Přejít na obsah

letošní test letních pneu


kops

Doporučené příspěvky

Hlavně nekupujte Barumky!!! Vlastní zkušenost.

Tak, tak barumky nebrat. Měl jsem je loni a když byla mokrá silnice, tak jsem se musel s citem rozjíždět, aby mi nezahrábly... Teď budu dávat ER300 tak snad to bude o 100% lepší.

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
taky si myslím... :) já sem objednal Goodyear EAGLE F1 GS-D3...mám Goodyear UG+7 na zimu a max spokojenej,tak sem zůstal věrný....

jj mam taky na zimu Goodyear UG 7 a naprosta spokojenost,opravdu super guma,jak se sjede jdu zase do toho nebo neco od Goodyearu!Ale s letnima to ma Goodyear hodne spatne to co jsi objednal EAGLE F1 budes kurvit za 2 mesice,tiche to jo ale jenom do te doby nez se trochu sjedou no a o opotrebeni ani nemluvim,sjedou se okamzite!Na leto jedine Pirelli nebo Brigestone! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

ted jsem kupoval nove pneu. Strasny kdyby ty testy nebyly bylo by rozhodovani daleko lehci. No kazdopadne do uzsiho vyberu postoupily: Dunlop 2020E, Bridgestone Turanza ER 300 a Continental Premiumcontact 2. Precetl jsem snad vsechny nemecky testy. co test to nazor... asi zalezi na rozmeru na aute c kdo koho podplatil:). Kdyz jsem byl uplne v koncich tak jsem si precetl nazory lidi... NO a vybral Continental :) tak uvidime jestli budou lepsi jak Dunlopy 2020E ktere jsem mel ted.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste dojizdim zimaky Firestone, skoda to vyhazovat, kdyz je tam jeste nejaky vzorek. Jinak preferuju drazsi znacky, vidim v nich kvalitu za tu cenu.

Jeste me napada takovy dotaz, co si myslite o tech ruznych testech? Nedelaji to jen pro ty drazsi znacky, ktere umistuji na prvni mista, aby si lide rekli, ta je na prvnim, ta je nejlepsi, tu beru ale pritom je treba o tisic korun drazsi nez nejaka Barumka.

Muj pripad z teto zimy:

V testu pneu 195/65 R15 dopadly nejlepe Continental TS 810, tak jsem je nevahal za 2600 Kc/ks koupit.Napadl snih a ja byl jak na letnich. Pak jsem koupil GoodYear UG7+ za 1777 Kč/ks a nemohl jsem si je vynachvalit, naprosta spokojenost.

Tak me to nekdo vysvetlete :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pirelli P6 195/95-15 91V, jizdně super sucho i mokro, na dalnici ale dost hlucne a prijdou mi i takové tupé, hodně odskakují (tlumiče mám nové) ale chce to asi vychytat huštění. Koupil jsem je už na autě, odhaduji 60-70% vzorek.

Vidíte napiště sem pls někdo jak hustíte předek vs. zadek.

Já dávám 2,4 předek - 2,3 zadek. Zkoušel jsem i 2,0 - 2,0 podle návodu a to bylo jak na bantamech a 2,6 - 2,6 a překvapivě to nebylo moc tvrdé, navíc nižší hlučnost a odpor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pirelli P6 195/95-15 91V, jizdně super sucho i mokro, na dalnici ale dost hlucne a prijdou mi i takové tupé, hodně odskakují (tlumiče mám nové) ale chce to asi vychytat huštění. Koupil jsem je už na autě, odhaduji 60-70% vzorek.

Vidíte napiště sem pls někdo jak hustíte předek vs. zadek.

Já dávám 2,4 předek - 2,3 zadek. Zkoušel jsem i 2,0 - 2,0 podle návodu a to bylo jak na bantamech a 2,6 - 2,6 a překvapivě to nebylo moc tvrdé, navíc nižší hlučnost a odpor.

Asi tam mas preklep, kdyz pises profil na "95", no nic, ale k tomu husteni, zkousel jsem taky pokusi jak foukat, ale asi idealni je husteni doporucene vyrobcem, podle me teda, kdyz to vyrabeli, asi vedeli na kolik to hustit idealne. Ala pokud jezdis casto plnej, tak bych trosku prihustil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já letos koupil Pirelli P7 205/55 R16 W. Do 270 je to zbytečnost ale nechtělo se mi čekat do druhýho dne na V. Cena jedný pneu 1975Kč,což je velice pěkná cena za sadu 7900Kč. Poprvé v životě sem koupil něco jinýho než Micheliny. Po tom co sem četl o jejich špatných výsledcích na mokru a rapidně vyšší ceně,rozhodl sem se pro pirellky a zatím lol Nehučí,sedí,na mokru libovka. Teď ještě kolik vydrží? Ale to ukáže čas. Zatim bych neměnil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neví , taky mám Pirelky P6 195/65/15 , výborně drží za všech situací ,ale nejsem žádnej šílenec . Ale zdají se mi hlučnější na horším asfaltu a nerovnostech . CHtěl bych tišší gumy . Známý mi doporučoval Contiky premium contakt 2 a tady spíš chválíte Bridgestouny ER 300 . Tak co mi poradíte ? :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neví , taky mám Pirelky P6 195/65/15 , výborně drží za všech situací ,ale nejsem žádnej šílenec . Ale zdají se mi hlučnější na horším asfaltu a nerovnostech . CHtěl bych tišší gumy . Známý mi doporučoval Contiky premium contakt 2 a tady spíš chválíte Bridgestouny ER 300 . Tak co mi poradíte ? :p

já hlučnost oproti zimním Michelinum nepocítil. Auto sem koupil na Continentálech a myslim premium contact (ale neštudoval sem to) a už bych je tam nedal. Hučely jako blázen a kámoš je měl na novým autě a už se těšil až je sjede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikde jsem tam neviděl matadory, to jsou takový šupny?

Tiez som na jar riesil letne gumy a podla toho, co som si tu precital, tak su Matadory strasne sunty a vsetci skor kupuju premiove znacky - co ma hlavne pri ludoch s 10-rocnymi autami dost prekvapilo, kedze v case ked ich auto vyslo zo salonu, mohlo o gumach dnesnych kvalit len snivat. Nakoniec u mna rozhodli peniaze a namiesto 2200.-SKK za 1ks premiovej gumy som dal 1400.-SKK za Matador Elite2 (8800.-SKK vs. 5600.-SKK je rozdiel) a musim povedat, ze som zatial spokojny. Navyse, co som si vsimal auta po ulici, tak Elite2 su dost pouzivane gumy a aj na autach vyssej triedy. Iste, premiove znacky budu zrejme lepsie, ale na bezne jazdenie mi tie matadory posluzia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus kluci. Já koupil nové pneu Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16ZR91 W a musím říci, že jsem opravdu lepší pneu neměl. Mám na nich najeto 5000 km, bez známek opotřebení. Jezdím rozumně ;) !

Jel jsem po dálnici za silného deště 150 km/h a opravdu se ani nehnou. A ty naše silnice, to je nářez! :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem si koupil dvě nové Pirelky P6 195/65 - R15 91V a je to pecka. Říkal jsem si že vzorek v zadu je ještě OK, cca 3-4mm, ale s novýma se to nedá srovnat. Mají 10mm

Oproti ojetým jsou o dost tišší (jako u většiny gum čím víc se sjedou tím víc hučí) a taky pohodlnější

Jak rychle se budopu sjíždět ukáže čas. Zvážili mi auto při testu tlumičů a je to 1310kg, navíc v poměru 62/38% !!!

Neberte to jako reklamu ale jako doporučení po spokojeném nákupu - www.pneumatiky.cz, cena 1540,-, DOT 1408

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...