Přejít na obsah

Octavia Tour Trumf


George Couser

Doporučené příspěvky

Takže jsme se víceméně dozvěděli, že v testu byly tři auta, přičemž jedno je o cca 80k levnější, o cca 8 nebo 12 let starší a jeho známka je o půl stupně v celkovém hodnocení horší. Někdy fakt nestačím zírat. Sorry, ale srovnávat zrovna tyhle tři kusy může fakt jedině expert žurnalista.

Přesně tak, naprostý souhlas. Když už, tak mohli srovnávat tři týmy, Kia Ceed-Kia Shuma, Renault Megane-Renault 19 a Octávii I-Octávii II. Zajímal by mě výsledek těchto soutěžních dvojic...?! :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, naprostý souhlas. Když už, tak mohli srovnávat tři týmy, Kia Ceed-Kia Shuma, Renault Megane-Renault 19 a Octávii I-Octávii II. Zajímal by mě výsledek těchto soutěžních dvojic...?! :feve:

no tak to zase asi ne protože Shuma ani 19ka se už nevyrábějí..asi to bylo pojatý tak, že když máš třeba 400 TCZK a deš si koupit nový auto tak za to můžeš mit Toura, Megana nebo Ceeda....(tebe jako kupujiciho nezajima ze tour je 13 let starej - ted je to proste novy auto- to je jak kdyz si koupis novou bundu ale z predlonsky kolekce-o 30% levnejsi nez aktualni modni- ale nema jeste kapucu...:-D).......jenomze pani zurnalisti pozapomneli (nebo tam možná o tom i neco psali) ze zalezi jenom na prioritach a potrebach kupujiciho - kdyz ten chce neco na dlouhy trate v nafte, nechce jezdit na hranici a oželí vsechny ty features ktery se stejne jen s...rou tak v naftovem srovnani je Tourka o vic nez 100K levnejsi nez ti konkurenti a to neni malo penez(jak pro koho :-D).....no a tema 100K by sis vlastne priplatil "jen" za to ze muzes projet s meganem zatacku o 20kmh rychlejc nez s tourem a auto je subjektivne hezci a pohodlnejsi (a taky vic poruchovejsi :-D )- ale ma to opravdu hodnotu 100TCZK???? To uz pak zalezi na preferencich kazdyho z nas.....takze vse jen o ocenění priorit...a nenáročný spotřebitel který nechce řezat zatáčky a vytahovat se pred sousedem si fakt nekoupi megana za 480 dyz muze mit toura za 340 v ekvivalentni vybave - aspon takle nejak si vysvetluju svoje rozhodnuti :-D

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat, čemu to prospěje? Čistě ze zajímavosti..

Prospěje to určitě jeho motoru,ma totiž nastaven long life interval a ten je 30 tis.km nebo dva roky,jestliže najede 10 tis za rok tak je tento interval nesmysl a to netvrdim jen ja ale jakykoliv rozumny mechanik ktery vi co předražene longlife oleje dělaji.Jde totiž o to jestliže jezdi převažne kratši a městke trasy olej rychle degraduje a ztraci tu vlastnost pro kterou je určen,tudiž jse rychle znehodnocuje.Proto je lepe přejit na pevny interval bud 15tis nebo jeden rok a je to zajimavějši i z finančnich duvodu,long life oleje jsou nehorazně předražene a bylo dokazano že častějši vyměna oleje mirni opotřebeni motoru,ja myslim že to neni až takova položka aby jse to nevyplatilo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale jak to tomu motoru prospěje? Jako že nevydrží 350 tis. km, ale jenom 250 tis.? Dívám se na ceny a 5W40 Castrol Magnatec 4 litry 784Kč, Castrol Edge 5W30 4 litry 1040Kč. Takže cena je jenom o třetinu vyšší.

Já sem si nakonec prodlouženej interval do auta nedal, protože na fabce to zvonilo po necelým roce a půl, ale teď docela lituju. Chápu, že ten mechanik bude mít v prvních letech míň práce, ale mě se tam jednou za 8 měsíců běhat moc neche :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem si nakonec prodlouženej interval do auta nedal, protože na fabce to zvonilo po necelým roce a půl, ale teď docela lituju. Chápu, že ten mechanik bude mít v prvních letech míň práce, ale mě se tam jednou za 8 měsíců běhat moc neche :/

No a jak to tam je nastaveny na zacatku?Long life?a na prvni vymene zmenit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

masserr, izi - Doufám, že zítra budou fotky! :)

Budou, slibuji, dnes ujeto 7 km - výsledek = nadšení, zítra plánuju rodinný výlet, tak napíšu a určitě vyfotím!

Pro Rogerer: mohl jsem napsat Rio nebo Megane "older" pro objektivnost, trochu jsem to posunul back, ale proč ne, co udělali oni...?!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je ta moje Tourka. Jinak dnes jsem ujel asi 65 km, prům. spotř. na trasu byla 5,4 l. Jinak celková za ujetých 72 km je 6,4 l. Zatím naprostá spokojenost, auto není hlučné, což mě překvapilo a jede moc hezky, no co vám budu povídat, je to takový mazlík...!!!

post-27115-1259781023_thumb.jpg

post-27115-1259781036_thumb.jpg

post-27115-1259781045_thumb.jpg

post-27115-1259781055_thumb.jpg

post-27115-1259781067_thumb.jpg

post-27115-1259781082_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je ta moje Tourka. Jinak dnes jsem ujel asi 65 km, prům. spotř. na trasu byla 5,4 l. Jinak celková za ujetých 72 km je 6,4 l. Zatím naprostá spokojenost, auto není hlučné, což mě překvapilo a jede moc hezky, no co vám budu povídat, je to takový mazlík...!!!

Nádhera,tak at ti to jezdí. Barva super.Já volil mezi capuccinem a tou tvojí. Nakonec jsem vzal capuccino, ale když ted na to koukám.......prostě mooooc pěkný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je ta moje Tourka. Jinak dnes jsem ujel asi 65 km, prům. spotř. na trasu byla 5,4 l. Jinak celková za ujetých 72 km je 6,4 l. Zatím naprostá spokojenost, auto není hlučné, což mě překvapilo a jede moc hezky, no co vám budu povídat, je to takový mazlík...!!!

Kraaaasa stejna barva jak moje,ja uz chcu takyyyyyyy ....tak at slouzi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k nafocení toho mýho chrochtíka...řazení pracuje naprosto bez problémů, zatím vše OK jenom je trošku hlučnější..ale s tím jsem počítal..najeto asi 200Km, průměrná spotřeba 5,5 l..občas jí protáhnu, nebude problém jezdit za míň.

To rádio se mi válelo ve sklepě..tak sem ho tam fouknul, no... :rolleyes:

post-38244-1259836550_thumb.jpg

post-38244-1259836558_thumb.jpg

post-38244-1259836600_thumb.jpg

post-38244-1259836619_thumb.jpg

post-38244-1259836627_thumb.jpg

Editováno: , autor: masserr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k nafocení toho mýho chrochtíka...řazení pracuje naprosto bez problémů, zatím vše OK jenom je trošku hlučnější..ale s tím jsem počítal..najeto asi 200Km, průměrná spotřeba 5,5 l..občas jí protáhnu, nebude problém jezdit za míň.

To rádio se mi válelo ve sklepě..tak sem ho tam fouknul, no... :rolleyes:

Zdravím,to máš sportovní paket? alepon si myslím podle nárazníku...já si objednal červenou coridu,protože jsem chtěl ten spotpaket a nabízej ho pouze černá metla,stříbrná metla a červená corida...

...jo chodím už 1,5 měsíce pěšky a totéž mě ještě čeká než budu mít auto....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,to máš sportovní paket? alepon si myslím podle nárazníku...já si objednal červenou coridu,protože jsem chtěl ten spotpaket a nabízej ho pouze černá metla,stříbrná metla a červená corida...

...jo chodím už 1,5 měsíce pěšky a totéž mě ještě čeká než budu mít auto....

Jojo je to sportpaket..to auto s ním vypadá přeci jen líp...jak z venčí, ale hlavně uvnitř se mi moc líbí - komplet černej strop, sport. sedačky, stříbrnej dekor středovýho panelu, ten volant je :palec2: a další drobnosti.....

S tím chozením pěšky tě lituju..musíš doufat še bude hotová dřív...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k nafocení toho mýho chrochtíka...řazení pracuje naprosto bez problémů, zatím vše OK jenom je trošku hlučnější..ale s tím jsem počítal..najeto asi 200Km, průměrná spotřeba 5,5 l..občas jí protáhnu, nebude problém jezdit za míň.

To rádio se mi válelo ve sklepě..tak sem ho tam fouknul, no... :rolleyes:

WOW, moc krásný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k nafocení toho mýho chrochtíka...řazení pracuje naprosto bez problémů, zatím vše OK jenom je trošku hlučnější..ale s tím jsem počítal..najeto asi 200Km, průměrná spotřeba 5,5 l..občas jí protáhnu, nebude problém jezdit za míň.

To rádio se mi válelo ve sklepě..tak sem ho tam fouknul, no... :rolleyes:

At sem hodí fotky kdo chce , prostě tahle OKTÁVKA je nádherná! A jestli je modrá ,červená,ČERNÁ nebo jiná, prostě je to kus! Moc gratuju k přírustku do do rodiny.At ti to jezdí.

Editováno: , autor: markyn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dostal k nafocení toho mýho chrochtíka...řazení pracuje naprosto bez problémů, zatím vše OK jenom je trošku hlučnější..ale s tím jsem počítal..najeto asi 200Km, průměrná spotřeba 5,5 l..občas jí protáhnu, nebude problém jezdit za míň.

To rádio se mi válelo ve sklepě..tak sem ho tam fouknul, no... :rolleyes:

Tak vítej do kolektivu sport kombíků... , černá je taky fešná.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...