doplatí na vychytralost prodejců, ale podle tech.listů tvrdit, že tenhle olej je lepší než tento si myslím, že není správné.Byl bych rád, kdyby zde někdo potvrdil, že má tokové zkušenosti z hlediska degradace oleje v různých spektrech motorů, že dokáže říct, že tento olej je ten Top a tech.listy tomu odpovídají.Rozhodně nechci bouřlivou reakci, ale jednotlivé názory.

...a potom si vyber !

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem fotky motorů co jezdily na Magnatec a vevnitř byl pěkně špinavej..Magnatec sice celkem slušně maže (aby taky ne za ty prachy),ale to je tak všechno..

Proč tam lít horší olej,když můžu za stejný peníze nebo i za míň koupit lepší olej..

ono taky záleží na tom, jak často se olej v motoru mění a jak a kde se s autem jezdí. Pokud někdo jezdí couračky po měste, spousta studených startů atd a olej vymění až po 15t km, (olej má po určitém nájezdu vyčerpané všechny přísady a aditiva) tak hold motor bude špinavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...