Přejít na obsah

Spotřeba a zkušenosti z provozu


Luďa

Doporučené příspěvky

Mám dotaz. Ty jsi měl půjčenou předváděčku Yeti 1.2 a nakonec objednal 1.4! Co rozhodlo?

To co si napisal ,ten cervik pochybnosti to ale.Mozno to napisem zle ,ale nieco mi tam chybalo pri tej jazde a netvrdim ze s tou 1.4 to bude ine tu som este ani nevidel.Ked pride napisem.Jazdim do prace kazdy den 16km obsadeny styria sto kilovy mackovia a im vysvetlovat ,ze nove auto a 1.2 to by som hned pocul ze to do toho auta nepatri :smich: A este jeden postreh. V rodine mame sx4 109 koni a aby to neja extra slo to nemozem povedat ani nahodou.Este tak obsadeny dvomi osobami ,,ale plny to vobec dynamika ziadna.Jasne motor ma uplne inu charakteristiku,ale cakal som viac.Ta 1.2 je dobra a 1.4 bude bud lepsia, to by som sa potesil,alebo takmer rovnaka a vtom pripade som vyhodil 800 euri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Artigasi, kup si prosimte nejaky jiny auto!

Milí hochu, vážím si tvé rady, ale obávám se, že je celkem vzato z mého pohledu rozhodnuto. Je jen otázka času, kdy bude v mé garáži stát Yeti. Pokud jsi nějakým způsobem alergický na mé přípěvky, mám pro tebe špatnou zprávu. Píši často, píši rád a na tomto fóru budu ještě asi dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono 23 tis. není zase tak moc, to je pravda, ale taky se tu hodně zapomíná na další skryté náklady v podobě pojištění, jak tu psal správně hopa26. Za ty roky se rozdíl mezi 1.2 a 1.4 taky projeví. :)

Před chvilkou jsem zkusil online vypočet povinného ručení "své" pojišťovny. Mám 50% bonus. Rozdíl 1.2 - 1.4 je 320Kč. K tomu nemám moc co dodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono 23 tis. není zase tak moc, to je pravda, ale taky se tu hodně zapomíná na další skryté náklady v podobě pojištění, jak tu psal správně hopa26. Za ty roky se rozdíl mezi 1.2 a 1.4 taky projeví. :)

Spíše by mě napadla otázka servisu. 1.2 je osmiventil, 1.4 šestnáctiventil. Celkově je 1.4 složitější motor, případné náklady na jeho opravu budou do budoucna nejspíše větší. To nemám ze své hlavy, na to mě upozornil nějaký prodejce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím,jak tu pojistku počítají-ale opravdu tam vyšlo tohle.

Pravděpodobně tam počítají rozdíl v obsahu a také v kilowatech,navíc v 1,2 mám defenderlock,alarm atd,což v 1,4 nebylo a také asi bude rozdíl v ceně auta silnějšího auta.

Ale mám obě nabídky na pojistku na papíře a rozdíl je fakt 2 tisíce......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono 23 tis. není zase tak moc, to je pravda, ale taky se tu hodně zapomíná na další skryté náklady v podobě pojištění, jak tu psal správně hopa26. Za ty roky se rozdíl mezi 1.2 a 1.4 taky projeví. :)

Teprve nyní jsem se díval, co napsal hopa26. On uvádí nějakou komplexní pojistku. Nic takového nemám, jen povinné a proti krádeži a u mého pojištění proti krádeži se pokud vím vycházelo z kupní ceny auta, takže například 1.2 Experience je to samé jako 1.4 Ambition. Příplatková výbava zahýbe s cenou daleko více jako je rozdíl v ceně motoru 1.2 – 1.4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím,jak tu pojistku počítají-ale opravdu tam vyšlo tohle.

Pravděpodobně tam počítají rozdíl v obsahu a také v kilowatech,navíc v 1,2 mám defenderlock,alarm atd,což v 1,4 nebylo a také asi bude rozdíl v ceně auta silnějšího auta.

Ale mám obě nabídky na pojistku na papíře a rozdíl je fakt 2 tisíce......

Já ti věřím, každá pojišťovna to má trošku jinak a pak, ty ve své pojistce, jak jsem četl máš pojištěně kde co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A poradíš jaké?

Milí hochu, vážím si tvé rady, ale obávám se, že je celkem vzato z mého pohledu rozhodnuto. Je jen otázka času, kdy bude v mé garáži stát Yeti. Pokud jsi nějakým způsobem alergický na mé přípěvky, mám pro tebe špatnou zprávu. Píši často, píši rád a na tomto fóru budu ještě asi dlouho.

Aaa, pan to psychicky neunesl . . .

Resis pi*oviny - pokud chces usetrit - kup si 1,2, pokud financni rozdil nevadi, kup 1,4.

1,2 stejne jako 2.0TDI 81kW neni zadna hitparada - 1.6TDI bude jeste horsi.

Navic ses v tomto vlakne silne OT - zaloz si vlastni - treba "nevim vubec co chci - poradte" jinak to tu bude zam*dany pi*ovinama hned od zacatku.

Jinak proti tobe nemam vubec nic.

Toz tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaa, pan to psychicky neunesl . . .

Resis pi*oviny - pokud chces usetrit - kup si 1,2, pokud financni rozdil nevadi, kup 1,4.

1,2 stejne jako 2.0TDI 81kW neni zadna hitparada - 1.6TDI bude jeste horsi.

Navic ses v tomto vlakne silne OT - zaloz si vlastni - treba "nevim vubec co chci - poradte" jinak to tu bude zam*dany pi*ovinama hned od zacatku.

Jinak proti tobe nemam vubec nic.

Toz tak.

Milý hochu, myslím, že nervy utekli tobě, já jsem v poho a myslím, že mezi jednačtyřkaře patřím už nyní, byť Yetiho doma ještě nemám. Toto vlákno kvůli tobě neopustím, ale pokud by s tebou souhlasilo více lidí, přizpůsobím se. Jak jsem přišel, mohu odejít. Já svého dosáhl a tomuto fóru děkuji. Doležel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem mluvil s klukem, co už s Yetim pár km najezdil. Stěžoval si, že při vyšší rychlosti stříká voda od předních kol na boční okna a není tak vidět do zpětných zrcátek. Stalo se to někomu? Pomohly by přední zástěrky, že bych si je objednal rovnou s novým autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to má asi nejakého čudného Yetíka. Mne voda hore nejak extrémne nestrieka, zásterky sú podľa mňa zbytočnosť.

Mňa skôr zaráža, že napr. po umývaní mám furt plné škáry vody. Vždy ich vyfukujem, až som modrý (v tvári), ale rozbehnem sa a pri 20 km/h sa začnú objavovať zase, napr. v späťákoch, alebo v škárach pri predných svetlách.

A zdá sa mi dosť zaujímavé - že keď idete tak do 70 km/h, tak kvapky na kapote stoja :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me zas dost vadi, ze kdyz umyju auto, tak se voda drzi pod plastovymi kryty na hagusech. Auto oschne a pak se staci rozjet s otevrenymi okny a voda hrkne ze strechy dolu primo do ovladani oken - fakt parada.

Zkuste to nekdo at vim jestli to dela jenom me nebo je to pridana hodnota u vsech Yeti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem mluvil s klukem, co už s Yetim pár km najezdil. Stěžoval si, že při vyšší rychlosti stříká voda od předních kol na boční okna a není tak vidět do zpětných zrcátek. Stalo se to někomu? Pomohly by přední zástěrky, že bych si je objednal rovnou s novým autem.

Ve vyšších rychlostech jsem si zatím ničeho nevšiml (mám ho měsíc), ale v rychlostech kolem 50 (zatím vždy při průjezdu obcí) stříká voda při průjezdu louží na čelní sklo častěji než bych očekával - což se předchozí Fabie I nestávalo. Faktem je, že toto je schopen zachytit zapnutý dešťový senzor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve vyšších rychlostech jsem si zatím ničeho nevšiml (mám ho měsíc), ale v rychlostech kolem 50 (zatím vždy při průjezdu obcí) stříká voda při průjezdu louží na čelní sklo častěji než bych očekával - což se předchozí Fabie I nestávalo. Faktem je, že toto je schopen zachytit zapnutý dešťový senzor.

Měl jsem na víkend Yetiho Ambition. Tam dešťový senzor byl. Moc se mi to líbilo. Mohu jen doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takový dotaz, co na to tvá kočka když řekneš že si přidáš zanedbatelných 23000 na lepší motor?

Kdo to plati? Ty nebo tva kocka? To ji musis umet vysvetlit. Jak jsem psal, zenu jsem svezl 1,2 to ji nejak neuchvatilo a pak 2,0 TDI 103kW. A mela jasno. Ani jsem to neplanoval ji presvedcovat. Protoze od zacatku byla proti Yetimu. Mame 5,8 prumer. Ale sem to nepatri.

Editováno: , autor: zzdeny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...