Přejít na obsah

TEMPOMAT-Šetři palivo nebo ne?


Romariooo

Doporučené příspěvky

Ahoj.Zajimalo by mě Vaše názory ohledně tempomatu ve dvojkové octávii.Mám ho ve výbavě ale použivám ho maximálně na dálnicich a navic jen zřídka protože dokážu jezdit s menší spotřebou bez něj.Slyšel jsem názory že tempomat šetři.Co Vy na to?Zajimaji mě Vaše praktické zkušenosti.Díky za názory.Roman.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Zajimalo by mě Vaše názory ohledně tempomatu ve dvojkové octávii.Mám ho ve výbavě ale použivám ho maximálně na dálnicich a navic jen zřídka protože dokážu jezdit s menší spotřebou bez něj.Slyšel jsem názory že tempomat šetři.Co Vy na to?Zajimaji mě Vaše praktické zkušenosti.Díky za názory.Roman.

Tak můj názor zní . Mám ho ve dvou autech a ani u jednoho jsem neměl nikdy nižší spotřebu . Vždycky mám spíše vyšší , protože s kopce to dobržďuje a když jedeš bez něho tak spíše lehce plynem přidáváš , aby ti to do dalšího kopce zase víc nežralo. Můj názor zní spotřeba je nižší bez tempomatu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak můj názor zní . Mám ho ve dvou autech a ani u jednoho jsem neměl nikdy nižší spotřebu . Vždycky mám spíše vyšší , protože s kopce to dobržďuje a když jedeš bez něho tak spíše lehce plynem přidáváš , aby ti to do dalšího kopce zase víc nežralo. Můj názor zní spotřeba je nižší bez tempomatu .

To je ono.Mám uplně stejný názor.Bez tempomatu mám někdy i o 2 litry menší spotřebu nafty ale rád si poslechnu i jiné názory.Předem díky.R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak můj názor zní . Mám ho ve dvou autech a ani u jednoho jsem neměl nikdy nižší spotřebu . Vždycky mám spíše vyšší , protože s kopce to dobržďuje a když jedeš bez něho tak spíše lehce plynem přidáváš , aby ti to do dalšího kopce zase víc nežralo. Můj názor zní spotřeba je nižší bez tempomatu .

Absolutně souhlasím,napsal jsi to naprosto přesně :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak můj názor zní . Mám ho ve dvou autech a ani u jednoho jsem neměl nikdy nižší spotřebu . Vždycky mám spíše vyšší , protože s kopce to dobržďuje a když jedeš bez něho tak spíše lehce plynem přidáváš , aby ti to do dalšího kopce zase víc nežralo. Můj názor zní spotřeba je nižší bez tempomatu .

Suhlasim, tiez mam nizsiu spotrebu ked idem bez tempomatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho poúžívám velice často.Především na úsecích s omezenou rychlostí-40/50 apod. a hodně na dálnici či na pěkných silnicích I. tř. jako bezpečnostní pojistku proti překročení povolené rychlosti (bodová tíseň).Spotřebu moc nezvyšuje 0,3-0,5 l u mé OII1.8TSI u OII1.9TDI se to snad ani neprojeví, u OII2.0FSI je to trochu vyšší 0,5-1l.Dle mého názoru je to dobrá věc, hlavně na dlouhých cestách nebo v noci, kdy nemusím hlídat rychlost a soustředím se jen na cestu a řízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho poúžívám velice často.Především na úsecích s omezenou rychlostí-40/50 apod. a hodně na dálnici či na pěkných silnicích I. tř. jako bezpečnostní pojistku proti překročení povolené rychlosti (bodová tíseň).Spotřebu moc nezvyšuje 0,3-0,5 l u mé OII1.8TSI u OII1.9TDI se to snad ani neprojeví, u OII2.0FSI je to trochu vyšší 0,5-1l.Dle mého názoru je to dobrá věc, hlavně na dlouhých cestách nebo v noci, kdy nemusím hlídat rychlost a soustředím se jen na cestu a řízení.

Jasně.Já to porovnávam u OII 1,9 TDi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čím slabší motor, tím musí být spotřeba při použití tempomatu vyšší, protože když by to potřebovalo přeřadit, tak místo toho to jen přidává plyn. Takže jednoznačně spotřebu nesnižuje.

A co automat? v servisu mi řikali, že spotřebu zvyšuje cca. o litr, ale nezdá se mi to...!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že na rovinaté dálnici může i ušetřit, dokáže velmi jemně a přesně dávkovat palivo, na D1 Pha-Brno ale určitě zvyšuje spotřebu, jakmile je kopec, "rve" se za každou cenu na nastavenou rychlost a to dle mě zvedá spotřebu. Jel jsem Stuttgart-Praha na tempo 140 s 2,0TDi za 5,4 toto se mi u nás na dálnicích nikdy nepovedlo a to jsem jel B-P na 130 a přesto 5,7, tak mi jako jediné vysvětlení vyplývá, že na deutschland naftu to prostě i míň bere.

Editováno: , autor: Rass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ono.Mám uplně stejný názor.Bez tempomatu mám někdy i o 2 litry menší spotřebu nafty ale rád si poslechnu i jiné názory.Předem díky.R.

tempomat ti nezvedne spotřebu o 2litry, to je podle mě moc. ja s nim jezdim hodně často, jak je to se spotřebou jsem ale nikdy nepřepočítával...

ovšem tady jsem se pobavil http://www.spritmonitor.de/en/detail/144391.html

zajet trasu za 2.94l/100km, to musí bejt kouzelník...

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tempomat využívám v obcích, na omezeních a dlouhých rovných (třeba CV<>PHA). Spotřebu jsem nevyhodnocoval, protože dojedu-li tam za 4.5 nebo 4.6 je jedno, když to na semaforech probublám na 5.

Tempomat nepoužívám za deště, sněhu a nebezpečí náledí a také v okamžiku, kdy začínám cítit únavu a hledám, kde si oddychnout. Mikrospánek s tempomatem je asi hustej zážitek ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...