Přejít na obsah

Oprava laku - korekčná tužka


greggie

Doporučené příspěvky

Fotky niesu velmi ostre neda sa z toho poznat zavaznost ale vyzera to ze oder je az na kov a skrabance maju hlbsie ryhy. Odporucal by som prelakovat (osmirglovat, odmastit, vytmelit, zakaldovka, lak,..), ceruzka je iba opticka korektura, nezastavi koroziu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
Fotky niesu velmi ostre neda sa z toho poznat zavaznost ale vyzera to ze oder je az na kov a skrabance maju hlbsie ryhy. Odporucal by som prelakovat (osmirglovat, odmastit, vytmelit, zakaldovka, lak,..), ceruzka je iba opticka korektura, nezastavi koroziu.

Od predchoziho majitele mam takovou tu zelenou hraskovou zelenou Fabii. Vzadu na blatniku je plech karoserie ve velikosti cca 5 cm prohnuty a je tam mistecko 1x1cm bez laku. Lehce to zacina reznout. Nejde mi ani tak moc o vzhled (auto je stejne uz flekate) ale abych zastavil korozi.

Osmirglovat - predpokladam jemny smirek a jen tu rez

Odmastit - cim?

vytmelit - cim?

barvy?

Jsem schopny to opravit na parkovisti pred domem, nebo mam shanet nejakou autolakovnu? Docela nerad bych nakoupil kila materialu a spotreboval dve namoceni stetce. Puvodne jsem to teda chtel zatahnout tou korekcni tuzkou.

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Caute mohol by mi niekto poradit ako opravit male skrabance laku mam Fabiu Combi cierna metaliza r.v 2004. Cital som vela prispevkov o Tempo paste ale neviem ktora je pre moj pripad vhodnejsia, či na stary lak alebo na nový. Tie škrabance su len povrchove, škrabnuty lak a maximalne farba. Vie niekto poradit čo na to urcite funguje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, než to stříkneš tak zakryj vše co nechceš zastříkat, poté to odkryj a po zaschnutí rozleštit přesahy. Jestli jsi to nedělal tak se do toho raději nepouštěj.

Jestli máš ty škrábance jen tu a tam ,použij tužku ale počítej s tím že to budeš také rozlešťovat ale neuděláš tolik škody,protože stříkat a nadělat fleky umí každý..A nedělej to na slunci ani v horkém počasí.

Editováno: , autor: Standis
není potřeba citovat předešlý příspěvěk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute mohol by mi niekto poradit ako opravit male skrabance laku mam Fabiu Combi cierna metaliza r.v 2004. Cital som vela prispevkov o Tempo paste ale neviem ktora je pre moj pripad vhodnejsia, či na stary lak alebo na nový. Tie škrabance su len povrchove, škrabnuty lak a maximalne farba. Vie niekto poradit čo na to urcite funguje?

Ahoj, urcite nie Tempo na povrchove skrabance. Ja osobne pouzivam Sonax Xtreme NanoPro 3 s voskom, ale su aj jemnejsie. Na bavlnenu hanrdicku si das trochu pripravku a jemne lestis (nie velky tlak). Potom to nechas malicko zaschnut a dalsou suchou bavlnenou handrickou rychlymi pohybmi este rozlestis. Pokial nie si s vysledkom spokojny tak opakujes postup. Pokial sa chces vyhnut tomu, aby ti tam z lestenia ostali mapy, treba sa s tym pohrat. Chce to trochu cvik. Lesteniu zdar :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a opýtam sa aj ja, samozrejme klasika, drobné dierky od kamenov na kapote, ale... problém je v tom že ja mám auto prestriekané, oranžová metalíza pastelová, mám doma ešte trocha tej farby, tak čo by som podľa vás mal spraviť? skúšal som to zakryť tou farbou ale bud tam bolo moc tej striebrenky alebo to zas naopak bolo len čisto oranžové :( neviete čo s tým?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře jsi to zamíchal?Nejlíp když zajdeš do obchodu kde míchají barvy a nechat si namíchat čerstvou,vezmeš šroubek nebo kousek něčeho co je od barvy a podle odstínu to namíchají.

Jenže metalízou se nedá natírat.Barvu si nech naplnit do spreje.

Editováno: , autor: Jaroě
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

wejw: ta reklama vypadá dost jako ta naše s "Horstem Fuchsem" lol jináč značka Simoniz (teda pokud je to ta stejná, což dle barev loga asi je) dělá velmi kvalitní řadu auto kosmetiky, hlavně vosky mají TOP ;) PS: jináč pod klipem je diskuze a tam píšou že ten výrobek je šmejd, že nefunguje tak jak propaguje reklama :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem to prave videl v nejakym spotu , recenzy a tedka to nemuzu najit abych se stim podelil a tam prave rikali ze je to dobry vyrobek ze to opravdu funguje, tak nevim :feve: kazdopadne kdyby to byla pravda tak by to bylo supr, asi to vyzkousim na aukru jimaji za 600Kc proc by to jinak stalo tolik penez :kuk: jestli to nebude fungovat asobne jim pojedu nakopat prd*l :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stačí mrknout na přízpěvky pod tím videea - nejsou moc pozitivní ;) ale každopádně za vyzoušení nic krom těch 600,- nedáš a třebas to bude vážně fungovat....každopádně se tu pak s náma poděl o výsledek :palec2: PS: osobně tomu moc nevěřím, ale každopádně zvědavej jsem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Přečetl jsem komplet diskuzi,ale i tak se zkusím zeptat.

Jde mi o rozleštění drobnějších škrábanců.

Podle toho co je tu popsáno jsem usoudil,že použití výše zmiňované leštěnky Tempo, která je dosti drsná je nevhodné pro moderní metalické laky.

o_cistici_lestenka.jpg

Tempo pro starší laky

A můj konkrétní dotaz je na to,jestli má někdo zkušenosti a jestli lze na moderní metalický lak použít toto novější TEMPO LEŠTĚNKU ???

Přesněji řečeno : píše se,že vhodná je, ale jde mi o to jestli pouze naleští lak,nebo jestli S NÍ LZE ROZLEŠTIT A ZAKRÝT ŠKRÁBANCE NA LAKU ???

o_autolestenka.jpg

Tempo leštěnka i na metalízu

Nebo mi doporučíte na rozleštění škrábanců z metalízy něco jiného?

Díky za vaše poznatky a rady.

Editováno: , autor: hafush
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

dneska me potkala nemila vec. nejakej dobrak mi u prace na parkovisti udelal to co je na obrazku . nemate nekdo sikovneho lakyru v praze nebo poradite co s tim ? sem zoufalej . na aute si clovek zaklada a pak prijede jeden takovejhle a je po vsem

z dalky

post-40022-1265396289_thumb.jpg

detail (neni to na plech)

post-40022-1265396324_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Mám černou metalízu r. 2004. Puvodni majitel sundal odrazky na dverich a ty zanechaly stopy na laku :-( Snazil jsem se to opravit skodavackym opravnym lakem a jejich steteckem. No a vysledek je na prd. Kryci lak je vystouply a je to videt :-( Mel jsem se na to vykaslat. No uz se stalo. Jde vystouply kryci lak nejak, necim rozlestit ? Nebo to mam sverit odbornikum ? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

neví někdo o někom šikovným z OL, ZL kraje kdo umí "zástřik" ?? mám čim dal tim vic dojebany zadní levý blatník od nějakyho kr*téna a už mě to štve tak, že už mi v hlavě šrotoval i prodej auta dokud má nějakou hodnotu

Da se nekde sehnat na internetu ta korekcni tuzka??? trbea podle vin? salon skoda nemam nejblize ;-)

Potreboval bych tm. zelenou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...