Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

zdar chlapi...potrebuji od Vas konecnou diagnostiku po mem zhruba rocnim sledovani servorizeni.

oranzova kontrolka serva se mi rozsviti po chvilce jizdy a to jen v pocasi sychravem a destivem.Vzdy tomu predchazi problikavani palubovky a svetel.Kdyz vypnu motor a znovu nakopnu vse zas fachci a ponejake dobe opet.Kdyz mrzne nebo je 30 nad nulou vse funguje.

Stale se priklanim k vlhkosti v cidle...jaky nazor by jste meli Vy????

A kdyby doslo k vymene sensoru,ktery tip bych mel sehnat? Mam Fabku Comfort 1.4 50kW r.v.2000

Editováno: , autor: ganyb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je nemilá hláška.

Poistku na akumulátore si kontroloval? Ale asi ju budeš mať OK a chyba bude v smaotnej elektronike serva aj ked nejaká časť ti určo funguje keď to vieš po CANe diagnostikovať.

Riešenie je otvorenie, ale ak aj niečo nájdeš alebo uvidíš spálené nebodaj neviem či takú súčiastku zoženieš a ak nič neuvidíš, popisy testpointov ti nikto nedá aby si si pomeral čo je škoda :(

S čidlom ako vidíš nemusíš riešiť nič, pretože ak by bolo servo ok, chyba čidla by sa objavila ale tebe sa hlási chybné celé servo.

Ahojte,

potrebujem poradit. Nefunguje Servo. Zvazok kablov som skontroloval, servo je odkryte a suche ( bez molitanu a plastu), konektory skontrolovane.

VAG hlasi stale nasledovnu chybu a neda sa zmazat :

01309 - Power Steering Control Module (J500)

37-00 - Faulty

Neviem ci otvarat servo a hladat tam, alebo skusit vybrat cidlo natocenia. Chyba sa prejavuje aj bez zapojeneho cidla.

dik

Jogo daj mi do ss čísla tých serv, skúsime dačo pozreť

Prosim o odbornikov o radu ake cerpadlo TRW. kupit aby mi to komunikovalo so snimacom c. 6Q0 423 445. Podla Etky je tam viac cisiel cerpadiel TRW, su identicke alebo je v niecom rozdiel ?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po snehodesti pred dvema dny se vcera objevila zavada taktez.

Znovunatoceni motoru pomohlo jen na chvili, dneska uz svitila chyba/servo fungovalo sporadicky trvale. Jizda svym zpusobem prijemnejsi, o parkovani uz se to rozhodne rict neda.

1,9TDi 2001/135K najeto

Zitra dovca+VAG tak uvidime, result postnu na forum, snad to nebude takova palka s jakou tu nekteri strasi *klepe na drevo*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejpohodlnější způsob jak to zjistit je VAGem.

Pokud nemáš tak se kouknout na víčko od nadobky serva. To ovšem muže byt taky dosti problematické pokud máš 1.4MPI kde je víčko velmi chytře pod baterkou. Takže musí ven baterka a pak i box pro baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové...měl bych dotaz. Servo jede "trochu" pořád ? Měl jsem za to, že když nakopnu motor a na volant nesahám tak by mělo být v nečinosti ne? Včera jsem úplnou náhodou zjistil,že pořád trochu "kvičí"..když zaberu za volant samo, že přidá..nikdy jsem si toho buď nevšim nebo teď to začalo dělat..nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na to koukal. Kódování serva mám 001100. Tedy "Normální posilování pro těžké vozy".

Jinak když na volant nesahám..tak to bere cca 3-4A (hodnota se střída)

Když s volantem začnu točit tak je to peklný odběr někdy až 40A :D Ale to není asi duležité...

Editováno: , autor: Lugo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska zkusil změnit kódování posilovače na "001400" a zřízeni ztuhlo, což beru jako plus páč šlo dosti lehce. Odběr se ustálil na rovné 3A. Už to v klidovém režimu (kdy nešahám na volnat) "kvičí" méňě...ale pořád trochu...jak často se mění kapalina posilovače ? Muže to nějak ovlivnit?

Neřeším tady blbosti ?:D Zatím vše jede bezchybně..jen mě prostě znepokojuje ten zvuk..

Editováno: , autor: Lugo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny, mozna to tu bylo napsane, ale nikde jsem to nevidel (teda konkretne muj pripad). Mam Skodu Fabia Combi rv 2002 (modelova rada 2003) 1,4MPi 50kW. A nefunguje mi servo. Zaclo to kdyz mi chcipla baterka (jeste puvodni z fabriky) kdy po jednom startu nefungovalo a opetovnem nastartovani bylo vse OK. Ted 14 dni na to proste servo nejede, sviti kontrolka (zluty volant a vykricnik) a tezce se ridi. Uz jsem byl u serva zkousel jsem jestli z hlavni svorky jde 12V a OK, jen kostra byla zoxidovana, tak jsem ji vycistil. Dale jsem smaznul zavady a stale nic. Diagnostika mi pise:

Číslo dílu řídícího modulu: 6Q0 423 156 L

Komponent a/nebo - verze: LenkhilfeKYO V910

Kódodvání softwaru: 00140

Kód opravny: WSC 13765

1 Nalezeny chyby:

00566 - Provoz servorizeni

27-00 - nesmyslny signal

Tak jsem uvazoval ze jeste zkontroluju kably, ale napeti jsem tam mel, tak jestli by to mohl byt i ten snimac otoceni, ale ja mam KOYO a ten by snad uz nemel byt tak nachylny nebo jo?? Jako utracet za nove servo 10-15 tis se mi fakt nechce. Dale jsem z dilenske prirucky od Skody vycetl ze pri chybe 00566 to muze byt vodic 30 nebo vlastni servo. Tak nevim co s tim a co mam prvni vyzkouset aniz bych zbytecne placal tisice na ND.

Moc dekuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, tak jsem se také přidal do klubu poblikávajících světel a palubní desky. Občas poblikávají světla i s palubkou, jednou se při jízdě cca 100 km/h seplo servo na plný výkon, následovala oranžová kontrolka volantu. Od té doby občas problikávají světla. Po přečtení všech příspěvků na toto téma jsem zkontroloval el.kabel ležící na tzv. šavli. Svazek byl již rozmotán a zavěšen, vypadal i na omak dobře. Manžety jsou suché, oleje v nádržce posilovače v normě. Plast kolem čerpadla se rozpadal, tak jsem ho odstranil i s materiálem, který byl celkem slušně vlhký, následně natřeno základovkou. Dospěl jsem k závěru, že je špatný snimač úhlu natočení. Jelikož chci koupit tedy nový, nalezl jsem jak starší provedení, tak novější, který vypadá na první pohled stejně, je použito méně plastu. Má otázka tedy zní: je snímač TRW zaměnitelný za novější provedení? Ročník vozu 2001, 1.4MPI 50KW Comfort. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Roman Herot: A zkoušel jsi se kouknout na olej v nádržce. Asi je zbytečné se ptát jestli jsi tu chybu smáznul? Zkus propojit hlavní napájení serva přímo z baterkou, nebo zkontroluj přímo ty silové kable jestli jsou ok.

To Smejkly: Zkus zajít přímo do škodovky vím že jsem to řešil taky ale pak jsem to vzdal protože jsou 3 druhy TRW snímačů starý novější jako náhrada a pak ten u kterého jde ten kabel od toho senzoru odpojit, Vlez pod auto a zjisti si jestli máš ten celý stím kablem nebo ten co jde od toho senzoru odpojit a pak běž směr škoda a oni ti ten správný určitě dají to se neboj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Roman Herot: A zkoušel jsi se kouknout na olej v nádržce. Asi je zbytečné se ptát jestli jsi tu chybu smáznul? Zkus propojit hlavní napájení serva přímo z baterkou, nebo zkontroluj přímo ty silové kable jestli jsou ok.

Olej je zkontrolovan a chyby jsem smaznul, ale okamzite byly zpet. Hlavni napajeci vodic (30) jsem jen zmeril a bylo na nem 12V (zkousel jsem i napajeni sbernice 15), ale nezkousel jsem samotbne servo na primo na baterku.

Co docilim tim, kdyz pripojim servo primo na baterku ?? Rozjede se mi nebo jen tim zjistim jestli jsou kabely OK. Ptam se proto, abych vedel jestli toto napajeni je prime nebo je nejak spinane (rele).

Jeste bych mel otazecku, je nutne nejake specialni naradi primo na vymenu servo motoru (mel bych to zvladnou i v garazi sam ??)??

A posledni otazka zni, jaky je rozdil ve znaceni techto cerpadel. Pro priklad uvadim cisla, ktere jsem nasel na inetu: 6Q0423165A, 6Q0423155AM, 6Q1423893M. Jedna se jen o nejake revize, ktere lze bez problemu mezi sebou zamenit nebo je toto cislo nejak dulezite.

Dekuji za odpoved.

Editováno: , autor: Roman Herot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to přesně nevím jestli je spínané přes nějaké relé ale jestli jsi dobře pamatuju tak G30 je silový kabel plus, zkus ty kable skontrolovat ještě okem

OK na ty kabely se chystam o vikendu. Dale netusis jak je to s temi typy toho serva a jak je tezke jej vymenit?? Myslim si, ze jsem pomerne zrucny kutil (Na autech S1000, 100, 105, 120 atd neni pro mne nic problem). Jen ty nove neznam.

Editováno: , autor: Roman Herot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...