Přejít na obsah

Motorovy olej


Mikosar

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Včera jsem koupil Fabii 1,4, 74kw, r.v. 2000. Předchozí majitel tam lil polosyntetiku 10W-40 a značku BP. Je lepší syntetika 5W-40? můžu jí tam po 10W-40 vůbec nalít????

U 74kw bych nechal 10w40

a hlavně u totálně zajetýho až ojetýho auta bych olej zásadně neměnil (mám na mysli značku a specifikaci) naopak náplň bych vyměnil okamžitě, pokud opravdu neznám historii auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Dotaz - kolik je vůbec přesně oleje v 1,4MPi? V knížce FABIA (Grada) píšou:

post-2916-1182943226_thumb.jpg

...a v návodu o množství oleje ani zmínka :( Asi jsem slepý, nebo už fakt nevím... :o

Btw. nedopátral jsem se, co tam mám za olej teď - můžu tam dát třeba Shell Helix Ultra 5W40 nebo stačí "polosyntetika"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz - kolik je vůbec přesně oleje v 1,4MPi? V knížce FABIA (Grada) píšou:

post-2916-1182943226_thumb.jpg

...a v návodu o množství oleje ani zmínka :( Asi jsem slepý, nebo už fakt nevím... :o

Btw. nedopátral jsem se, co tam mám za olej teď - můžu tam dát třeba Shell Helix Ultra 5W40 nebo stačí "polosyntetika"?

Tak jsem už něco našel :)

doporucene mnozstvi oleje pro vymenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Čau kluci, já do mé Fáby nalil SHELL Helix ultra 5W-40. Podle štítku tam byl Mobil 15W-40. Jelikož má najeto pouze 20.000km tak ať si zvyká na plnou syntetiku. Nechal jsem ten starý pořádně vytéct a teď na poprvé ho chci vyměnit po 5.000km, jelikož si myslím že tam nějaký starý zůstal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci, já do mé Fáby nalil SHELL Helix ultra 5W-40. Podle štítku tam byl Mobil 15W-40. Jelikož má najeto pouze 20.000km tak ať si zvyká na plnou syntetiku. Nechal jsem ten starý pořádně vytéct a teď na poprvé ho chci vyměnit po 5.000km, jelikož si myslím že tam nějaký starý zůstal.

daju sa aj lespie vyhodit peniaze ako za predrazeny nekvalitny prlne mineralny olej sHELL Helix Ultra 5W-40, a to nehovorim o jeho bohapustom vylievani po 5tkm, a uz vobec nie o jeho vplyve na zivotne prostredie pri zneskodnovani .....

nastuduj si co to o olejoch na www.oleje.cz

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

videl niekto niekde na nete seriozny test olejov, podla znacky a vyhodnotenie?Ktora znacka aka je?

napis aky tam lejes olej a pekne ho vychvaluj az do neba.

fabka2004 ti ho skritizuje tak, ze ani recenziu nebudes potrebovat (pozri vyssie)!!

vivat Mobil Oil.... :p

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...