Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


Luďa

Doporučené příspěvky

Píši po x-té, že ta 1,2 TSI je velmi dobrý motor a opravdu mě mile překvapil. I v testech v časopisech či na internetu vychází více než dobře. S Yetíkem si ví rady, ale ... nemá výkonu na rozdávání až tak tolik. Proto bych šel já osobně do 1,4 TSI. Když jedu v Roomteru 1,2 HTP, tak si opravdu uvědomuji, že auto dělá hlavně motor. Štve mě, když na dálnici potřebuji zrychlit po zbrždění (nedej bože do kopce :kol-137: ), to Sup s 1,8 TSI je jiný kafe. Jenže tam člověk ani nepostřehne, že jede 160, také mám subjektivní pocit, že velký přebytek výkonu svádí k vylomeninám... Proto i vzhedem k financím bych šel do 1,4 TSI, je to dobrý kompromis, rozdíl 23 000 je zanedbatelný. Mrzí mě jen, že není 1,4 4x4. Po zkušenostech z posledních zim bych to uvítal.

Co se týká výbavy, tak z vlastní zkušenosti se často sám sebe ptám, kolikrát jsem něco využil v Supovi... Pokud bych nekupoval předváděčku, tak bych šel do výbavy Experience, příplatky jsou nižší. Co bych v Yetíkovi rozhodně chtěl, jsou vyhřívané trysky ostřikovačů, vyhřívané čelní sklo (když člověk brzy ráno v zimě spěchá ... :D ), asistent rozjezdu, přední a zadní okna v elektrice s dětskou pojistkou (což je součást výbavy Experience). Oželím panoramatickou střechu, i když je nádherná. Ne každý z nás vydělává tolik, aby si mohl dovolit koupit auto podle svých snů, takže je to věc kompromisu.

P.S.: Můj kamarád prodával Škodovky. Vzpomínám si, jak nadával, když jel s Roomsterem 1,4 MPI, že je líný, nejede, že jsem dobře udělal, že raději koupil tu zatracenou 1,2 HTP, že jede líp. Pak si vyberte, že? :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to tentacle: vyjádřil jsem jen svůj názor, asi jsem píchl do vosího hnízda, co. Teď jsem jel s plně naloženou oktávkou 4 lidé + zavazadla, to znamená o cca 200 kg větší zátěž a řekl bych že by to auto mohlo být i silnější, hlavně po okrskách mi chyběl občas vyšší výkon. Zase musím říci, že zátah do kopce i takto naložen je super. Jinak ty také obhajuješ 1.2 TSI asi proto, že jsi si ho koupil :smich: . Jinak bych šel klidně i do 1.8 TSI v oktávce, jen mít prachy :help: Takže jestli se někdo rozhoduje a chce benzínový motor a nechce 4x4 tak mu zbývají dvě možnosti: 1.2 a 1.4 TSI.

Ale ne v pohodě, od toho tady to forum je. Mně jen přišlo, jako by jsi to 1.2 TSI úplně odsoudil a byl to podle tebe jen omyl vývojářů, který do těch aut nestačí, což ale pravda není :) Samozřejmě souhlasím s tebou, že kdybych býval mohl šel bych taky do 1.8 TSI (já měl pro změnu horní limit na služební auto, takže to taky nešlo). Teď ale hypoteticky přemýšlím jestli bych se rozhodl pro 1.4 TSI, kdyby v té době už byl k mání a čeče asi stejně nerozhodl :) - pořád ta výbava vítězí. Musel by to být jedině až 1.8 TSI abych se nechal zlákat silnějším motorem. No nemít limit, asi se oba shodneme, že bychom si navýmýšleli spoustu věcí (prosklená střecha, xenony s corner funkcí, couvací kamera ... atd. atd.) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vůbec netvrdím že 1.2 TSI je špatný motor, původně jsem chtěl 1.6 MPI (77 kW) ale při předváděčce jsem zažil velmi nepříjemný pocit, řekl bych, že 1° a 2° stupeň u 1.6 nic moc a auto mě začalo bavit až od 3° kdy se slušně rozjelo. Tato "slabina" předpokládám u 1.2 TSI není, protože záběr turba dělá své. Pak jsem zkusil 1.4 TSI a to byla láska na první svezení. :palec2: Bohužel 1.2 TSI jsem nezkoušel, protože v té době stále oddalovali její výrobu. A předváděčku s 2.0 TDI jsem zrušil :p

Takže TSI (všechny) jsou podařené (a doufám, že tak i zůstane), auto jsem koupil kvůli motoru a oproti 1.2 TSI mám o 25 Nm vyšší krouťák a o 13 kW vyšší výkon a to za cenu 23000 Kč, takže je na každém, jak se rozhodne lol spotřebu neřeším, protože decky nemá cenu zmiňovat :smich:

to tentacle: jo dostat yetiho jako služebního v 1.2 TSI tak ho taky beru :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yeti s motorem 1.2TSI se vyrábí už déle a je to znát zde na příspěvcích. Četl jsem je snad všechny a udávaná spotřeba je nejčastěji 6,8 - 7l/100km. Mě by však zajímalo více, kolik si vezme v reálném provozu motor 1.4TSI. Od kamaráda, který se pohybuje kolem testovacích aut mám informace o spotřebě u zajetého auta ( 40 000km) nad devět litrů a i když vezmu v úvahu že testovací jezdec ve snaze ujet svou denní porci km auto asi moc nešetří ( mají však prý zakázáno překračovat limity pro jednotlivé druhy komunikací), i tak mi to připadá dost.

S Yetim 1.2TSI jsem měl možnost jet asi 30km. V porovnání s fabii combi1.4/59kW jde motor hodně za plynem, při 130 v autě poměrně ticho. V kopcích při obsazení dvěma osobami se mi auto už ale nezdálo tak suverénní jako na rovině. Příplatek 23 000Kč za motor 1.4TSI mi připadá přijatelný a tento motor pro Yetiho jako vhodnější, jen se bojím spotřeby. Kdybych měl volit mezi autem línějším se spotřebou 7l a silnějším, které si vezme 9l, tak za těch 23 000Kč si snad raději vezmu větší výbavu a holt budu v kopcích více řadit a při předjíždění více přemýšlet jestli na to motor má.

Je to pár týdnů, vezl jsem manželku a dceru z Ol do Brna. Odjížděli na dovolenou. Kufr plný zavazadel, zpět jsem jel sám. 95% po dálnici, většinou na tempomat, nastaveno cca 110km/hod a spotřeba podle palubního počítače 5.5l/100km Pokud by tuto cestu Yeti 1.4TSI zvládl do 7l/100 byl bych spokojen. Devítka by mi už vadila .. Je tu někdo, kdo Yeti 1.4TSI má a dokáže odhadnout za kolik bych tu trasu jel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yeti s motorem 1.2TSI se vyrábí už déle a je to znát zde na příspěvcích. Četl jsem je snad všechny a udávaná spotřeba je nejčastěji 6,8 - 7l/100km. Mě by však zajímalo více, kolik si vezme v reálném provozu motor 1.4TSI. Od kamaráda, který se pohybuje kolem testovacích aut mám informace o spotřebě u zajetého auta ( 40 000km) nad devět litrů a i když vezmu v úvahu že testovací jezdec ve snaze ujet svou denní porci km auto asi moc nešetří ( mají však prý zakázáno překračovat limity pro jednotlivé druhy komunikací), i tak mi to připadá dost.

S Yetim 1.2TSI jsem měl možnost jet asi 30km. V porovnání s fabii combi1.4/59kW jde motor hodně za plynem, při 130 v autě poměrně ticho. V kopcích při obsazení dvěma osobami se mi auto už ale nezdálo tak suverénní jako na rovině. Příplatek 23 000Kč za motor 1.4TSI mi připadá přijatelný a tento motor pro Yetiho jako vhodnější, jen se bojím spotřeby. Kdybych měl volit mezi autem línějším se spotřebou 7l a silnějším, které si vezme 9l, tak za těch 23 000Kč si snad raději vezmu větší výbavu a holt budu v kopcích více řadit a při předjíždění více přemýšlet jestli na to motor má.

Je to pár týdnů, vezl jsem manželku a dceru z Ol do Brna. Odjížděli na dovolenou. Kufr plný zavazadel, zpět jsem jel sám. 95% po dálnici, většinou na tempomat, nastaveno cca 110km/hod a spotřeba podle palubního počítače 5.5l/100km Pokud by tuto cestu Yeti 1.4TSI zvládl do 7l/100 byl bych spokojen. Devítka by mi už vadila .. Je tu někdo, kdo Yeti 1.4TSI má a dokáže odhadnout za kolik bych tu trasu jel.

Na to je těžká odpověď. Velmi záleží na povaze řidiče, stylu jízdy a terénu ( nemyslím tím terén terénovitej, ale rovinu někde v Polabí nebo vysočinu na Hlinecku ). Obojí hraje velkou roli. Při jízdě na důchodce a v rovinatém terénu se do 7 litrů určitě vejdeš. Pokud budeš jezdit s využíváním výkonu motoru 1,4 pro radost z jízdy ( na co jiného by sis ho pořizoval ? ) a třeba i v trochu kopcovitém terénu, tak je ježdění pod 9 litrů bude celkem problém.

Nemůžeš dát na někoho jenom že ti řekne že se dá do 7 litrů jezdit - ale jak ?

U mojí 1,8 při jetí po rovině třeba do Makra předpisovou jízdou se dostanu na 6,5 litru, při stejném stylu jídy do práce do Vysokého Mýta přes kopec - Řepníky jsem na 8 litrech ( to samé při svižné jízdě za 10, při využívání plného výkonu motoru za 15 litrů ). Taky jsem byl tímto velkým rozpětím spotřeb oproti dieslům celkem rozčarován. Spotřebu na počítači jsem přepnul na jinou hodnotu a je po starostech se spotřebou, jezdím jak se mě líbí , někdy rychle, někdy pomalu dle nálady.

Pokud chceš jezdit stále eko-run a civět na průměrnou nebo okamžitou spotřebu, tak ti stačí úplně 1,2, protože se budeš stejně bát šlápnout na plyn.

Snad ti můj pokec bude něčím užitečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to je těžká odpověď. Velmi záleží na povaze řidiče, stylu jízdy a terénu ( nemyslím tím terén terénovitej, ale rovinu někde v Polabí nebo vysočinu na Hlinecku ). Obojí hraje velkou roli. Při jízdě na důchodce a v rovinatém terénu se do 7 litrů určitě vejdeš. Pokud budeš jezdit s využíváním výkonu motoru 1,4 pro radost z jízdy ( na co jiného by sis ho pořizoval ? ) a třeba i v trochu kopcovitém terénu, tak je ježdění pod 9 litrů bude celkem problém.

Nemůžeš dát na někoho jenom že ti řekne že se dá do 7 litrů jezdit - ale jak ?

U mojí 1,8 při jetí po rovině třeba do Makra předpisovou jízdou se dostanu na 6,5 litru, při stejném stylu jídy do práce do Vysokého Mýta přes kopec - Řepníky jsem na 8 litrech ( to samé při svižné jízdě za 10, při využívání plného výkonu motoru za 15 litrů ). Taky jsem byl tímto velkým rozpětím spotřeb oproti dieslům celkem rozčarován. Spotřebu na počítači jsem přepnul na jinou hodnotu a je po starostech se spotřebou, jezdím jak se mě líbí , někdy rychle, někdy pomalu dle nálady.

Pokud chceš jezdit stále eko-run a civět na průměrnou nebo okamžitou spotřebu, tak ti stačí úplně 1,2, protože se budeš stejně bát šlápnout na plyn.

Snad ti můj pokec bude něčím užitečný.

Kdyby odpověď byla jednoduchá, nejspíše už mám Yetiho doma v garáži. Původně jsem chtěl 1.2 a skoro ji ve verzi ambition objednal, ale pak se objevila zpráva že bude 1.4 a od té doby přešlapuji na místě.

Kdysi dávno jsem koupil škodu 105 a pak si čtyři roky nadával, že to měla být raději 120. Od té doby při koupi auta nejslabší motor ignoruji. Nepotřebuji se na silnici předvádět, klidně si na dálnici a když to jde i na ostatních silnicích, nastavím tempomat na 110 a budu se kochat okolím, ale když potřebuji někde předjet, chci prostě šlápnout na plyn a jet. Také v kopcích se slušně zařadit za náklaďák a jet kdoví kolik km za ním není zrovna můj sen. Občas mě chytne amok, nebo snad ještě spím, ale do práce dojedu se svou fabii combi 1.4/59 benzín hodně pod pět a večer, trošku naštvaný na to šlápnu a doma je tam přes devět. Dlouhodobý průměr nyní 5,9l (většinou obsazení 1-2 osoby) Předchozí, dvě po sobě, Octavie 1.6/75kW měli průměr cca 7.1l

Takže chci motor, který umí jet eco a když na to přijde, ať si vezme co chce a zároveň trošku musím koukat, jestli na to auto ještě mám. Možná by mi někdo doporučil 2.0 TDI/103kW, ale na to už opravdu nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby odpověď byla jednoduchá, nejspíše už mám Yetiho doma v garáži. Původně jsem chtěl 1.2 a skoro ji ve verzi ambition objednal, ale pak se objevila zpráva že bude 1.4 a od té doby přešlapuji na místě.

Kdysi dávno jsem koupil škodu 105 a pak si čtyři roky nadával, že to měla být raději 120. Od té doby při koupi auta nejslabší motor ignoruji. Nepotřebuji se na silnici předvádět, klidně si na dálnici a když to jde i na ostatních silnicích, nastavím tempomat na 110 a budu se kochat okolím, ale když potřebuji někde předjet, chci prostě šlápnout na plyn a jet. Také v kopcích se slušně zařadit za náklaďák a jet kdoví kolik km za ním není zrovna můj sen. Občas mě chytne amok, nebo snad ještě spím, ale do práce dojedu se svou fabii combi 1.4/59 benzín hodně pod pět a večer, trošku naštvaný na to šlápnu a doma je tam přes devět. Dlouhodobý průměr nyní 5,9l (většinou obsazení 1-2 osoby) Předchozí, dvě po sobě, Octavie 1.6/75kW měli průměr cca 7.1l

Takže chci motor, který umí jet eco a když na to přijde, ať si vezme co chce a zároveň trošku musím koukat, jestli na to auto ještě mám. Možná by mi někdo doporučil 2.0 TDI/103kW, ale na to už opravdu nemám.

Já osobně bych těch 23 000 obětoval a koupil 1,4. Výkonu není nikdy dost pro bezpečné předjetí. Chtěl jsem v Yetim silnější motor a mám ho. Dynamika ve srovnání s konkurenčními SUV je podstatně vyšší a radost z celkem solidní sportovní jízdy vynahradí i částečně vyšší spotřebu. Ruku na srdce, každý by si u svého auta přál nějakou desítku koní navíc. Jsme přece kluci a ne baby ( i když je mě již 48 ) a radost z jízdy by nám měla být vlastní.

Mě by velikostně vyhovoval golf, ale financování a pojistka byla postatně výhodnější u Yetiho. Oktávka je pro moji garáž s motorkou příliš dlouhá.

Ta 105 - ka to byl tedy opravdu úlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych těch 23 000 obětoval a koupil 1,4. Výkonu není nikdy dost pro bezpečné předjetí. Chtěl jsem v Yetim silnější motor a mám ho. Dynamika ve srovnání s konkurenčními SUV je podstatně vyšší a radost z celkem solidní sportovní jízdy vynahradí i částečně vyšší spotřebu. Ruku na srdce, každý by si u svého auta přál nějakou desítku koní navíc. Jsme přece kluci a ne baby ( i když je mě již 48 ) a radost z jízdy by nám měla být vlastní.

Mě by velikostně vyhovoval golf, ale financování a pojistka byla postatně výhodnější u Yetiho. Oktávka je pro moji garáž s motorkou příliš dlouhá.

Ta 105 - ka to byl tedy opravdu úlet.

Ta 105, mé první nové auto – psal se rok tuším 1985, mě bylo 25, svobodný, myslel jsem, že mi to bude stačit. Nakonec muselo, vlastně, vždyť to jezdilo, docela v poho, celé čtyři roky! V zimě na Klínovci mi mnohdy nestačil kdejaký žigulík.

Ale zpět k Yetimu. 23 000Kč opravdu není u půlmilionového auta mnoho a každý koník se počítá. Stačí blbý odhad při předjíždění, rychle se blížící auto v protisměru a jak pak jeden prošlapuje podlahu, jen aby to předjetí stihl včas. Myslím, že nejsem jediný, komu se toto stalo.

Motor 1.2 jsem krátce vyzkoušel a mám pro něj jen chválu, ale pak mi kamarád ze škodovky půjčil testovací 1.4 (ještě se neprodávala) a řekl šlápni na to! Já jí po okreskách kolem Mladé Boleslavi proháněl 100-180km/hod a spotřebu neřešil ( konečný denní průměr přes deset), prostě jsem si to užíval. Těch několik kW navíc je znát.

Motor 1.8 jsem nezkoušel, to už musí být opravdu nářez.

Rád bych si znova vyzkoušel motor 1.4, nyní v klidnější jízdě, jenže v OL a okolí je jen jediný prodejce, který jí má jako předváděcí vozidlo, ale kdykoliv tam přijedu, tak to auto je někde mimo autosalón.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, 1.2 TSI je motor fakt v pohodě. To se prostě nedá už srovnávat s původními motory. Je to jako by sis koupil dejme tomu 1.8 atmosferickou. Turbo nabíhá skvěle, zátah a dynamika výborné. Mám najeto cca 1700 km a ještě jsem nikdy nezapochyboval o výkonu při předjíždění nebo při jízdě do kopce, natož abych někdy dostal strach, že něco nestihnu nebo nezrychlím včas. Na ten zátah se dá spolehnout a pokud píšeš že ti nevadí jízda kolem 110 km/h tak to bych už vůbec neřešil. Já ještě při 130km/h v pohodě zrychluju a zátah je cítit. Táhlý kopec jedu někdy pro radost třeba na 6-tku 165km/h a většinu aut spíš míjím a uhejbám jenom šíleným Audinám :) 1.2 TSI je na naše podmínky pro město i dálnici dobře vychytaný-vymyšlený, nastavený a kultivovaný motor. Smekám jak se povedl. Na druhou stranu, když se nemusí řešit finance, tak proč nejít do 1.4 TSI ???? Neřeknu kdyby byl dražší o 100 tis. , ale takhle to skoro nemá ani cenu řešit ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, 1.2 TSI je motor fakt v pohodě. To se prostě nedá už srovnávat s původními motory. Je to jako by sis koupil dejme tomu 1.8 atmosferickou. Turbo nabíhá skvěle, zátah a dynamika výborné. Mám najeto cca 1700 km a ještě jsem nikdy nezapochyboval o výkonu při předjíždění nebo při jízdě do kopce, natož abych někdy dostal strach, že něco nestihnu nebo nezrychlím včas. Na ten zátah se dá spolehnout a pokud píšeš že ti nevadí jízda kolem 110 km/h tak to bych už vůbec neřešil. Já ještě při 130km/h v pohodě zrychluju a zátah je cítit. Táhlý kopec jedu někdy pro radost třeba na 6-tku 165km/h a většinu aut spíš míjím a uhejbám jenom šíleným Audinám :) 1.2 TSI je na naše podmínky pro město i dálnici dobře vychytaný-vymyšlený, nastavený a kultivovaný motor. Smekám jak se povedl. Na druhou stranu, když se nemusí řešit finance, tak proč nejít do 1.4 TSI ???? Neřeknu kdyby byl dražší o 100 tis. , ale takhle to skoro nemá ani cenu řešit ne ?

Nechci, aby to vypadalo, že 23 000 není pro mě nic. Letos jsem třeba na dovolenou poslal jen manželku s dcerou a ušetřené penízky si odložil na Yetika.

Včera večer, po diskusi koupit či nekoupit manželka nalila dvě slivovičky, ťukla si semnou, dala mi polibek a řekla: už si ho proboha objednej.

Jedno je jistý, Yeti se mi líbí, peníze na něj v podstatě mám, jen řeším motor 1.2 – 1.4, výbava je asi také už jasná a to ambition, barva červená a nebo cappuccino.

Jak jsem už jednou psal, s motorem 1.2 mám za sebou pár km a docela mě nadchl. Po rovinkách se nebojím, že mému oblíbenému tempu 110km/hod nebude stačit.

Mám chalupu pod Ještědem a jezdím tam poměrně často. Po cestě je několik táhlých kopců (např. za Ol Mohelnice, před LB Paceřice ), kde jsem dříve s Octavii 1.6/75 jezdil v pohodě na pětku. Nyní s fabii 1.4/59 musím přeřadit nebo pedál na podlahu… Asi jak stárnu, tak nerad řadím. Možná také proto spíše koukám po 1.4TSI. Možná, kdybych se mohl s 1.2 projet trošku dál, třeba ten „Mohelničák“, že bych se spokojil i s 1.2. Zatím asi opravdu ještě zapátrám kde mají Yetiho s motorem 1.4 a pokusím se požádat o předváděcí jízdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti moc přeji, je to fajn pocit objednat si nové autiko, jen to čekání pak člověku občas příjde dlouhé :) Ale když pak příjde den "D" člověk nemůže dospat jak malej kluk :) Mně osobně se víc líbí k Yetimu barvička capuccino, ale červenou mám taky rád. Do kopců bych se fakt s 1.2 TSI nebál, bydlím pod Ještědem a chalupu máme taky za Ještědem. Občas tam jezdím přímo přes kopec přes Ještěd a není nejmenší problém. To turbo dělá divy fakt :) Pokud bys radši investoval do výbavy, tak pak je možná 1.2 TSI rozumné :) Já taky přidal na výbavě a nelituji. Například včera brzy ráno už bylo v autě docela zima, tak jsem vyzkoušel vyhřívané sedačky a je to fakt paráda. A i další výbavu, co jsem přidal plně využívám a nelituji. Tak ať se správně rozhodneš, držím palce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti moc přeji, je to fajn pocit objednat si nové autiko, jen to čekání pak člověku občas příjde dlouhé :) Ale když pak příjde den "D" člověk nemůže dospat jak malej kluk :) Mně osobně se víc líbí k Yetimu barvička capuccino, ale červenou mám taky rád. Do kopců bych se fakt s 1.2 TSI nebál, bydlím pod Ještědem a chalupu máme taky za Ještědem. Občas tam jezdím přímo přes kopec přes Ještěd a není nejmenší problém. To turbo dělá divy fakt :) Pokud bys radši investoval do výbavy, tak pak je možná 1.2 TSI rozumné :) Já taky přidal na výbavě a nelituji. Například včera brzy ráno už bylo v autě docela zima, tak jsem vyzkoušel vyhřívané sedačky a je to fakt paráda. A i další výbavu, co jsem přidal plně využívám a nelituji. Tak ať se správně rozhodneš, držím palce :)

Když jsi od Ještědu znás kopec před Hodkovicemi. Tuším se mu říká Paceřák. Octavia 1.6 ve dvou mi to vzala na pětku na půl plynu, současná fabie - musím se pod kopcem rozjet a pak na pětku hodně šlapat. Co na to tvůj Yeti?

Mám nabídku na Yeti1.4TSI Ambition v červené za 488300 - cca 58 600 takže za 429 500Kč, ale... auto bude dva až tři měsíce předváděčka, na SPZ, takže čekat do konce roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsi od Ještědu znás kopec před Hodkovicemi. Tuším se mu říká Paceřák. Octavia 1.6 ve dvou mi to vzala na pětku na půl plynu, současná fabie - musím se pod kopcem rozjet a pak na pětku hodně šlapat. Co na to tvůj Yeti?

Mám nabídku na Yeti1.4TSI Ambition v červené za 488300 - cca 58 600 takže za 429 500Kč, ale... auto bude dva až tři měsíce předváděčka, na SPZ, takže čekat do konce roku.

No jasně Paceřák, taková nepsaná RZ-ta, každý si tam testuje co to jeho auto dá :) No klidně ti tam můžu někdy z práce zajet a testnout. Ale nebude to asi obsazení 2 osoby, pokud pofrčím rovnou z práce :) Stačí když si řekneš jakým stylem to chceš otestovat ... z jaký rychlosti pod kopcem začínat a na jakou to vytáhnout ? Na jaký převodový stupeň (5 nebo 6), jestli sledovat i spotřebu atd. Těch způsobů jak vyjet Paceřák je asi víc :) ... Nevím tedy ale jestli se tam dostanu zrovna dnes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně Paceřák, taková nepsaná RZ-ta, každý si tam testuje co to jeho auto dá :) No klidně ti tam můžu někdy z práce zajet a testnout. Ale nebude to asi obsazení 2 osoby, pokud pofrčím rovnou z práce :) Stačí když si řekneš jakým stylem to chceš otestovat ... z jaký rychlosti pod kopcem začínat a na jakou to vytáhnout ? Na jaký převodový stupeň (5 nebo 6), jestli sledovat i spotřebu atd. Těch způsobů jak vyjet Paceřák je asi víc :) ... Nevím tedy ale jestli se tam dostanu zrovna dnes :)

Klídek, nehoří .

Asi bych zkusil 110km pod kopcem, mrknout na spotřebu a pak kolik to bude chtít plynu na udržení rychlosti, případně, jestli by měla snahu ještě zrychlovat. Spotřebu bych v kopci neřešil, chci ten kopec vyjet plynule, né ekonomicky.

A dík předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,2 je dobrá, ale mám jasno: 1,4 je víc koníčků. Pro test navrhuji kopec do Drahan přes vojenský prostor Březina a prosil bych v závěsu za Škodou 105 a kamionem. Jo a ještě pár cyklistů do toho. :smich:

Právě jsem koukal, kde je ten vojenský prostor, kupodivu to nemám zase tak daleko. Sežeň tu 105 a kamion, já přijedu na kole. Na Yetiho si zřejmě ještě nějaký čas počkám, takže možná s ním přijedeš ty a předvedeš, co umí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naléhavě sháním nějakou zkušenost z koupě předváděcího auta. Mám tuto nabídku: nový Yeti, výbava dle mého přání, po vyrobení tři měsíce na autosalónu, pak sleva 15%, což v mém případě může dělat slevu 70 000 - 80 000.

A nestačilo to napsat jen jednou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nestačilo to napsat jen jednou?

Jsem tu nováček, nevím jak to tu chodí. Já třeba nyní čtu vše bez rozdílu motorizace, ale co když někdo kouka třeba jen na tu svou 2.0TDI, tak jsem to napsal všude a pak, ta sleva není závislá od výběru motoru. Navíc mě prosím pochop, prodejce mi nedává moc času na rozmyšlenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba se mu sejde 3x vic odpovedi :D.

K off topic dotazu: ja bych do toho asi sel . . .

Za každý názor poděkuji, čím více názorů, tím líp.

Nevadí mi, že budu na auto čekat asi pět měsíců, zatím mám čím jezdit. Spíše se bojím jak s tím budou na předváděcích jízdách jezdit zájemci toužící po dané motorizaci, aby autu nedali moc zabrat a já pak jen suše nemusel konstatovat že ta sleva za to nestála!

Editováno: , autor: Artigas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím rizikem do toho půjdeš vždy. Proto ta sleva. Kdyby to nebylo YETI, tak bych se tak nebál, ale myslím, že o předváděcí jízdy s YETIM je zájem (asi záleží na motorizaci). Ale já bych do toho na Tvém místě šel.

To je právě ono. Jen v Ol. jsou čtyři prodejci škoda, další v blízkém okolí a předváděcí Yeti s motorem 1.4 má jen jeden prodejce a i k němu se nemohu už 14dní, co jej mají dostat. Právě se bojím kolik lidí se v něm vystřídá a hlavně, co to bude za řidiče. V nabídce mám však i nějaké km omezení, jen nevím zatím kolik by to mohlo být. NechcI toho prodejce nějak obtěžovat korespondencí, když ani zatím nevím, jestli do toho jít..

VLASTNĚ JA TOHO YETIHO CHCI! A CHCI!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ono. Jen v Ol. jsou čtyři prodejci škoda, další v blízkém okolí a předváděcí Yeti s motorem 1.4 má jen jeden prodejce a i k němu se nemohu už 14dní, co jej mají dostat. Právě se bojím kolik lidí se v něm vystřídá a hlavně, co to bude za řidiče. V nabídce mám však i nějaké km omezení, jen nevím zatím kolik by to mohlo být. NechcI toho prodejce nějak obtěžovat korespondencí, když ani zatím nevím, jestli do toho jít..

VLASTNĚ JA TOHO YETIHO CHCI! A CHCI!

Yetíka předváděčku jsem sice ještě nekupoval :D , ale jestli Tě to uklidní, tak jsem v Prostějově koupil předváděčku Roomstera HTP, nalítáno 9 300 km. Naprostá spokojenost. Jen teď, po krizi a snížení cen, stojí stejně jako tenkrát po slevě. Člověk si říká, kdyby rok a půl počkal ... No jo, to jsou ale ta kdyby. ;) Většina mých přátel dává přednost ojetinám, předhazují mi rozdíl v cenách, poklesu ceny, když vyjedu ze salonu atd. Fakt je ten, že mám 2 roky záruku, nemusím na to prakticky šáhnout, nic měnit (kromě provozních náplní) a když jdu na pravidelnou prohlídku, tak jsem v příjemném prostředí. Jen mě naštvaly svíčky, už mi dvě odešly a čekám ještě, kdy tak učiní i ta na prvním válci. Do roku 2006 tam totiž dodávali nějaké problémové, pak vyměnili výrobce.

Znám i pár lidí, kteří nekupují auta jinak, než na internetu vyhledávají předváděcí vozy. Tvrdí, že už ani vůz jiným způsobem nekoupí.

Jestli ho chceš, tak jdi do toho. Jsi zákazník, tudíž neotravuješ! Pokud bych měl vyhlídnuto auto, tak si o něm zjistím všechny informace. Není to koupě rohlíku, ale aspoň pro mne, je to pořádná investice, takže chci vědět co kupuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yetíka předváděčku jsem sice ještě nekupoval :D , ale jestli Tě to uklidní, tak jsem v Prostějově koupil předváděčku Roomstera HTP, nalítáno 9 300 km. Naprostá spokojenost. Jen teď, po krizi a snížení cen, stojí stejně jako tenkrát po slevě. Člověk si říká, kdyby rok a půl počkal ... No jo, to jsou ale ta kdyby. ;) Většina mých přátel dává přednost ojetinám, předhazují mi rozdíl v cenách, poklesu ceny, když vyjedu ze salonu atd. Fakt je ten, že mám 2 roky záruku, nemusím na to prakticky šáhnout, nic měnit (kromě provozních náplní) a když jdu na pravidelnou prohlídku, tak jsem v příjemném prostředí. Jen mě naštvaly svíčky, už mi dvě odešly a čekám ještě, kdy tak učiní i ta na prvním válci. Do roku 2006 tam totiž dodávali nějaké problémové, pak vyměnili výrobce.

Znám i pár lidí, kteří nekupují auta jinak, než na internetu vyhledávají předváděcí vozy. Tvrdí, že už ani vůz jiným způsobem nekoupí.

Jestli ho chceš, tak jdi do toho. Jsi zákazník, tudíž neotravuješ! Pokud bych měl vyhlídnuto auto, tak si o něm zjistím všechny informace. Není to koupě rohlíku, ale aspoň pro mne, je to pořádná investice, takže chci vědět co kupuji.

Pokud jde o cenu, koukám dost, no spíše hodně po internetu a třeba nová skladová octavia se slevou 60 000Kč - nic mimořádného. Za nějaký čas bude nejspíše Yeti to samé, ale čekat rok, dva se mi nechce, pět měsíců je míň.

Informace o Yeti 1.4 - těchto aut je ještě málo a málo je i dostupných informací.

Investice - nechtěj vědět, jak dlouho na něj šetřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...