Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Moocher Louda: zejména u BXE motorů bývá závada i v čidle oleje umístěném v olejové vaně ;) naši mají stejný problém - čidlo se měnilo 2x a od té doby to sem tam (odborně řečeno sporadicky  :kol-28: ) zasvítí znovu. Ale je to 1x za půlroku. Olej jinak kontroluju pravidelně jednou do měsíce.

 

A ještě jiná otázka: jezdíš na pevný interval výměny oleje, nebo na proměnlivý s LongLife oleji? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím na pevný interval po 15 tis. Olej leju 5w-40. O motor se starám a nijak mu nedávám záhul, max když je zahřátej. 

 

Já jen doufám a modlím se aby to bylo čidlem, pokud ne, tak nemám nejmenší šajn co stím motorem je.

 

Další věc co mě napadla je, že ten motor neunese chip na 90 kw. Poslední možnost kterou beru v potaz je že motor olej žere, což mi přijde jako blbost, vzhledem k tomu kolik ten motor má nalítáno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motor může olej žrát. Má to povolený v normě  :kol-28:  chip na to může i nemusí mít vliv - sám mám nachipováno no 147PS a na LL oleje mi to taky ubívalo. Čidlo zjistíš jen tím, že ho vyměníš - tzn. sundat vanu, vyčistit ji i sací koš a vyměnit čidlo + přetěsnit vanu a vyměnit i šrouby.

Možná bych se ale zaměřil na tu specifikaci oleje... 5W40 snad není pro tento motor doporučený, ne?  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic neubývá. Od přeměny výměnného intervalu mám najeto asi 40t km a bez sebemenšího úbytku, který by se dal okem na měřící tyči zaznamenat. Leju 5W30 Castrol, teď tam mám nějaký Mobil (moje "blbost" - zapomněl jsem říct servisu, že chci "hrnec"  :kol-44: )

 

to 5W40 pohledám, jestli je to ok nebo ne. Sice jsou směrodatný VW normy 505.01 apod., ale i tyto vlastnosti za různých teplot mají vliv na vlastnosti oleje. Poptám se, pohledám a dám vědět. 

 

EDIT: ještě se sluší říct, že jezdím zejména dlouhé trasy a z 80% po dálnicích v Evropě.

Rodiče se stejným motorem jezdí krátké trasy a ze 70% ve městě a tam se sem tam dolejvá olej. Ale kolik toho zhruba je, těžko odhadovat (ale ne víc než popsaných 0,1l/1000km).

Editováno: , autor: Honza9007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jezdím každý den Liberec - Frýdlant v Čechách. cca najedu 80 km za den, z vetší části je to jízda po vesnicích.

 

Já jsem zvedav kolik oleje ubyte či né po dnešku, jestli se kontrolka rozsvítí nebo nerozsvítí.

 

A kontrolka se rozsvítí pouze pokud je oleje málo že? Z jiného důvodu se nemůže rozsvítit nebo jo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Moocher Louda

 

Hlavní problém je že liješ nad měrku. Pak si to saje do sání ten olej! Maximum je lít na horní hranici měrky. Druhá věc je že motor má přirozenou spotřebu oleje, je to dokonce napsané v manuálu. Většinou je to max. 0,5l na 15tis. km (z praxe). Chip pokud není dobře udělán, může znatelně ovlivnit spotřebu oleje. :kol-28:

 

2 Honza9007

 

Nejdůležitější u oleje je norma. Tedy na pevný ser.interval 505.01. Po té záleží na majiteli, který druh podle prostředí zvolí. Tedy v severských zemích nejspíš 0W-30 a u nás nejspíš 5W-30 či 40 víc je asi zbytečné. Jenže pokud majitel má třeba nachipováno je lepší zvolit olej do vyšší teploty tedy 5W-40. Takže olej 5W-40 je také v pořádku. Osobně ho již nějakou dobu používám. :kol-47:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni prece nic jednodusiho nez nalit olej na urcitou hranici a sledovat. Na cidlo se vyprdni dulezity udaj je na merce ;). Pokud by hladina byla ok tak je problem bud v samotnym cidle na vane, ktery si prehodis behem vymeny oleje, protoze je na tri srouby a ani nemusis sundavat vanu proste povolis tri srouby vytahnes das novy a zasroubujes a nebo v cidle kapoty, kde obcas zazlobi kontakt a pak to ma tendenci zlobil jelikoz je to propojeny da se rict s cidlem ve vane.

Editováno: , autor: jakub benes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je na tom tak těžkého pochopit. Tyto inteligentní molekuly nikdy normu 505.01 pro PD neplnily, tak nemohou uvádět. Pokud by plnily 505.01, tak budou uvádět i 505.00, protože ji 505.01 obsahuje.

Ne, to spíš ty intelligentní molekuly ?Ale cela veta mi nedáva zmysel, keby plnily 505.01, tak  tu 505.00 nemusia uvádzať, pretože ju 505.01 obsahuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, to spíš ty intelligentní molekuly ?Ale cela veta mi nedáva zmysel, keby plnily 505.01, tak  tu 505.00 nemusia uvádzať, pretože ju 505.01 obsahuje.

Inteligentní molekuly - reklamní žvásty Castrolu o magnatecu. K normám. Pokud olej plní 505.01, tak možno použít jako 505.00. Pokud plní jen nižší normu 505.00, nelze u PD použít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...