Přejít na obsah

Palivoměr / ukazatel stavu palivové nádrže


martkawa

Doporučené příspěvky

Zdarec, chtěl bych se zeptat, blbne mi ukazatel paliva, jedenkrát to ukazuje plnou nádrž a dojezd na palubním počítači xxx km a potom to ukáže prázdnou nádrž a dojezd na 0 km. Nevíte čím by to mohlo být? Doufám že nebudu muset rozdělávat přístroje. Jedná se O1 TDI 81 kw rv 2001. Děkuji, martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som podobný problém. Ale vyriešil som to pri výmene palivového čerpadla, ktoré sa zaseklo. Po vybratí čerpadla z nádrže som mal na plaváku resp. na tom bežci ktorý sníma polohu plaváku niečo také ako vosk. Celý ten snímač-bežec bol zalepený a nemal kontakt. Ten kontakt je vlastne plošný spoj. Očistil som ho jemným sklenným papierom a budík ide ako hodinky. :palec2:

A môžem vám povedať, že veľmi ma prekvapilo aké množstvo hrdzy sa nachádzala v motorčeku čerpadla. Asi sa v benzíne nachádza viac vody ako samotného benzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím, mám O1, kombi, r.v.2003, 74 kw,1.9 Tdi 4x4, mám takovej problém, že mi ukazatel paliva ukazuje za jízdy pulku nádrže. To je pravda, ale jak se zastavim v koloně nebo stojim na miste, rucicka mi líta od plny skoro do prazdny. Je mi divny, že mi to nedělá za jízdy..nevim. Zkoušel jsem odpojit baterku a nic. Že by plovák, nebo prej je na plováku nějakej potenciometr nebo co...nemáte s tím někdo zkušenost. Zkoušel jsem kontakt na plováku a nic. Je teda pravda, že než jsem si toho všimnul, že mi to děla, tak jsem tedka jak je snih s autem preskočil kolmo obrubnik, tak nevim, jestli to s tim nema neco společneho. Fakt netušim a za rady děkuju:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt divne, ze ti to robi len ked stojis na mieste. Skus za jazdi vyradit rychlost a otacky nechat padnut na volnobezne,ak by to spravilo aj vtedy, bol by tam nejaky problem z kolisanim napetia pri nizkych otackach motora. Mozno by tiez pomohlo otestovanie rucicky palivomera cez VAG (test akcnych clenov v RJ pristrojovej dosky).Ked budes stat na mieste bez pohybu aj 5minut robilo by to stale?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4x4 má dva snímače hladiny paliva, v každé půlce nádrže / je rozdělena kardanem / jeden a informace o hladině z jednotlivých polovin se sčítají, takže jeden snímač bude K.O. Občas pomůže oba potenciometry vyčistit klasickou gumou např. na konci obyčejné tužky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, i po 5 minutách to stále lítá nahoru a dolu.. Pro DANRS: je to tak, že tam mám v podlaze dvě záslepky. Prosimtě a jak poznám ty "potenciometry"? Když jsem se ted na to díval, tak musím odpojit konektor, pak je tam nejaky převlečny límec asi že, na závit, no a vedou do nej dvě trubičky, takže po rozšroubování to tam někde najdu jo..díky všem:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám Octavii 4x4, 1.9 Tdi 66 kw. Při cestě po D1 mi také začal ukazatel lítat nahoru a dolu. Po vyčištění snímací desky plováku v levé nádrži byl chvilku klid, ale dnes při cestě z Itálie mi ukazoval dojezd 200 km a stav 1/4 nádrže. Ani nestvítila rezerva a v kopci mi došla nafta. Tlačil jsem to 2,5 km k benzínce kde jsem dotankoval a zalil filtr a startoval a startoval a až přes kabely nastartoval... Asi budu muset vyčistit i ten levý za sedačkou spolujezdce ke kterému vedou hadičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Čauves lidi,můj problém je takový-před nedávnem mi začal blbnout ukazatel stavu palivové nádrže,i když vím že nádrž mám z poloviny plnou,z ničeho nic při jízdě mi spadne ručička dolů,a rozsvítí se nádrž na palubce,po chvíly zase vylítne nahoru.mám dojem že se to stává hlavně když jedu v zatáčkách,nebo když podřadím na nižší kvalt.zná někdo tento problém-stalo se to už někomu?.

Editováno: , autor: herrkomisar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, dnes jsem natankoval poprvé do OC 1 97 55kW V-Power :) No a po 20ti kilometrech mi najednou spadla ručička benzinu na palubovce na nulu a vyskočila přes půl nádrže(i když mám jen 12 litrů). Po dalších 10ti kilometrech spadla něco pod půl nádrže. Nevíte čím to může, že ukazuje špatně ? Popř. rada na opravu ? :( Díky za rychlou odpověď do 12ti hodin je otevřená mototechna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, u své octavie I 4X4 1,9 TDI 74 kw mám následující problém: Palivoměr neukazuje v celém svém rozsahu, ale vždy se "zasekne", když mi zbývá nafty na posledních cca 150 km. Stejně tak kontrolka nezačne svítit. Dá se s tím žít, ale je to nepříjemné. Netušíte, co by to mohlo způsobovat? Tipuji chybu v plováku v nádrži, ale nejsem technik, tak nevím. Díky za nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim chlapi,

tenhle problem jsem mel taky, jednou jsem resil cerpadlo nafty u motoru, a mel jsem venku i plovak z nadrze, pak jsem ho tam vratil ale spatne, byl trosku pootoceny a plovak se zasekaval o stenu nadrze, v original usazeni je volne do prostoru nadrze, dnes jsem to mel rozdelany protoze jsem mel porad plnou nadrz na palivomeru (kez by) a kontroloval ho, byl opravdu spatne natoceny...v jednom tematu tu uz probehlo, ze je tam jezdec na odporove drazce a ten taky obcas zahabruje, zkus vyndat plovak a skoukni to, musi to byt prkotina..

At se zadari :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, u své octavie I 4X4 1,9 TDI 74 kw mám následující problém: Palivoměr neukazuje v celém svém rozsahu, ale vždy se "zasekne", když mi zbývá nafty na posledních cca 150 km. Stejně tak kontrolka nezačne svítit. Dá se s tím žít, ale je to nepříjemné. Netušíte, co by to mohlo způsobovat? Tipuji chybu v plováku v nádrži, ale nejsem technik, tak nevím. Díky za nápady.

pozri sa na plavák vyber ho vyčisti ho a nastav ho presne na tie šípky čo su tam nakreslené , to je lahká robota .. pár šrobov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, potrebovala by som poradit.. z nicoho nic mi ukazovatel paliva padol na nulu a odvtedy je stale na nule.. Mam plnu nadrz, benzin mi nevyteka, uz takto beham na aute 2 dni. Nevypisuje ziadnu chybu, vsetko sa sprava normalne, palubny pocitac mi rata priemernu spotrebu korektne, akurat informacia o pocte kilometrov (dojazd na dane mnozstvo paliva) je v tvare: ---- (4 ciarky, ako keby to nevedelo namerat). Ostatne kontrolky mi funguju, co moze byt zle?? Prosim poradte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím,

nevěděl jsem do které sekce tohle dát tak snad sem.. Myslím, že mi špatně ukazuje ukazatel paliva. Z firemních oktávek jsem byl zvyklý, že když natankuji plnou (do klapnutí pistole), ukazatel ukazuje "za roh" a musím najet aspoň 100km něž začne ukazovat. U mojí oktávky natankuji plnou a ukazatel ukazuje 7/8. A když jsem nádrž vyjel a palubák ukazoval dojez 10-20km a pak natankoval plnou, vešlo se mi do nádrže jen 44L (mám combi 1.9TDI 66kW a nádrž by, myslím, měla mít 55L). Myslím, že mám nějak ohnutý plovák a proměřuje tak o 10L. Neřešil jste někdo něco podobného, nebo nemáte nějaký předpis jak ten plovák nastavit? Napadá mě nějak odsát palivo z nádrže, nalít tam jen rezervu (myslím 7L) a pak naohýbat plovák aby ukazoval právě rezervu, ale možná máte někdo lepší nápad...

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při tankování samozřejmě netankuju naráz a počkám až to odpění pak dotankuju. Na firmeních jsem tankoval stejně a vždy plná. U té své vždy 7/8 taže tím to nebude.

Mohl bys prosím poradit jak to VAGem upravit? Myslel jsem spíš ohnutý plovák, ale špatné hodnoty "někde" jsou taky možné. Nechápu jak by se to tam dostalo, ale stejně tak nechápu jak by se ohnul plovák...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...