Přejít na obsah

Kontrolka tempomatu u OII bez FL


CZbrandy

Doporučené příspěvky

Tak formou JPP jsem se dozvěděl, že údajně stačí přehrát software v budíkách že ta informace tam chodí.

Zítra se zeptám v servisu.

Jinak ti, co tvrdí, že to nejde dodělat jako ABS do Favorita http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...11042&st=25 tak tu je pěkný příklad že to jde.

Honza

No vidíš, jak umíš hledat..tvůj první příspěvek začíná slovy..NIKDE JSEM TO TU NENAŠEL lol No ale ten způsob asi není to pravý, jak bych to osobně řešil. Poznámka o ABS byla myšlená tak, že ne vždy na palubce osazená kontrolka musí být bezpodmínečně na autě využitelná. Pokud to jde rozhýbat formou FW, tak proč ne, ale počítám, že se to ještě nikomu nepovedlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zasmání, a reakce na kontrolku ABS ve favoritu. U toho bych to pochopil, měl jsem 120M r.v. 88 hranaté budíky, nějaký kříženec, kontrolka na ABS tu byla také, jistě že nefunkční, ale funkční kontrolky bezpečnostních pásu všech 5 sedadel, a kontrolka sytiče. Vše origo, i v servise na to koukali jak na zjevení, sranda byla sledovat, jak zkouší zapínat pásy... :-))

Editováno: , autor: Oc Co II 1.9 TDI PD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sitiace je následující, dle kamaráda v servisu to opravdu nejde, jelikož kontrolka by tam být neměla, jenže já ji tam mám a tak jsem myslel....

Při důkladném zjišťování histrie vozidla bylo zjištěno, že budíky byli měněny na záruku (proto tam kontrolka je).. ale nesvítí..

Ještě se mi pokusí zjistit víc, ale vypadá to smutně.... ;-(

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Octavii z listopadu roku 2004. Kontrolku tempomatu jsem v palubní desce měl, ale nesvítila. Na dotoz u výrobce mi odpověděli, že kontrolka bude funkční až později a v mé Octavii ji zprovoznit nepůjde. Ke konci záruky, v létě 2006, mi měnili přístrojový panel z důvodu nečistot pod plexisklem. Nový panel byl MR 2007, tak jsem žádal i zprovoznění kontrolky tempomatu. Prý to nejde, protože můj tempomat tuto funkci nepodporuje. Jaké ale bylo mé překvapení, když jsem při jízdě ze servisu aktivoval tempomat a kontrolka se rozsvítila. Takže ani servis pořádně nevěděl, jak to s aktivací kontrolky je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel1: zvykej si.. servisy toho neví.. a nebo ti tvrdí, že to nejde udělat, přijedeš k někomu z fora a druhej den můžeš servisákům jít ukázat, jak to nejde.. Budou čučet (vlastní zkušenost).

Uzavřel bych to tím: pro funkční kontrolku tempomatu jsou potřeba budíky MR2007 a víše (at s maxidotem či bez).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo je to tak, řešilo se to již před2 roky, mám MR2006 také s kontrolkou tempomatu, a věři či nevěř je to řešitelné POUZE a POUZE vyýměnou přístrojového panelu z min. MR2007. V Česaně to kdysi zkoušeli upgradem FW budíků, šlo to, ale víceméně jen laboratorně, mezi lidi se to nikdy nedostalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna tohle téma jsem dnes řešil v servisu, před 14dny jsem si nechal domontovat tempomat a pak koukám do manuálu, že tam má svítit kontrolka a vono nic. V servisu mi na to odpověděly že to na octávce ještě nikdy neviděly svítit, jenže já tam kontrolku mám v návodu taky je a přesto to neumí, divný. Mám OII2005 a pokud tedy bych si měl vyměnit ty budíky co to bude stát. Nicméně zítra volám do škodovky, protože takové jednání se mi vůbec nelíbí, k.... když tam mám kontrolku i tempomat a v manuálu je napsáno že po aktivaci tempomatu se rosvítí kontrolka tak proč tomu tak není bez ohledu na to že mám 2005ku. Dám vědět co mi na to řeknou na help lince.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna tohle téma jsem dnes řešil v servisu, před 14dny jsem si nechal domontovat tempomat a pak koukám do manuálu, že tam má svítit kontrolka a vono nic. V servisu mi na to odpověděly že to na octávce ještě nikdy neviděly svítit, jenže já tam kontrolku mám v návodu taky je a přesto to neumí, divný. Mám OII2005 a pokud tedy bych si měl vyměnit ty budíky co to bude stát. Nicméně zítra volám do škodovky, protože takové jednání se mi vůbec nelíbí, k.... když tam mám kontrolku i tempomat a v manuálu je napsáno že po aktivaci tempomatu se rosvítí kontrolka tak proč tomu tak není bez ohledu na to že mám 2005ku. Dám vědět co mi na to řeknou na help lince.

Upřímně, to si děláš snad srandu. Zkus si to tu pročíst a uvidíš, proč když máš 2005ku, ti ta kontrolka jako taková nesvítí. Podstatné je, jaké máš budíky, pokud nejsou 2007 a novější, tak můžeš volat kam uznáš za vhodné, a kontrolka se ti nerozsvítí ;) Jen nechápu, proč se to tu musí mlít pořád dokola.

Jinak představ si, že mám třeba já v manuálu, jak se mi aktivuje asistent rozjezdu do kopce. Tak asi taky zavolám do škodovky, že ho chci rozhýbat, protože v návodu to je. To má logiku, že? ;) Jen pro pointu, v autě fyzicky není, ale co mně po tom, když to píší v manuálu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V manuálu maji i dvě řadící páky já tam jen takovuo tu obyčejnou a mají tam i takou velkou...je divné, že jsou podle fotek na tom samém místě...no :smich::smich::smich:

No, ale je fakt, že dodnes není napsaná v žádném manuálu, jak funguje systém kontroly pneu...to co tam píšou je nesmysl. Vím to, protože mi na to přijeli pánové z MB a zjistili, že to funguje tak a tak. No vlastně tím talčítkem se udělá reset načtených hodnot a kdy je systém plně aktivní obyčejný smrtelník není schopný zjistit. Jedině, že po přezutí servis cca. po měsící pošle potřebná data do MB a oni Vám řeknou, v kterých rychlostech je systém plně aktivní a v kterých neee. No asi žádný manuál není dokonalý(pamatuju, že Nokia řešila hromadu reklamací, protože v manuálu měla u jednoho telefonu obráceně nakreslenou sd kartu - jak se má vkládat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dávám vědět co jsem zjistil. Tak volal jsem do škodovky a přes třetí číslo mi odpovídal nějaký technik, prý nezáleží že mám 05ku ale je rozhodující že tam mám tu kontrolku, navadí prý ani to že tempomat je dodělaný, stačí prý ať ten technik ze servisu zavolá k nim a oni mu to vysvětlý jak to udělat. Zopakoval jsem mu že mám 2005ku a tempomat je dodělávaný v oficiálním servisu a znova mi řekl že to není rozhodující, že mi tu kontrolku musí zprovoznit když tam je. Takže teď nevím, věřím Vám co říkáte Vy, že tam musí být budíky 2007, ale proč mi to samé tedy neřekly ti škodovácký technici, což chápu tak že to musí jít i bez nich. Co nevidět zase navštívím ten servis kde mi to dělaly a uvidím jak to vyřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dávám vědět co jsem zjistil. Tak volal jsem do škodovky a přes třetí číslo mi odpovídal nějaký technik, prý nezáleží že mám 05ku ale je rozhodující že tam mám tu kontrolku, navadí prý ani to že tempomat je dodělaný, stačí prý ať ten technik ze servisu zavolá k nim a oni mu to vysvětlý jak to udělat. Zopakoval jsem mu že mám 2005ku a tempomat je dodělávaný v oficiálním servisu a znova mi řekl že to není rozhodující, že mi tu kontrolku musí zprovoznit když tam je. Takže teď nevím, věřím Vám co říkáte Vy, že tam musí být budíky 2007, ale proč mi to samé tedy neřekly ti škodovácký technici, což chápu tak že to musí jít i bez nich. Co nevidět zase navštívím ten servis kde mi to dělaly a uvidím jak to vyřeší.

No to je po nekolika letech moc zajimava informace, ktera me rovnez zajima, nebot jsem u sve MR2006 nebyl ochotny menit kvuli nesvitici kontrolce (ktera tam samozrejme je) cely blok budiku za tisice korun...

Spise se domnivam, ze ten "nejaky technik" z Boleslavi neni informovan o realite s jednotlivymi modelovymi rocniky. Tim problemem se pred cca 2-3 lety zabyvalo mnoho, mnoho hlav, a velmi pochybuji, ze to jakkkoliv pujde minim. bez zmeny firmware budiku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozhodujúci je FW v RJ panelu prístrojov.....treba skúsiť sitahnuť z MR 08 a z MR 05 a porovnať.....možno tam bude aj niečo treba zmeniť v niektorom byte.

napríklad ak sa pozriete aj na budíky z SII, tak sú tam také veci ako ACC(adaptívny tempomat), asistent zjazdu z kopca ale aj asistent jazdných pruhov.....a tie sa budú do SII monotvať snáááááď o rok, dva, tri.....ale HW je stále rovnaký, len FW sa zmení vo výrobe.

pritom tieto asistenčné systémy vo VW a AUDI fungujú nejaký ten piatok :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...