Přejít na obsah

rozvody


Doubek

Doporučené příspěvky

podle mých informací se tomu dá věřit aspon já tomu zatím věřím.... zkontroluj šířku řemene neměl by mít méně než 21mm pokud se nepletu

Takže platí pro 1.9 TDI (u mě 66kW) výmena rozvodů na 90tis km? Mám 83tis km, tak mě to asi brzy čeká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Oktávku rv. 2002 (kombi) 1,9 81 kw TDI přivezenou z Německa.

Při koupi byl stav tach. 135 000 ..... podle servisní knížky byli rozvody vyměněné při 90 000 , knížka byla řádně vedena orazitkována v něm.autorizovaném servisu.

Dá se tomu věřit ??? V této chvíly mám najeto 138 290 km.

Takže jestli se mění rozvody po 90 000 tak další výměna mě čeká při 180 000.

Ale dáse věřit tomu jestli to bylo vyměněno ??????

Jak bych měl zkontrolovat asi vizuálně jestli je to všecko O.K. :help:

při koupi ojetiny důrazně doporučuju udělat rozvody :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to urceno rokem vyroby,do 10.99 vymena 60tis,pak 90 tis myslim do r.02,pak 120,ten remen je takovej hrubej,na 120tis

Mám rok výroby 09/2003 a je to 1.9 TDI 66kW, výměna tedy na 120tis km?

Mam OI uvedeni do provozu 5mesic .1999, pravidelny servisy. Rozvodak mi chteji poprve menit az po 120tis. Ted tam mam 110 tis. a cekat uz nebudu a pojedu ho vymenit co nejdrive.

Jinak kdyz jsem kupoval druhou z bazaru, tak rozvody sly hned:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Oktávku rv. 2002 (kombi) 1,9 81 kw TDI přivezenou z Německa.

Při koupi byl stav tach. 135 000 ..... podle servisní knížky byli rozvody vyměněné při 90 000 , knížka byla řádně vedena orazitkována v něm.autorizovaném servisu.

Dá se tomu věřit ??? V této chvíly mám najeto 138 290 km.

Takže jestli se mění rozvody po 90 000 tak další výměna mě čeká při 180 000.

Ale dáse věřit tomu jestli to bylo vyměněno ??????

Jak bych měl zkontrolovat asi vizuálně jestli je to všecko O.K. :help:

nevim proč u tvého motoru měnili rozvody při 90 tkm když by se v tvém případě měli měnit po 120 tkm a pokud máš r.v. od 05/2002 tak dokonce po 150tkm, ale to se mi zdá už docela dost. Ten co vyplňoval na rychlo tu knížku, tak o tom zřejmě neměl ani ponětí. Tím jsem se tě nechtěl nijak dotknout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Oktávku rv. 2002 (kombi) 1,9 81 kw TDI přivezenou z Německa.

Při koupi byl stav tach. 135 000 ..... podle servisní knížky byli rozvody vyměněné při 90 000 , knížka byla řádně vedena orazitkována v něm.autorizovaném servisu.

Dá se tomu věřit ??? V této chvíly mám najeto 138 290 km.

Takže jestli se mění rozvody po 90 000 tak další výměna mě čeká při 180 000.

Ale dáse věřit tomu jestli to bylo vyměněno ??????

Jak bych měl zkontrolovat asi vizuálně jestli je to všecko O.K. :help:

co máš za kod motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi,toto tu daval nekde Cosby.Tak kuknete i vy.

opět mi to nedá, abych nepodotknul, že mám přímo ze škody z motorárny info od kámoše, že u motoru agn je nutná výměna rozvodů při 90 000 km, novější verze pak při 120 000 km !! už jsem tu jednou zaslechl, že se někomu při 150 000 km rozsypala vodní pumpa, a měl s motorem vystaráno...ale tuhle tabulku jsem tu už od diagnostika viděl... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi,toto tu daval nekde Cosby.Tak kuknete i vy.

opět mi to nedá, abych nepodotknul, že mám přímo ze škody z motorárny info od kámoše, že u motoru agn je nutná výměna rozvodů při 90 000 km, novější verze pak při 120 000 km !! už jsem tu jednou zaslechl, že se někomu při 150 000 km rozsypala vodní pumpa, a měl s motorem vystaráno...ale tuhle tabulku jsem tu už od diagnostika viděl... :D

Takový info mám i já, starý typy 90tis.km a novější 120tis.km (TDi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to urceno rokem vyroby,do 10.99 vymena 60tis,pak 90 tis myslim do r.02,pak 120,ten remen je takovej hrubej,na 120tis

Mám rok výroby 09/2003 a je to 1.9 TDI 66kW, výměna tedy na 120tis km?

tak to bych měnil po 120 000 jako já mám to samý jen 81 kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, klid, vidím, že se tu plete několik věcí dohromady.

Na obrázku nahoře je tlumič kmitů řemene, ale řemene drážkovaného co pohání alternátor, servo čerpadlo + čerpadlo klimy pokud je, ne tlumič kmitů rozvodového řemene.

Na 1.9 TDI 66 a 81kW na rozvodech žádný samostatný tlumič kmitů nebo vibrací není. Rozvody (vačka) je poháněná jedním ozub.řemenem a jsou tam celkem 4 kladky - 1x napínací a 3x převodní (vodící) a to je všechno.

Ten tlumič kmitů je na TDI ale PD 74kW (ATD) a to ještě jen do čísla motoru 211 245 toto číslo motoru bylo vyrobeno v průběhu října 2001 tedy 10/2001 pak se už nepoužíval.

A nebo na benzínových motorech 1.8 T 110 a 132kW

Tyhle tlumiče kmitů řemene se používají u řemene co pohání alternátor a servo čerpadlo a není u něj předepsán žádný interval pro výměnu, takže se mění až je třeba, zpravidla to určí jeho hlučnost - pazvuky. Takže to nemá s rozvodama nic společného.

Něco jiného je výměna vodní pumpy, tam se jedná o to, že vodní pumpa je součástí rozvodů - pohání ji rozvod. ozubený řemen

a pokud ji nevyměníte a ona začne třeba po 30.000km od výměny rozvodů téct, nebo rachotit její ložisko tak se vlastně znova musí provést skoro ta stejná práce jako při vlastní výměně rozvodů a to cenově vychází na řekněme 1000kč v neautoriz. dílně.

Takže pak dáte nejenom 850,- za vodní pumpu (třeba u mně ;) ) ale navíc ještě dalších tisíc za její výměnu. A tu tisícovku jste si mohli ušetřit a vyměnit tu pumpu rovnou.

Nehledě na to, že když začne hlučet ložisko pumpy, tak je to tím že se zvyšuje jeho vůle a tím i kmitání ozubeného kola na pumpě a pokud se to pak neřeší zavčas tak se poškozuje řemen a snižuje se jeho životnost.

Zkrátka je rozhodně lepší k výměně rozvodů přidat i vodní pumpu a udělat to jedním vrzem.

Editováno: , autor: sebo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, klid, vidím, že se tu plete několik věcí dohromady.

Zkrátka je rozhodně lepší k výměně rozvodů přidat i vodní pumpu a udělat to jedním vrzem.

Tomu hovorim maximalne vycerpavajuca odpoved :palec2: , az na tu volu ktoru stale neviem ci to mam mat.

Dik

Editováno: , autor: AIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradí mi prosím někdo, jaké vodní čerpadlo mám dát do Octavie TDi 81kW. Jaká značka se dává original ve Škodovce? Rozvody už mám doma original, chybí mi jenom to čerpadlo. Za odpověď děkuji.

Editováno: , autor: LiKast
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V servisce pro OI 99 TDI 66KW mam menit rozvodak po 120tkm. Vsude se docitam (internet, Auto Tip,..), ze u 66KW TDIcka se maji menit po 90tkm. Samozrejme servis jede podle servisky...

No tuším je v tom "trošku" bodrel. Ja mam 1.8T, 20V motor AUM, 11/2002. Podla dokumentu, co sem dal DIAGNOSTIK, by som mal menit az v 180000.

Ale momentalne sa mi straca voda z chladiaceho okruhu, asi 0,3 l/1000 km, tak ideme pozerat vodnu pumpu, a rozmyslam, ci nevymenit aj rozvody, ked to bude rozobrane. A idem menit olej. Ale mam najazdenych 73000. ci to nie je až moc skoro na vymenu rozvodov, lebo k 9000 sa dostanem asi tak za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...