Přejít na obsah

Motorovy olej


Mikosar

Doporučené příspěvky

viskozita je na tobě - motorový olej by měl splňovat specifikaci výrobce motoru. Aneb, pokud splňuje tuto specifikaci, pak volba viskozity je dle přání každého souduha (ježdíš ve Finsku nebo Maroku, lej si tam co předepisujeme a současně, co chceš) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávám longlife a měním po 15tis. :) :)

Pokud ten tvůj long-life splňuje specifikaci výrobce motoru pro daný motor, nevidím problém. Pokud daný motor long-life nezkousne, resp. danou specifikaci nemá povolenou, dej si majzla, aby si neměl motor short-time.

Zkrácenou dobou výměny oleje si nepomůžeš :(

A proč pak kupuješ long-life, když ho provozuješ v normálním režimu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no v tom je ta dilema. Podla toho co som o vyskozitach cital neviem zaradit svoje auto uplne do ziadnej kategorie. Mam to aj aj z kazdeho.

Pokud měníš olej co půlrok, myslím, že máš jasno - pokud olej jednou za rok až dva, dej tam tu "lepší/zimní" viskozitu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud jezdí více, spíše bych dal 5W-30, ale to je každého boj ;)

Proč 5W30??Myslíš kvůli spotřebě?Zas tak rapidně stejně neklesne navíc ten olej je dražší. Pro motor SDi je ta 10W40 ideální..V případě více studených startů 5W40..Pokud se bude měnit pravidelně, doporučoval bych už po 10 až 12tis km, tak ten motor nás přežije..Není důvod do něj cpát drahou 5W30..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ten tvůj long-life splňuje specifikaci výrobce motoru pro daný motor, nevidím problém. Pokud daný motor long-life nezkousne, resp. danou specifikaci nemá povolenou, dej si majzla, aby si neměl motor short-time.

Zkrácenou dobou výměny oleje si nepomůžeš :(

A proč pak kupuješ long-life, když ho provozuješ v normálním režimu ?

No, na to je jednoduchá odpověď, jednak longlife (Castrol edge 5W30 VW 507.00) v pohodě koupíš za cca 1450,- / 5 litrů a měním ho po 15-18 tis Km prostě proto že to tak najezdím za 2 roky což mi vyjde podstatně levněji než měnit každý rok po nějakých +- 8 tis km :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují i levnější alternativy, než Long-life Castrol měnit po 2 letech a 15-18 tkm. :)

1) Třeba normální olej 5W-30 (anebo nemusí být ani 5W-30, že) který není longlife a je o pár stovek levnější a ty 2 roky vydrží v motoru taky.

2) Nebo - při tomhle nájedzu řešit auto úplně jinak :)

Ale jak jsem psal, záleží vždy na přání a tužbách každého soudruha, včetně toho, kolik je do dané srandy ochoten vrazit. ;)

... jinak mi povídej, zrovna o víkendu mě čeká - Kanďák 10W-40 (4 lt) + filtr + kroužek (a cenovka něco okolo 500,-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když já se zase snažím dodržovat ty intervaly, co je na rok vyleju za rok, co je na dva vyleju za dva :) ,

máme doma ještě Favorita, žena (já někdy taky) s ním nacuká po městě za rok cca 3-4 tis. km a taky dám každej rok olej, holt asi úchylka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Tak jsem teprve dnes zjistil, že mé vozítko má specifikaci motoru QG0 (tudíž interval výměny oleje 15 000 km) a já tam před 14 dny nalil long life, který do těchto motorů přijít NESMÍ VŮBEC :help::feve: Co teď? Bude stačit jen výměna za správný olej a výměnu filtru, či ještě nějaký výplach atd. ? S autem jsem od výměny zatím najel 1 100 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím si právě nejsem jistý, čerpám z této stránky: http://www.znackoveoleje.cz/znackoveoleje/...-pro-diesely-VW

a pozn. 4: - Motory vyrobené dle QG0 nemají WIV (mají jiné přístrojové desky) a jejich strojní obrábění je jiné než u motorů QG1/QG2 - v těchto motorech se NESMÍ použít olej LongLife dle specifikace VW 503.xx / 506.xx (hrozí poškození stěn válců), a to ani v případě, že tento olej použijete jen na běžných 15.000 km. Oleje LongLife (SAE 0W/30 a specifikace VW 503.xx / VW 506.xx) se v motorech QG0 nesmějí použít V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ !!! Dbejte, aby k tomu nikdy nedošlo ani úmyslně, ani nevědomně, pár motorů už bylo zničeno nevhodně použitým olejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normálne najazdi do 15tis a vymeň za niečo lacnejšie - nič sa nestane!!!!!!!!! - treba kontrolovať hladinu lebo long life sú redšie...

Mám OG0 a olej v knižke povolujú VW502 alebo VW504 (čo je long life) !!!!!!!! takže aké rozdiely v motoroch?

Editováno: , autor: mode
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dyť přece auto na long-life oleje /QG1 interval/ se dá překódovat na pevnej interval QG0 - tudíž i oleje mohou do motoru oba druhy.

Pochybuji, že by používali na long intervaly jiný slitiny pístú, válcú, bloku, jiný volant :D

Long-life do normálního nesmíš, jelikož nemáš čidlo hladiny a teploty oleje /s rozumen ŘJ/, jinak bys taky mohl... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...