Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny

pred mesicem jsem koupil oktu 1.9TDi 81,03 najeto 120t km, podle knizky ted ARAL SuperTronic LL III 5W-30. Olej nebyl pravidelne menen, kazda servisni prohlidka cca +3000km pretazeno. Uvazuju tam dat ted syntetiku Castrol Magnatec 5W-40 a olej vymenit po cca 8000km aby se vycistil od usazenim, jak to bylo psano. Mohlo by tomu pomoc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni fandové do aut chci se zeptat objevil se na trhu olej Avanol 5w-40 chci se zeptat zda máte n?kdo zkušenosti a dále se m? jedná mám octavku 1,9tdi 66kw najeto 200000km p?vodn? tam dávali longlife pak m? tam dali polosyntetiku a já ji dával 3 x ale ted bych t?l dát 5w-40 a nevím zda to n?co neud?lá s motorem díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni fandové do aut chci se zeptat objevil se na trhu olej Avanol 5w-40 chci se zeptat zda máte n?kdo zkušenosti a dále se m? jedná mám octavku 1,9tdi 66kw najeto 200000km p?vodn? tam dávali longlife pak m? tam dali polosyntetiku a já ji dával 3 x ale ted bych t?l dát 5w-40 a nevím zda to n?co neud?lá s motorem díky moc

http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2884 koukni sem dost se to tam resilo... Jinak 5W40 nic s motorem neudela, na Avanol se vykasli a dej tam poradnej olej napr.(Agip,Total,Elf,Esso,Shell,Q8,Fuchs,Valvoline,Divinol,Mogul,Texaco,OMV,Mobi

l......) Je na vyber hodne dobrejch oleju za slusny ceny, tak proc tam cpat nejakej Avanol vsak si sam precti zkusenosti v odkaze..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ahoj všichni fandové do aut chci se zeptat objevil se na trhu olej Avanol 5w-40 chci se zeptat zda máte n?kdo zkušenosti a dále se m? jedná mám octavku 1,9tdi 66kw najeto 200000km p?vodn? tam dávali longlife pak m? tam dali polosyntetiku a já ji dával 3 x ale ted bych t?l dát 5w-40 a nevím zda to n?co neud?lá s motorem díky moc

Ahoj, olej jsem měnil za stejný co je dáván do auta od začátku Shell Helix Ultra VX 5W-30 Longlife, je pravda že ve značkovém servise chtěly necelých 600 za litr ale koupil jsem za 220,- l. s dopravou. Můj soused co dělá výbrusy motorů mi řekl že to je nejlepší volba aby motor makal jak má a pravidelná výměna, radši o 1000km dříve než o 1000km později. Olej longlife je určený pro motory s prodlouženým servisním intervalem, já mám na 25000km, nebo rok, záleží co nastane dřív, ale jezdím převážně kratší vzdálenosti a tak měním max. po 15000km. Kamarád mění olej po dokonce až 40000-50000km, ale jezdí dálky třeba 1000km tam a zpět 1000km, má najeto 430000 a OK. olej nejvíce trpí častými změnami teplot. Já mám O1 1.9tdi 2002 81 kw ASV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenhle týden budu měnit, a nevím pro co se mám rozhodnout. Přečetl jsem asi 10 stránek, no čím víc sem četl, tím víc guláš. mám 1,9 Tdi 66kw a předtím tam byl Castrol SLX Professional 5w-40. Nevím jestli dám ten samej, nebo Castrol Magnatec diesel 5w-40, nebo uplně něco jiného...díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tady s kolegou se dohadujeme co je horší ohledně výměny oleje. Olej by se měl měnit po 15tis. km a nebo po roce (beru klasickej olej a ne long apod..)

Tedy co je horší? najet na olej cca 17 tis.km (místo 15tis.) a vyměnit ho, nebo najet cca 15tis. po 1,5 roce a pak teprve měnit (takže přesáhnout interval výměny) ? Děkuji za roluŠtění rébusu s kolegem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte , prosím Vas , chystam sa menit olej uz som najazdil 18000km je tomu rok aj 1 mesiac , viem ze trochu neskoro ale cca za tyzden ho idem menit i s filtrom ... a chcem sa spytat ze kolko tam ide presne LITROV oleja ??? Budem tam davat CASTROL MAGNATEC C3 5W-40 !!! Mám kupene 4-litrové balenie a ze ci mam este dokupit liter , pretoze som ho dam dnes nalial bo bol olej pod riskou a nechcel som riskovat .... ??? DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte , prosím Vas , chystam sa menit olej uz som najazdil 18000km je tomu rok aj 1 mesiac , viem ze trochu neskoro ale cca za tyzden ho idem menit i s filtrom ... a chcem sa spytat ze kolko tam ide presne LITROV oleja ??? Budem tam davat CASTROL MAGNATEC C3 5W-40 !!! Mám kupene 4-litrové balenie a ze ci mam este dokupit liter , pretoze som ho dam dnes nalial bo bol olej pod riskou a nechcel som riskovat .... ??? DIK

Záleží na tom co máš za motor v každém je jiné množství. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 1.6 benzinu by jsi možná se 4 litrama mohl vystačit.. Do některých se více jak 4 litry nevejdou a jsi na horní rysce.. Prvně bych vyměnil, mrkni kolik toho bude a potom případně dokup.. myslím že to bude stačit a pokud ne tak moc chybět nebude a dokoupíš až potom.. Budeli to vůbec třeba..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci je mudre davat naspat full syntetiku po 100 000km, ale budiz. Ak olej , pre benzin Valvoline Syn Power 5W-40, pre starsie motory nad 100 000 km specialny produkt, pre stare motory Valvoline 5W-40 Max Life Full syntetic. Obidva su v cene okolo 390 Sk/L

Editováno: , autor: sanok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...